Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ha 10 év alatt kötelezően...

Ha 10 év alatt kötelezően beköttetné a napelemeket állami támogatással az állam, mennyibe kerülne, megvalósítható lenne?

Figyelt kérdés

Elkezdenék a társasházakkal, 10 éves olcsó hitellel, nem lenne észszerű?


Az energia mindenhez kell, akkor miért nem azon spórolnak az emberek?

10 év után már ingyen lenne, és sok tíz év múlva is nagy százalékát lehetne még használni.


Nem értek hozzá, naiv kérdés.

Paks 2 árából lehetne finanszírozni, vagy nem.



2019. jún. 19. 06:14
1 2 3
 1/21 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
93%

Amennyire utánaolvastam, durván 2 millióba kerülne egy átlagos háztartáshoz a napelemes rendszer. Durván 4 millió háztartás van, tehát ez 8 ezer milliárd. Paks 2 durván 4 ezer milliárd.


De én is laikus vagyok :)

2019. jún. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ráadásul sok olyan épület van, ami nincs olyan állapotban, ami indokolna ekkora beruházást, mert sok olyan hiányosságuk van, ami a mindennapi működtetéshez sokkal fontosabb, és inkább a bontandó kategóriát képviseli (vagy afelé halad).
2019. jún. 19. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
25%
És mire megtérül, addigra le is lehet cserélni mert tönkrementek....
2019. jún. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

"Kalifornia az első tagállama az USA-nak, ahol 2020 január 1-étől kötelezővé teszik a napkollektorok felszerelését a háromemeletesnél kisebb lakóházakra is."


Én meg nem vagyok laikus!

(Ha itt is bevezetnék, akkor viszont nem lehetne kaszálni a Paks kettőn.)(is)

2019. jún. 19. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
50%
Ha szinte csak napelem lenne, éjszaka mivel világítanál? Az energia elosztó rendszer ennél azért egy kicsit bonyolultabb, hogy rakjunk minden ház tetejére napelemet. Oké, az termel olyankor, amikor süt a nap. És ha nem süt?
2019. jún. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 kovpet ***** válasza:
# 4: Hogy jön ide a napkollektor?
2019. jún. 19. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Lesz itt még év(tized) múlva csodálkozás. Ma a megtermelt,de fölös energiát megveszi az áramszolgáltató,jogszabály kötelezi rá.

Ahogy terjed az évek folyamán,egyre több lesz a betáplálás,kevesebb haszna lesz az energiacégeknek,ergo egyre kevesebbért fogják felvásárolni,valamint már vannak hangok,hogy lesz nyári,olcsób,és téli drágább tarifa.

Magyar találmány,csak jó szokás szerint senkit nem érdekel,-miközben gombamódra szaporodnak a napelem-parkok..ha a napelemeket min.15~20%-kal mozgathatóvá tennénk horizontálisan,és vertikálisan is,tehát "napraforgó" lenne,42~45%-kal több energiát volna képes termelni.

Na én azt a korszakot megvárom a telepítéssel.

2019. jún. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Éjjel tárolják, és van PAKS 1 is az éjjeli áramellátáshoz


25 év után is 90%+ a hatékonysága,

nem tudom mikoriak az első napelemek, és ráadásul havonta jönnek ki olyan fejlesztések amikkel több százalékot lehet nyerni.

Egy-két hete olvastam, hogy egy 40 éves problémát oldottak meg most, amivel 2%-ot javítanak, pusztán azzal, hogy felmelegítik a napelelemet.


[link]


"scientists just solved a 40-year-old mystery around one of the key obstacles to increased efficiency"

2019. jún. 19. 14:02
 9/21 kovpet ***** válasza:
Nem nagyon lehet ám tárolni az áramot gazdaságosan, nagy mennyiségben.
2019. jún. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
43%

"25 év után is 90%+ a hatékonysága"

Ez egy nagyon félreérthető adat, amit állítasz. Igaz, de nagyon félre lehet érteni! Ez a mondat helyesen és félreérthetetlenül úgy hangzik, hogy a gyártáskori új állapotának megfelelő hatékonysága 25 év után sem csökken az eredeti teljesítményének a 90% alá.

De az 1 m2-re jutó 1000 W energiájú napsugárzásból egy napelem csak 160 W körüli elektromos teljesítményre képes. A sugárzó energia elektromos energiává alakítása nem egyszerű. Ezzel ellentétben egy napkollektor melegvíz előállításához a sugárzó 1000 W-ból 900-950 W-ot képes hasznosítani.

Szóval a napelem 16% körüli új állapotban lévő teljesítménye áll szemben a kollektor 90% körüli teljesítményével.

Na ennek a 16%-os hatékonyságnak a 14,4%-ra csökkenése 25 év alatt, ez az a félreérthető 90% hatékonyság 25 év elmúltával, amiről beszélsz. [16-nak a 90%-a 14,4]

Rendkívül jó marketingje ez a napelemeknek, hogy erről a 14,4% hatékonyságról 90%-ként lehet beszélni, és a többség úgy érti, hogy az 1000 W napsugárzásból 900 W elektromos teljesítmény keletkezik még 25 év múlva is. Holott ez nem igaz! Egy 4 kW teljesítményű rendszer nem 2 db 2 m2-es táblából áll.

2019. jún. 20. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!