Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Fürdőszobába fűtés klímával?

Fürdőszobába fűtés klímával?

Figyelt kérdés

A fürdőszobám a leghidegebb pontja a lakásnak.

Alapból van padlófűtés, de szerintem nem sikerült jól, kevésnek tűnik.

Szóba jöhet a klíma fűtés rásegítésnek, ha a fürdőszoba kb. 10 m2, 3 méter belmagassággal? Bírja a nedves levegőt, részterhelést?



2018. nov. 12. 19:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Vannak direkt fürdőszobába kitalált fűtőtestek, nem horribilis áron. Inkább azt kellene erőltetni, mint a klímát.
2018. nov. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nyilván lehet klímával is, de nem értem, egy ilyen kis s eleve fűtött helyiséget könnyű s nem drága rendesen kifűteni (bár a nagy belmagasság valamit ront, persze).


A klímának bírnia kell a nedves levegőt, persze, de nem is bent van gond, hanem a külső részen, amire ráfagy a nedvesség, de azt is kezeli kiolvasztással. A fűtésre alkalmas klímákat nehéz zavarba hozni nedvességgel, az a dolguk, hogy mindenféle helyiségeket fűtsön, hűtsön, párátlanítson, amit kell. Legalábbis így gondolom, így logikus.

2018. nov. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Napközben nálunk sincs meleg a fürdőszobában. Van egy ventilátoros fali hősugárzónk. 2000 wattos, 10 perc alatt kellemes meleget csinál a fürdőszobában arra az időre amíg fürdünk.
2018. nov. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A világ minden kincséért se tedd meg ezt a lépést, ha jót akarsz magadnak!

Ez egy nagyon csúnya bakklövés lenne, de ha szeretsz kockáztatni... Fürdőbe alapból nem szerelnek klímát, egyrészt nehéz elkerülni a párát, hogy ne csapódjon le a klímára, másrészt kevés a vízvédett beltéri. A klímában sem az elektronika sem a vezetékek nem rendelkeznek páravédelemmel, még a legjobb, legdrágább fűtésre tervezett split klímánál is ez a helyzet. Elég nehéz elképzelni, hogy valaki úgy fürödjön, hogy ne keletkezzen pára, de mielőtt tönkremenne a klíma, számíthatsz a falon lecsurgó sárga és barna folyadékra, ami az oxidációtól van. A lecsapódott vízpára okozza ezt a vezetékekben, motorban és az alaplapban, konkrétan rozsdás víz látványa fog fogadni egy idő után a beltéri mögött és a burkolat illesztésénél.


Kb. annyi esélye van túlélni egy ilyen produkciót a klímának, mint a fürdő falára felszerelt TV-nek. Arról nem is beszélek, hogy a hibaáramok miatt, az áram-védőkapcsoló mindig kioldana, így a lakásban folyton elmenne az áram.

Rakjál fel törölközőszárítós patronos elektromos radiátort, vagy inrapanelt, hidd el jobban jársz.


Üdv. (Épületgépész technikus)

2018. nov. 13. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg az utolsót.

Úgy látszik, nem a klíma a megoldás.

Egy dolgot nem értek, de nem problémázni akarok.

Azt értem, hogy a klímán minden nedvesség lecsapódik, mert hideg. De akkor is, ha fűt?

Meg amúgy elvileg a klíma nem szárítja a levegőt?

Vagy nagy itt a homály nálam? :)

2018. nov. 14. 15:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az utolsó hozzászólóhoz, magas páratartalmú helységben csak manuális termosztátos fűtést javasolok, mert az elektronikákat kikezdi a pára.
2018. nov. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

"Azt értem, hogy a klímán minden nedvesség lecsapódik, mert hideg. De akkor is, ha fűt?"



Amikor fűt akkor nem, de nem fűt folyamatosan és a pára jelen van egy fürdőben szinte mindig. Hasonló helyzetben voltam én is, azaz hideg volt a fürdő, aztán beraktam két darab nagyobb méretű törölközőszárítót, most nagyon le kell szabályoznom hogy ne legyen szauna a fürdőből, a két szárító plusz a szerelési anyag kijött kb 60.000-ft-ból, munka díj nem volt mert hegesztés nélkül, kulcsos szerelési anyagokkal megtudtuk oldani szerelő bevonása nélkül. A meglévő rendszerhez csatlakoztattuk, tehát ezt is a kondenzációs gázkazán látja el.

2018. nov. 22. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!