Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Kondenzációs kazánnál a...

Kondenzációs kazánnál a szintentartó, vagy a szakaszos fűtés a jobb megoldás?

Figyelt kérdés

Kondenzációs kazánnál a szintentartó,vagy a szakaszos fűtés a jobb megoldás?


A kazán típusa Ariston Genus One 24 kombi,és van hozzá cube s net termosztát is.

A ház nincs szigetelve,és még a régi dupla fa ablakok vannak rajt.

Hogy tudok a leg gazdaságosabban fűteni?

Mennyin legyen az előremenő víz stb...

Jelenleg folyamatos 20 fokra van állítva 45 fokos előremenővel.



2018. dec. 13. 03:05
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
A hőntartás mindig gazdaságosabb.
2018. dec. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen mindegy milyen márkájú kondenzációs kazánod van .

Az előremenőt 55 fokra kell állítani .

A kazánodat a szobatermosztát fogja kapcsolgatni .

Lehet hogy a 18 fokra állított hőmérséklet később következik be ,de eddigre az egész fűtési rendszer le is hűlt .

Nem mindegy hogy a rendszerben lévő 25 fokos vizet melegiti újra ,vagy a 35-40 fokosra fűt rá .

Amikor gyenge a ház hő megtartása ,bizony fogy a gáz is .

2018. dec. 13. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is Ariston kondenzációs gázkazánunk van két éve.

Állandó 22,5 fok van 58 fokos előremenővel.

40cm-es falak,jól zárodó műanyag ablakok.

Először mi is kísérleteztünk. Éjjelre visszavettük 20 fokra de utána meg reggel három órába is bele tellett a kazánnak mire felnyomta újra a hőfokot 22 és félre. Így sztem az nem éri meg. Úgy hogy sztem az állandó fűtés a jobb. 90nm a házunk általány díjat fizetek 20 ezret. Remélem tudtam segíteni.

2018. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Amikor hagytam,hogy magának állítsa az élőre menőt,akkor nagy lángon felfűtötte a kívánt szobahomersekletre,és kikapcsolt,amikor újra fűteni kezdett már majdnem hidegek voltak a radiátorok,és újra nagy lángon kezdett el fűteni.


De a jelenlegi beállítások között szinte folyamatosan megy,csak így nem nagy lángon,hanem minimumon.

Ezért is kérdeztem,hogy melyik a jobb.

(Egyébként a termosztát neten keresztül figyeli a kinti időjárást.)

24 óra alatt 10-15 köbméter gáz soknak számít? Ebben bent van a használati melegvíz is.

2018. dec. 14. 00:24
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sok.Nekem Baxi kazánom van, a ház nagyjából ugyanakkora, nincs szigetelve csak az ajtók és ablakok hőszigeteltek. A napi gázfogyasztás 7-8 m3, igaz csak 20-21 fokra van állítva a termosztát.
2018. dec. 14. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Igen kb 7-8 m3 fogy el naponta mikor enyhébb az idő. Ha hidegebb van akkor 10, volt viszont télen olyan egy-két nap a nagy minuszokban mikor 16 m3 is elfogyott de ott már nagyon hidegek voltak.

Amúgy nekünk is szinte hidegek a radiátorok míre fűteni kezd.

2018. dec. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat.

Meg továbbra is írhattok!

Egyébként 6db. radiátor van amelyeknek az össz hossza 9 méter + egy nagy törölköző szárítós radiátor.

2018. dec. 15. 09:52
 8/8 anonim válasza:
Én úgy gondolom, hogy a kazánoknak az egyenletes, alacsony teljesítményű és hőmérsékletű üzem az optimális, akkor maximális a vízpárából kinyert kondenzálódási energia. Tehát a szintentartás jobbnak tűnik.
2019. jan. 3. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!