Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Mit tehetek? Gázmérő csere...

Mit tehetek? Gázmérő csere után, azonos fogyasztási szokások mellett megnövekedett köbméterszám?

Figyelt kérdés

Jan 14-én gázmérőt cseréltek a lakásunkban.

Már a felszerelés után meglepődve néztem, hogy milyen gyorsan megy, de egyenlőre nem tulajdonítottam neki nagyobb jelentőséget. Ma azonban megdöbbenve néztem, hogy 2 hónap alatt - azonos fogyasztási szokások mellett 150 (!!) köbméter gázt "fogyasztottunk", illetve annyit mutat. A dolog "szépséghibája", hogy a tavalyi egész éves fogyasztásunk 402 köbméter volt. És ezt a 150-et úgy mutatja, hogy az elmúlt 10 napban kb 3 napot fűtöttem csak - most már 4 napja be sem volt kapcsolva a kályha. Mit tudok ilyenkor csinálni, hova tudok fordulni? Eddig 30 köbméter volt a havi fogyasztásunk - most az óra szerint 70 köbméter havonta - ez azért nagyon durva különbség - és hangsúlyozom, azonos fogyasztási szokások mellett.



2019. márc. 22. 19:38
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

10-es, köszönöm a precíz válaszodat, sajnos nincs fényképem a régi óráról.

Az valóban lehet, hogy a régi óra nem mérte az őrlángot, de itt más probléma is lesz, szerintem, ugyanis ma reggel még enyhe gázszagot is éreztem az óra körül - bár igaz, hogy az régebben is előfordult... Azt hiszem, hogy ki fogom hívni a gázosokat, azért nézzenek rá...Már ha egyáltalán ilyenre kijönnek, hogy az óra körül gázszagot érzek.

2019. márc. 28. 07:56
 12/15 A kérdező kommentje:
Ja, és elvileg a cserénél körbenézték - az új óra illesztésénél biztosan nem szivárog.
2019. márc. 28. 07:57
 13/15 A kérdező kommentje:

Április 23-án elkezdték cserélni a házban a gázvezetéket - a gáz mérőóra állása 178 köbméternél állt.

Gyakorlatilag 3 hónap alatt belement majdnem fél éves fogyasztás - ismétlem, azonos fogyasztási szokások mellett, minimális fűtéssel.

2019. máj. 6. 21:04
 14/15 anonim ***** válasza:
kiderült hogy hol szivárgott? :)
2019. máj. 15. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

A házunkban a gázvezetéket globálisan cserélik, nem szivárgás miatt, hanem mert kell (Gázművek)


Kb. fél órája kaptuk vissza a gázt, azóta nem használtam még (178 köbméter 3 hónap alatt, tavalyi egész éves fogyasztás 400 köbméter)), de mindenesetre az nagyon durva, hogy 3 hónap alatt közel fél éves "fogyasztás" ment bele úgy, hogy közben szinte nem is fűtöttünk: ez alatt az idő alatt kb. 5 nap kapcsoltam be a fűtést (cserépkályha)


Szóval az óra most, majd 1 hónap gáznélküliség után még mindig 178-on áll, mert le volt szerelve.

2019. máj. 16. 12:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!