Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Most akkor jobb ha letekerem...

Most akkor jobb ha letekerem a villanybojlert vagy sem? Kijött 35 ezer Ft-os csekk erre az évre, évi elszámolás

Figyelt kérdés
Minden hónapban fizetem az általányt,ami 4 ezer forint.Kb. tavasszal lett kicserélve a gázbojler villanyosra.Úgy gondoltam hogy mivel spórolni akarok,így mindig levittem nullára,mielőtt fürödtem volna,2 órával kapcsoltam csak be,aztán ismét le.Erre kijön ez a számla így év végére.Ezek szerint ez így nem jó.Mindig tartsam egy hőfokon ? Tuti a bojler,mert ezen kívül van egy hűtőm,laptopom,kevés villanyt égetek,alig használok áramot.Mi lehet a gond akkor ? Tulajdonképpen nincs beállítva a bojler,anno azt mondta a szerelő ne csavargassam,legyen egy helyen,de azt hittem így tudok spórolni.Nekem az volt a fejemben,ha nem tekerem vissza,akkor mindig fűt,mert szinten tartja a hőfokot.
2018. nov. 20. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szintentartani könnyebb mint folyton felfűteni. Állítsd be egy hőfokra ami neked ok ės hagyd úgy mindig.
2018. nov. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
40 fokra állítottam,bőven jó ez,de még a bojler szempontjából is .
2018. nov. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Szakemberek szerint c.a. 60 C az optimális hőmérséklet a bojlerban.
2018. nov. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Szakemberek szerint c.a. 60 C az optimális hőmérséklet a bojlerban. Ezzel meg is előzheted a veszélyes légionellát.
2018. nov. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Nagy tévedés hogy ez lenne az optimális hőmérséklet.

Te valamivel kevered a 60 ot .

Max ennyire ,vagy kevesebbre,mert 60 foknál már kicsapódik a mészkő,ha úgy tetszik víz kő a a bojler belsejében .

Na ettől van a sok vízköves bojler.Aztán ezek a lehullott vizkövek csinálják a dugulásokat,gyengébben ,vagy sehogy sem akar a meleg víz folyni .

2018. nov. 20. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Ezzel meg is előzheted a veszélyes légionellát."

Kicsit utána olvastam,meg hogy mások sem nagyon ismerik ezt a kifejezést.

Már 50 fok felett is sok pangó víz marad a bojlerben,mert a magas hőfoku vízhez hideget is kell engedni.Ezáltal kevésbé cserélődik a víz .Így könnyen szaporodnak el a baktériumok .

2018. nov. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nálam nincs hőfok, Hajdú bojler.1-2-3 vonal van,és mindig picit a 2-es vonalak fölé tekertem.
2018. nov. 20. 19:51
 8/16 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen az elfogadható legalacsonyabb hőmérsékletre ajánlatos állítani, pl. 40°-ra. Akkor a felfűtési költség sem nagy és mivel akkor a lakótér hőmérséklete is a legközelebb van hozzá,így a kisugárzott hőveszteség is kisebb.
2018. nov. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Miért váltottál villanybojlerre?
2018. nov. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Egy kicsi, nem túl melegre tekert bojler akkor sem fogyaszt sokat, ha sosem tekergeted (ha több napra elmegyünk, akkor szoktuk le, ha kádfürdőt akarunk évi párszor, akkor fel, mert kicsi a bojler és hűl is a víz fürdés közben). Igen keveset fogyaszt, pedig a hideg pincében van, igaz, leszigeteltük szivaccsal :) De most nem tudom fejből, mennyit. Nyáron minimális a fogyasztása, az tuti, télen nyilván jelentősen több. Régen lakótérben volt, ami duplán jó volt, télen kevesebb hőt vesztett és az is fűtésként funkcionált, végülis nem veszett el.


Bizonyos szigetelése van a bojlernek és a nagy mennyiségű melegvíz eleve egész lassan hűl, ezért nem annyira érdemes tekergetni. Ellentétben a fűtéssel, a meleg hamar kiszalad egy tipikus, enyhén szigetelt házból, ott simán megéri nem egyenletes hőmérsékletet tartani, ha csak ritkán kell igazán meleg. Jól szigeteltnél más s egy rendes bojler az jól szigetelt. Plusz melegvíz máskor is kell, nemcsak a napi egy tisztálkodáskor, legalábbis nekem.

2018. nov. 20. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!