Kezdőoldal » Otthon » Felújítás » Szerintetek ez a fűtésrendszer...

Szerintetek ez a fűtésrendszer mennyibe kerülne?

Figyelt kérdés

160m2-es házba, nagy belmagasság.

Régi fűtésrendszer kiszedve, kibontva, ennek eltávolításáért nem kellene fieztni.


8 helyre radiátor

2 helyre törölközőszárítós fűtőtest

Kondenzációs kombi kazán


Kémény volt eddig a gázkazánnak is és a vegyes kazánnak is, gondolom valamelyik csak jó lesz az új kazánnak is.

Esetleg fel kell újítani.


Vagy engedélyek miatt teljesen újjáépített kémény kell?

Vagy a gázkazánnak nem is kell a téglázott kémény, hanem tégla nélkül csővel van kivezetve?

Hogy van ez?


Nem a legdrágább anyagokból akarom, nem is a leggagyibból. Normális középkategória.


Számlával. Engedélyekkel.


Vidéken lenne csináltatva, nem fővárosba.


Kb. mennyibe kerülne? Anyag és munkadíj külön mennyi-mennyi lenne?


Még nem kértem árajánlatoakt, de majd fogok. Csak itt is tájékozódnék.

Mondtak nekem már 4 milliót, olyan is volt aki fele ekkora házába csináltatott állítólag 3,5 millióért, csak a csőszerelés, csővek helynek meghatározásáért kértek el tőle 800ezert az anygáron kívül...

Mondtak olyat, h 100m2-es házba volt 900ezer engedélyekkel, anyaggal, munkadíjjal, számlaképesen. Ezt már reálisabbnak tartottam.


Én úgy gondolom a fenti paraméterekkel, anyag+munkadíj+engedélyek számlaképesen kb 1,4-1,5 millió.


Szerintetek kb. mennyi?


Az írjon már aki ért is hozzá. Esetleg csináltatott magának és nem a fővárosba vagy ez a szakmája.


Köszönöm szépen.



2018. márc. 23. 13:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ez a 3.5 - 4 milla azért elég sok nsk tűnik. 1.5- 2 milla a reális . Persze sok mindentől függ. A rézcső drága az ötrétegű olcsó. Viszont az meg falon kívül nem a legszebb. Kazán is van 220 ezertől a csillagos ég a határ. Kémény egyik se jó kondenzációshoz. Duplafalú műanyag cső van ezekhez. Ha szerencséd van mint nekem volt oldalra simán kivezetheted a falon a kéméményt. Ezt majd a tervező megmondja. Ha mem ki kell állni a tetőn. Esetleg azt lehet hogy a régi gázkéményen belül kivezeted a csövet. De ez hogy ki kell álni a tetőn már drágább. A gázterv 50- 60 -ezer . Kéményárvétel 12 ezer.
2018. márc. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Régi rendszert miért kell mindenképpen lecserélni?
2018. márc. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Mert 35 éves.

Gravitációs vegyes kazán, meg nagyon régi nem kombi gázkazán, termosztát minden nélkül. Öntvény radiátorokkal, vastag csövekkel.


Egy új kondenzációs kombi kazán, jó féle lap raidátorokkal azért jóval gazdaságosabb.

2018. márc. 25. 16:33
 4/6 anonim ***** válasza:

Lecseréled kondenzációs kazánra a mostanit. (Vegyest azért hagyd meg mindenképpen a rendszerben!)


A régi, öntöttvas radiátorok ugye lassabban melegednek fel, de ezért cserébe lassabban is hűlnek ki. Ennek pont fordítottja a lemezradiátor.


Szerintem ezzel nem lehetne spórolni, hogy gyorsabban felfűtöd, de gyorsabban ki is hűl a fűtőtest.

2018. márc. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sokszorosa a víz mennyisége ami kering egy ilyen régi rendszerben.

A lapradiátorok fűtési hatékonysága nagyobb mint a régi öntvényeké.

Több vizet kerignetni több energia, több pénz.

Lassabban melegszik fel, ez nem túl korszerű

pl.: ház átszellőzetése (reggel, komolyabb sütés főzés után, este ugye, h legyen friss levegő) 3-5 perces szellőzetés télen 3-5 fokkal hűti le a lakást. Modern fűtéssel ez pár perc alatt vissza melegszik. Nem volna túl jó, ha pl.: 30-45 percet kéne várni, h 18 fokról 22-23 ra visszamenjen egy szellőzetés után.

Ugyan ez pl. hétköznap délelőtt üres ház 18 fokos, mikor az első ember hazaér akkorra legyen kellemes 22 fok. Ez régi fűtéssel vagy üntványes, sok vizes radiátorokkal úgy van, h ha du. 2-re kell a 22 fok, akkor már jóval előtte el kell kezdenie fűteni a rendszernek. Modern rendszernél 15-20 percel előtte bőven elég.

Lehetne soroni.

Fűtés rendszert sok időre csináltat az ember, akkor már legyen normális. Azért ami 35 éve jó volt, annál már vannak jóval jobbak.

2018. márc. 25. 20:32
 6/6 anonim ***** válasza:

Több víz van benne igen, több energia felmelegíteni, de több energiát is tárol magában a több víz, tehát tovább bír melegíteni.


Én így látom, de abban igazad van, hogy 35 év alatt megérett a cserére.


Szerintem 1-2 millió között lesz a dolog, de ismétlem önmagam, a régi vegyest hagyd meg, nem kér enni, csak víz legyen benne! Hátha jól jön még egyszer!

2018. márc. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!