Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Tippek, hogyan fogyaszthatnék...

Tippek, hogyan fogyaszthatnék kevesebbet?

Figyelt kérdés

Most a fűtés miatt az egekbe szökik a számla, és csak a villanyszámlára találtam megoldást: LED égőt veszek, és inkább azzal világítok. Hatásos egyáltalán?

Fiatal vagyok, egyedül élek, kérlek, írjatok tippeket!


2018. dec. 3. 23:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

csomót lehet spórolni a LED-del, viszont egyszeri befektetés, mert drágább a LED izzó. Philipset ne vegyél.


Fürdés helyett zuhanyozz, elvileg háromszor kevesebb vízzel megoldható, mintha kádban fürdesz.


Kaján is tudsz spórolni, ha az akciós újságokból kinézed a heti kaját, és mindig másik boltba mész célirányosan az akciósat megvenni.

Online elérhető az összes bolt újságja, ujsagomat.hu

vagy letölthetőek az alkalmazásaik.

2018. dec. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet spórolni ledekkel, csak azért nem mindegy, hogy a háztartási nagygépek mennyire korszerűek, mert többszörösét meg tudják enni, mint a világítás.

Nem tudom, hogy milyen a fűtésed és mekkora a lakás, de nálunk pl konvektrok vannak és ott üzemeltetjük őket, ahol éppen tartózkodunk.

Az előző bérlő pedig úgy spórolt a 2 szobás lakásban, hogy csak a nappalit fűtötte és ott aludt, a hálót nem használta.


Próbáld meg szigetelni az ablakokat, nálunk pl. annyira rosszak voltak, hogy áthúzott rajtuk a levegő, befújt a szél. Próbálkoztam gumitömítéssel, semmit nem ért, aztán leragasztottam mindet celluxxal. még így sem kellett soha szellőztetni, de ez már azért fogott kicsit a légmozgáson. Aztán idén kicseréltük őket, már most fele a gázfogyasztás, mint tavaly ilyenkor, bár enyhébb is az idő.

2018. dec. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

tömegközlekedés bérlettel

közösségi mosoda (11kg ruha mosása 1200 HUFért nem rossz)

könyvtár

turkáló (én nem szeretem, de van, aki él-hal érte)

szezonvégi és egyéb leárazások

alacsony feldolgozottságú élelmiszer vásárlása

kisadagú főzés a kajakidobás minimalizálására

amire már nincs szükségem, elajándékozom, nem dobok ki semmit

a kreativitásom nem merül ki a főzésben, a bútoraim is magam készítem


Vagy, mivel az egyfős háztatások rezsije/kiadásai fajlagosan a legmagasabbak, kénytelen leszel párt találni magadnak ;)

2018. dec. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!