Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Eltűnt villanyóra esete?

Eltűnt villanyóra esete?

Figyelt kérdés

6 éve közösen vettünk ingatlant az akkori párommal.2 éve kihúlt a kapcsolat,mindketten másfelé indultunk de nagyon jóban vagyunk.Otthagytuk a házat,erre a majdnem 2 évre leállitottuk a közszolgáltatásokat.Most babát várok megbeszéltem vele hogy az új párommal visszaköltöznék.Semmi akadálya nem volt.Annak rendje s módja szerint elkwzdtem a visszakapcsolásokat aztán ebből új szerződések lettek mert a volt párom nevén voltak az órák.A gáz megvan nyomáspróbával mindennel.A villanyórasszekrény nem szabvány volt,azt is cseréltettem regisztrált szerelővel.A szerelés közben kivette az órát de nem vitte el.Betettük a műhelybe.Bevittem a papirokat az Elműbe(Heves megye),meg is van a szerződés.Szerdán jönnének bekapcsolni a villanyt viszont tegnap vettem észre hogy nincs meg az óra.Lomis-vasas cigányok jártak nálunk szombaton(döglött hűtőt,rossz drótkeritést miegymást vittek el.Random jöttek,kihasználtuk az alkalmat hogy megszabadauljunk a kacatoktól.Szerintem ekkor emelhették el az órát bár fogalmam sincs mit kezdenek vele.Valaki tudja mi lesz most?A rendőrség azt mondja nem tudnak mit tenni mivel beengedtük őket.Ez rendben is van.De mi lesz ha ideérnek a villanyosok?Van valami büntetési tétel?Vagy mire számitsak?Megkérdeztünk egy ismerőst aki Kaposvár környékén dolgozik ilyen műszakis villanyos pozicióban.Ő azt mondta ez nem bűncselekmény,amúgy is visznek másik órát nem is fogják keresni.De ez Heves megye.Tartok tőle hogy itt lehet valami csavar a dologban.

Az óra az Elműé de sehol nem találok infót ilyen esetre csak igazi lopásra de az rendőrségi ügy.Nincs tartozás a közműnél és ha van bűnti én fizetem nem a volt párom de jó lenne tudni mi lesz...Valaki konpetens?


2016. ápr. 4. 08:09
1 2 3
 1/25 A kérdező kommentje:
*kompetens....
2016. ápr. 4. 08:20
 2/25 anonim ***** válasza:
78%
várjunk csak, attól mert beengedted őket, ez még lopás héé!! szal ha gondod lenne, tegyél feléelentést h levédd magad!
2016. ápr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Igen tudom mondta a helyi rendőr is de azt is mondta hogy tű a szénakazalban...És az óra akkor sincs meg.Bizonyitani sem tudom hogy ők vitték el csak úgy vélem.Jártak ott mások is,pl kőmúves mert véstek a szekrénycsere miatt és vakolt,meg új kazánt vettünk és tervet csinált a gázos a felszereléshez stb..Ezeknek volt segédmunkása is..Tehát nincs mit tennem.A rendőr szerint tehetek feljelentést de nem áll meg a dolog a lábán.És mivel mindenkit én engedtem be a saját portámra igy az Elmű tulajdonában lévő tárgy óvása is az én feladatom.

Szóval inkább az érdekelne mire számithatok szerdán.Mrnnyi lesz kb a büntetés és lesz e áramom.Nehogy emiatt lefújják a bekapcsolást:(

2016. ápr. 4. 08:37
 4/25 anonim ***** válasza:
25%
Ilyet még nem hallottam, kiváncsi leszek! Károgni nem szeretnék....
2016. ápr. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem hívd fel az áramszolgáltatót és tölük kérdezd meg.


De elötte jó lenne a feljelentést megtenni ismeretlen tettesek ellen, mert akkor van bizonyítékod arra, hogy valaki ellopta.

2016. ápr. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
54%

Mindenesetre feljelentést kell tenni hogy a dolog hivatalos legyen. A villanymérő a szolgáltató tulajdona, neked pedig igazolni kell a helyzetet.

Azután hívd fel a szolgáltatót és nála érdeklődj.

2016. ápr. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
78%

Ha be tudsz mutatni egy rendőrségi papírt, amivel bizonyítod, hogy ismeretlen tettes ellopta tőled, akkor büntetés kizárt.

Az viszont nem kizárt, hogy az órát kifizettetik veled.

De majd meglátjuk.

2016. ápr. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
85%
Azért remélem, mielőtt levette, az óraállást dátumos fényképpel megörökítette. Ha nem, akkor még akár kötbért is rátok akaszthat az elmü. Az baromság, hogy a régi órát nem keresik, ha óra csere van, akkor a mérőállást felírják, majd a régi órát elviszik, és hozzák az újat. Mindenképpen tegyetek feljelentést ismeretlen tettes ellen, valamint feltétlen keressétek meg a szerelőt is, aki levette a órát.
2016. ápr. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
30%

Nem tudod megkeresni ezeket a lomisokat?

Ha a környéken laknak nem nehéz megtalálni őket, mondd nekik hogy tévedésből adtad oda a villany órát is ha még vitték el a gyűjtőbe kis pénzért vissza vennéd.

2016. ápr. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
A lomisok járták a falut.Fogalmam sincs honnan jöttek.Feljelentés már van.A villanyszerelő(bár regisztrált)még a régi óra számát sem irta fel a papirokban.Utólag kellett beszaladnunk vele az Elműhöz.Fogalmam sincs ezek után hogy csinált e fotót.Mindenképp visszajön mert a nappaliban vezetékcsere is volt és azt még be kell fejeznie.No holnap meglátom mi lesz.Nekem azt mondták szerződéskötéskor hogy azonnal bekötni jönnek holnap.Olyat nem mondtak hogy jönnek elviszik majd megint jönnek.Még meg is kérdeztem mert dolgozunk.azt mondták kb 15 perc papirozással együtt.Meglátjuk holnap.
2016. ápr. 5. 07:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!