Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Üdv! Al vízmérő óra ami nem...

Üdv! Al vízmérő óra ami nem hitelesített, nincs szerződve vízművel. Jogilag még tekinthető hitelesen mérőnek, érvényes-e rá a 8 év csere, illetve lehet e kötelező cserélni egy újra ami amúgy szintén nem lenne hitelesített?

Figyelt kérdés
Röviden a 8 év óra csere csak hitelesített órára él vagy nem hitelesítetre is,szerintem az új nem hitelesített órára 1év múlva is rá lehet fogni nem mér hitelesen,akkor jogilag semmire nem jó maximum valakit megnyugtat,hogy az új óra biztos jól mér,a régi meg biztos nem,de jogi értelemben mivel egyik sem hiteles egyik állítás sem bizonyítható.,illetve ebből kiindúlva egy lakógyűlés kötelezhet e másik vízóra cserére,ami amúgy nem lenne hitelesítve,csak egy új óra lenne.De mivel az sem hitelesített szerintem jogilag az sem jó semmire csak új óra 8 év után,ami mér teszi a dolgát.Továbbá a vízóra magántulajdon,közgyűlés egyáltalán szavazhat e olyanról ,hogy a magántulajdonú vízóránál kötelez cserére miközben egyik nem hitelesitett órát cserélnék egy másikra és konkrétan azt is megmondja milye típusú órát kell felszerelni?

2018. szept. 28. 07:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
62%
5000 Ft egy óra, nem vág földhöz, és mindenki megnyugszik..
2018. szept. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon nehéz elolvasni a kérdésedet,ami 12 sor és 3 mondat. Használj több pontot!

Nem értem, hogy szerelhetett fel a Vízművek hitelesítetlen órát? Ez tudtommal alapfeltétel!

2018. szept. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy régi,vagy vadi új az óra.A szolgáltató csak az általa bevízsgált,és felszerelt,plombával ellátottat fogad el .

Hogy egy lakóközösségben mi a szabály,ez valamilyen okíratban biztosan szerepel.

A magántulajdonba te veszed az órát,és a tiéd ,de csak ilyen lakóközösségben .

A szolgáltató meg viszi a saját óráját,ha kell cseréli,és ennek a költsége a fogyasztót nem terheli .

2018. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
50%

A lakóközösségi gondolom társasházi óra...ott NEM 8 év ám a "kihordási idő"!

Igen,kötelezhet a lakógyűlés bizonyos esetben bizonyos tipusra,ha pl. a többség érdeke megkívánja,és ezt a lakógyűlésen megszavazta.

