Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ellopták a villanyórát mit...

Ellopták a villanyórát mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Örököltem egy lakást még 2012- ben. Nevemre írták a villanyórát akkor és azzal együtt örököltem a tartozást.

2012-ben levágták a villanyt kívül mivel én Németországban laktam. Most 2019 ben kifizettem minden adósagom.

Szeretnék beköltözni a lakásban uj villanyszerződèssel.


De mikor nem volt villany a nagymamám néha átment kiszellőztetni ilyenek egyik nap mentek állítólagos elműsök

Hogy leolvasni jöttek az órát.

Nagymamám mondta de hát nincs is villany mire ők közölték hogy akkor leszerelni, és elvinni az órát aminek díja 29000 ft.

Nagymamám mivel logikusnak gondolta kifizette és elvitték az órát.


Ma mentem ugye új szerződést kötni. Mire fel mondtam a hölgynek 1 órát elvittek a 2 ből tudtommal... A hölgy közölte hogy nem az ő kollégái biztos nem.... Mit várhatók mire számítsunk?



Kint egyébként a fővezetéknél az elműsök nem jártak el helyesen, ugyanis nem tettek plombat a levágott vezetékre. Pedig kellett volna.

De viszont a csalók se az eltűnt óra helyére!! Mi lessz így?



2019. márc. 31. 23:31
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Jah és már 2017 Ben lejárt, tehát nem volt hiteles, az óra ezért sem furcsaltuk hogy elvitték!
2019. ápr. 1. 00:02
 2/16 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 1. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Erre kiváncsi vagyok
2019. ápr. 1. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
nah ennyire nehéz kérdésem ?? 😮
2019. ápr. 2. 15:20
 5/16 anonim ***** válasza:

Hát oda van írva a #2 által belinkelt történetben, vagy azt nem olvastad?

Teszel egy feljelentést és ezzel együtt bemész az ELMŰ ügyfélszolgálatra, hogy most mi legyen.

Mellesleg szabványosítani lesz muszáj a mérőhelyet, gondolom én, ami vélhetőleg az egész cső és tetőtartó cseréjével/bővítésével fog járni.


Levágott vezetékre plomba? Ja, akkor ez egy több lakásos ház egyik lakása?

2019. ápr. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Igen
2019. ápr. 2. 20:21
 7/16 A kérdező kommentje:
Igen ez egy belvárosi társasház úgy tudom kötelességük fővezeték kihúzása után maga a ládát zárópecséttel lezárni, és amint egy év után lejárt a szerződés, le is kellett volna hogy vágják a vezetéket és elvinni az órát! De semmit nem csináltak félek hogy még a végén nagyi lessz a hibás
2019. ápr. 2. 20:30
 8/16 anonim ***** válasza:

Arról van papírod, mikor kikapcsoltak?

Gondolom, semmi papírt nem hagytak ott nagymamádnál a 29000-ért cserébe, átvételi elismervényt, jegyzőkönyvlapot, stb.

2019. ápr. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Szia a kikapcsolásròl van. Ami 2012 ben történt.

Az hogy elvitték órát 2017 ben volt ....

Nem hagytak semmit kimennek a plombaert es utánna írják a jegyzőkönyvet... Azóta se jönnek.

2019. ápr. 3. 00:27
 10/16 A kérdező kommentje:
Tuti én fogok szívni be engedte őket a mamám nem szóltunk egyből stb.... Visszamenőleg feljelentés stb... De mire számítsunk ? Mekkora összegű tartozása? :(
2019. ápr. 3. 00:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!