Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Idén másodszor jön a FŐGÁZ az...

Idén másodszor jön a FŐGÁZ az éves leolvasásra! Miért?

Figyelt kérdés
Februárban jönnek minden évben, a számlán is ez szerepel az éves leolvasás időpontjának. Erre meghirdették kiírással, hogy holnap jönnek... ??

2018. aug. 8. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Márciusban osztogatták a 12 ezres gázkompenzációt, ami lehet, hogy nálatok most járt le - ezért most jönek leolvasni.

Nálunk nyár végén szokott lenni az éves leolvasás, de épp emiatt márciusban is leolvasták.

2018. aug. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy csak hozzád, vagy mindenkihez a környéken?
2018. aug. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A Társasházba.
2018. aug. 8. 15:59
 4/10 A kérdező kommentje:

1: Ezt nem értem, hogyhogy lejárt?

És ennek mi köze az óraálláshoz?

2018. aug. 8. 16:00
 5/10 anonim ***** válasza:

Keresd elő a számláidat, befizetéseidet és nézz utána:

Áprilisban a gázkompenzáció keretében jóváírtak a társasházakban a fogyasztóknak 12 ezer ft-ot: nekünk pl. 3 hónapig nem kellett gázszámlát fizetni emiatt, az első számlát júliusban kellett fizetnem.

Ha Nektek a nyári hónapokban kb. 3 ezer ft szokott lenni a gázszámla, akkor simán előfordulhat, hogy 4 hónapig nem fizettetek és most jönnek leolvasni.

2018. aug. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
69%
A 12 ezres gáz kedvezményhez semmi köze .
2018. aug. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is februárban szoktak jönni, de kb. 2 hete voltak megint. Ugyanaz az ember jött, és a következő számla már módosult is egy kicsit. Szóval nem csalók :-)
2018. aug. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
5: Diktálós vagyok, egyszerűen nem fizettem be egy téli számlát márciusban, ezzel kész voltam a "jóváírással".
2018. aug. 10. 12:26
 9/10 A kérdező kommentje:

7: Köszönöm! Erre voltam én is kiváncsi, de fogok kérni igazolványt tőlük, ha nem az ismerős ember jön.

De akkor mi az oka, hogy fél év után jönnek?..

2018. aug. 10. 12:28
 10/10 anonim válasza:
A főgáz is félévente leolvassa a mérőket ettől az évtől. A második leolvasásról nem készül számla, az csak ellenőrzés. A Tigáz már évek óta így csinálja. Azért teszik ezt, mert így nagyobb az esélye, hogy évente legalább egyszer látják a mérőket, ráadásul sok adathoz jutnak a fogyasztásról.
2018. aug. 21. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!