2018. szept. 28. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Tudtommal alvízmérő-óra cseréjére a társasház nem kötelezhet, de azt mondhatja, hogy a vízmérő nélküli lakás közös költségét kell fizetned. Ha az óra nem hitelesített, fizetsz az alapján egyáltalán vízdíjat? Vagy az benne van a közös költségben? Ha nem hitelesített, hogyan számláz a vízművek? Kapsz egyáltalán számlát?
2018. okt. 1. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Relatív 5-6000ft,nem vág földhöz nem a kérdésre válasz.Egyébként egy 22000ft-ost akarnak megvetetni és konkrétan kötelezni is erre.Van egy fő vízóra,és vannak almérő órák,de valamiért 10éve külön nem lett szerződve a vízművel az al óra.Mivel nem szerződött óra csak belsőleg mért,ennyi.Viszont így véleményem szerint sosem volt hitelesített,akkor annak nem jár le a hitelesítése 8 év után.A közgyűlés óra csere azzal a címszóval indult" lejárt az órák hitelessége".A nem regisztráltnak elméletben nem jár le,max önnyugtatás helyett érdemes az új.Illetve azt kifelejtették a közgyűlésből,hogy a vízóra nélküli lakásban díjat szabnak ki,de nem kell fizetni valóban mért vízdíjért,csakhogy vita lett,hiszent van vízóra,csak nem hiteles(képviselő szerint),de következő óra sem lenne az(hosszú miért,de nem).Szóval van vízóra,de fizessek számolt vízdíjat és külön vízóra nélküli díjat,ezt akarja a képviselő.Mondván a régi óra nem hiteles,szerintem a vízművel nem szerződött óra sosem volt hiteles,azaz nem kéne jogilag lejárnia a 8év hitelességnek.Vagyis kötelezhetnek e egy nem hiteles vízóra cserére 8 év után hitelesség címmel.
2018. okt. 1. 11:46
 7/12 A kérdező kommentje:
Fizetek vízdíjat,az óra alapján,de nem a vízműnek hanem a háznak.Csak most a ház meg akarja magyarázni,hogy az óra nem hitelesen mér már,szó szerint lejárt a hitelessége.De hitelessége csak a vízművel szerződöttnek van,de ez nem az.Konkrétan a vízmű oldalán is le van írva ,hogy még a hiteles is 8év után tekínthető hiteles mérőnek.Azt szeretném ebből kihozni,hogy tudtommal a vízművel szerződött óra hitelessége jár le 8év után,de egy házzal szerződötté is,más jogi szempont a kettő szerintem?!A vízműves jogilag mondjuk kötelezhető,de a nem vízműves max ajánlható,de az ajánlhatóra törvényileg kötelezhetnek e,vagy szabálytalan volt a szavazás tényalapja.
2018. okt. 1. 12:01
 8/12 anonim ***** válasza:
Kicsit zavaros nekem, amit leírsz. Ha jól értem, nincs szerződésed a vízművekkel mellék-vízmérőórákra. Így nem kapsz külön számlát a vízművektől, hanem a társasháznak fizeted a vízdíjat. Hogy a társasház mi alapján számolja a vízdíjat, azt a társasház közgyűlése szabályozza. Apukáméknál a társasházban senkinek nincs vízórája, ott 1500 ft/fő a havi vízdíj, ami a társasháznak fizetendő. Az én lakásomban nm alapjàn fizetnek a vízmérő-óra nélküli lakások. Tudtommal vízmérő-óra cserére nem kötelezhetnek, sem vízművek által hitelesített óra felszerelésére. (Annak egyébként 10 év a hitelesített ideje). Viszont a vízdíjadat a lakógyűlés megemelheti,akár a csillagos égig. A vízdíj fizetésére kötelezhetnek. Nekem picit kötözködősnek tűnik a közös képviselőd. Én a helyedben bemennék a vízművekhez, kötnék velük szerződést mellék-vízmérőórákra, és felszereltetném. Nekem 2 vízóra van a lakásomban, a 2 együtt 22.000 ft. Akkor a vízművek közvetlenül neked számlázna, megszabadulnál a közös képviselőtől. És ha lejár a 10 év és kicsúszol, a vízművek nem fog a sarkadban lihegni, hogy most azonnal cseréltess órát. Bőven van időd óracserére 10 ev után.
2018. okt. 7. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szia!Megértő fülekre találtam és képben is vagy.Azért zavaros,mert maga a story az.Pontosan nem tudom már,de az építéskor volt minden lakónak saját vízórája,de valamiért nem intézte el senki az egyedi szerződést(tulajok,képviselő sem),hanem vízóra alapján fizetett bele vízdijat a közös költségbe.Viszont van egy nagy közös,fő vízóra az van leszerződve,és van még egy csavar.Ott az építés óta a fő és al órák között eltérés van(ami részben természetes,a vízmű oldalán le van írva miért és meddig az).Viszont ezzel szintén nem foglalkozott senki éveken keresztűl,amiből ház tartozás lett,milliós.Elsőre mindenki egyedi vízmű szerződést akart,csakhogy közölték amig egybe nincs kifizetve,nem lehet szerződni,kifiztni pedig nem tudtunk a milliós tételt.Kvázi maradtak a régi órák,nem szerződve.A storyba belebukott az előző képviselő,az új erőltetne mást.Kötelezően új vízórákat akar felrakatni,mondván azok hitelesítése lejárt,az írásból így már talán érthető,hogy ezek nem hitelesített órák voltak,csak órák,illetve van egy természetes folyamat amiből al és fő órák között van eltérés,most viszont extraként azzal indokolják a cserét,hogy az órák bizots sosem voltak jók és abból volt az eltérés(fikció).Az építéskor felszerelt órák,ugyanolyanok mint bármely más óra ,csak nincs regisztrálva,mint hitelesített a vízműnél.Formailag tehát egy mezei óráról ki akarják jelenteni,hogy sosem mért pontosan,de majd most az új órával ez bizonyitást nyer szerintük.Mondom a vízműnél le van írva ,mikor hogy tér el az al,fő óra,csak a különbséget kezelni kell,elosztva a közös költésgbe.Összeségében kötelezni akarnak vízórára,miközben van,azt mondják lejárt a hitelesítése miközben sose volt hitelesítve,szerződve.De lényeg a lényeg,hogy akkkor is köteleznek cserére és ha nem akkor m2 árban fizessek kb 10e ft-ot,de azt elfelejtették írni,hogy akkor az alap vízóra számolás nem él vagy arra is fizessem meg a háznak mondjuk az óra szerinti 4-5m3 vizet.Lényegében szerintem egy félrevezető dologgal meg akarják magyarázni,miért kell órát cserélni és ezzel nem értek egyet.illetve a felsorolt indokok miatt,ja és mindezt új,hogy csak kizárólag a 22e ft-os óra jöhet szóba,ja és az is egy héten belül megfizetve.És a legvégén,kötelezni akarnak óra cserére,de az új óra sem lenne hitelesített,mert tartozás továbbra is van,vízmű nem szerződik.Kvázi megint csak van egy óra ami mér,de nem hiteles,akkor meg hogy lehet kötelező.Illetve ha kötelező,de mégsem mert van opció ha mégsincs új órám akkor kell fizetni m2 bünti díjat,de ha ez van akkor pl 99 lakónak van vízórája,1 nek nincs,megint eltérés lessz,az al és fő óra között vagyis az új órák nem bizonyítanak semmit.Sajna túl zavaros maga a dolgog,ezért nehéz leírni.Én képviselő túlbuzgóságnak érzem,valami vesztegetés gyanút,hogy fixen egy óra jó csak és mindent intéznek,de azonnal,stb-stb,de hogy ez így nem szabályos sehogy szerintem az tuti.
2018. okt. 8. 08:40
 10/12 A kérdező kommentje:
ui:ja írtam a vízműnek ahol vázoltam a dolgokat,de eddig nem jött válasz,még várok vele gondolom századlagos ügy majd ha van fölös idejük írnak rá.
2018. okt. 8. 08:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!