Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Nem rég költöztünk egy házba...

Nem rég költöztünk egy házba ahol teljesen újra lett vezetékelve minden de elég soknak tartom a fogyasztásuk. Vagy reális?

Figyelt kérdés
mindenből A+++ os készüléket vásároltunk igaz a bojler nem vezérelt áramról megy de az is Ariston velis Evo 100 ami B energia osztályú. Egy hűtő, minden lámpánk LED izzós, általában egy laptop és tv megy ha itthon vagyunk. Villany Sütőnk van de azt havi pár alkalomnál többet nem megy. Mosógép heti 3-5 alkalom között. Még a mikrót amit használunk de azt is annyit mint egy átlagos ember. 350 kWh fogyasztásuk volt most de 250 alatt sose volt még kevesebb.

2019. febr. 3. 03:14
1 2
 11/19 mindentudó99 ***** válasza:
Ha 13 ezer akkor sok. Kizárásos alapon ha minden új akkor a bojler a ludas.
2019. febr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Hat megpróbáljuk hogy nem megy egész nap és meglátjuk mi lesz pedig az is par hónapos. És próbáltam energia takarékost venni de hát ha az lesz a ludas akkor szívás akkor kár volt fele ennyiért is lehetet volna venni ekkora bojlert.
2019. febr. 4. 17:06
 13/19 anonim ***** válasza:
Szerintem elnéztetek egy tizedest. A bojler akkor se dobja meg ennyire a fogyasztást, ha minden nap lakodalmas népnek főztök benne halászlét.
2019. febr. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Gábor t ***** válasza:
79%

Szia a bojler lesz a ludas . Nálam elég takarékosan (óvatosan használva)havi 158kw /hó(csak a bojler) , és ez vezérelt óra (hogy szakadna meg) így 24ft/kw ,amúgy 37 lenne.

Nálad 200-250kw-ot tuti meg eszik.

Remélem segítettem.

2019. febr. 4. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat majd mostmár figyelni fogom a bojlert és ha az lesz megpróbálok vele kezdeni valamit.
2019. febr. 5. 03:43
 16/19 anonim ***** válasza:
12: Igen, mi nyáron kevesebb, mint fele ennyiért vettük az Ariston 80 litereset.
2019. febr. 5. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Sokat segít, ha vízkőteleníted a bojlert. Én a jövő héten rászánom magam.
2019. febr. 6. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
79%
17: Vadiúj a bojler, nem lehet vízköves.
2019. febr. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Basszus, 2-en elzuhanyoztatok 100 liter melegvizet? Nekünk egy 30 literes villanybojler elég 45 fokra állítva, szintén 2-en a párommal és nappalira kötve a bojler. A villanybojler lesz a ludas a nagy fogyasztásban, köttesétek vezérelt áramra és ne pancsoljatok el annyi melegvizet.
2019. febr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!