Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mitől függ az, hogy a gàzóra...

Mitől függ az, hogy a gàzóra milyen gyorsan forog? Szomszédom háza kisebb, nem szigetelt, régi ablakok vannak. A miénk nagyobb, szigetelt, műanyag ablakok, de gyorsabban forog.

Figyelt kérdés

2018. nov. 21. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden órán,gázon,régi(nem digit) villanyóránn is fel van tüntetve,hogy a kerék egy fordulata,mennyi gáznak(áramnak)felel meg.


Az órán keress adatot erre vonatkozóan,valahol rajta van!

Nekem már digitális,nincs kerék a gázórámon.


Viszont a régi villanyórámon volt,hogy n1450//Kwh,ami azt jelentette,hogy 1450-t fordult a kerék,míg elfogyott 1 kwh.

A mostani,3fázisú órámon ez csak 370.

2018. nov. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a minap cserélték mindenkinek a környéken, és hagyományosat tettek fel.

Nagyon hülyén zörög amikor bekapcsol a fűtés.

2018. nov. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm,de ezek nem vàlaszok a kérdésemre.
2018. nov. 21. 15:44
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

A kérdésed hülye: attól függ, mennyi gázt fogyasztasz. Ha a szomszédod nem fűt, alig fűt, gázon kívül mással is fűt (jellemző), már nem pörög úgy az órája. Egyébként a kisebb ház eleve kisebb fogyasztást feltételez rossz szigeteléssel is. Ezen túl ugyebár nem csak fűteni lehet gázzal, hanem főzni, vizet melegíteni.. Ha neki villanybojlere van és villanytűzhelye, azok sem pörgetik az órát.

Józan ész hol vagy?

2018. nov. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
A gázóra forgása a fogyasztás nagyságától függ,nem a lakás méreteitől,egyéb adottságaitól .
2018. nov. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%
A gyorsabb forgás több fogyasztást feltételez. De ez nem reális az összehasonlításban, mert kérdés, hogy meddig forog gyorsan. Valamint a gyors és lassú közt nem tudni mennyi a különbség. Erre így önmagában semmire sem lehet következtetni.
2018. nov. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Milyen készülékek mennek gázzal nálatok, és mik nála?

Ha nála csak a tűzhely, és csak hetente főz egy teát, nálatok meg a fűtés és a bojler is, akkor meg is van.

2018. nov. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
3: Akkor nem értetted. Van olyan óra, amin ötöt is forog ugyanannyi fogyasztásnál, míg a másikon csak egyet. Ez az órán fel van tüntetve, hogy mennyit forog, ezt el tudod olvasni.
2018. nov. 21. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első vagyok...

Az előttem válaszolónál a pont! Röviden leírta az én hosszú "rizsámat".

Kérdező! A válasz: UGYANOLYAN gázfogyasztásnál óra tipusától függően(a fogaskereket áttételének mássága miatt)az egyik óra kereke foroghat gyorsabban,a másiké lassabban!

2018. nov. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. nov. 22. 07:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!