Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » S. O. S. - Elromlott a kombi...

S. O. S. - Elromlott a kombi kazán, mi lehet a baja, milyet kellene vennem?

Figyelt kérdés

Üdv.

/kémény nélküli turbós kombi kazán/


A helyzet a következő, tavaly télen volt egy albérlő aki nem fizette a számlákat. Kikapcsolták az áramot a házban, a lako elköltözött, viszont nem volt egész télen fűtve. A házban 2-3 fok lehetett esténként...


Amikor megpróbáltuk beüzemelni a kazant, csöpögött belőle a viz, és villogott a nyomás jelző “BAR” felirat.

(Nem tudom megírni a kazán pontos típusát, mert nem tartózkodom az országban jelen pillanatban)

Egyik családtagom körbe telefonált a környéken, megkérdezett minden gaz szerelőt hogy megtudná-e javítani, vagy csak rá tudna-e mezni hogy mi lehet a baj... elfagyott a viz, vagy csak valami beállítás gond van?


Az összes gaz szerelő vissza mondta mivel valami török kazanrol van szó és nem tudjak/nem akarják megjavítani.


Na most ha újat kell vennem milyenre van szükségem?

200.000 Ft a budget talán pár ezerrel több.


Fontos hogy kémény nélküli kombi kazán legyen mert erről megy a fűtés és a meleg viz is a házban....


Az esetleges hibákért elnézést, rohanasban vagyok és telefonról írtam...


Köszönöm a segítséget.



2018. okt. 23. 16:14
 1/1 anonim ***** válasza:
Hideg esetén minden anyag kicsit összemegy, ilyenkor nem ritka hogy elkezd csöpögni. Fel kéne tölteni és megnézni, elindul e. Ha utána se tartja meg a nyomást, akkor kéne szerelő. De mostmár csak kondenzációst lehet bekötni, az meg húzós.
2018. okt. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!