Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Ismerősöm május 20-án elhunyt....

Ismerősöm május 20-án elhunyt. Egyedülálló, egyedüli gyerek. Hagyatéki tárgyalás nem volt. Főgázhoz beküldtem május 22-én az óra állást és lefényképezve is,30-án a halotti kivonatot. Júniusban nem diktáltam. Ki kell-e fizetni?

Figyelt kérdés
Május 10-én diktáltam. Az utolsó bediktált óra állás és a most kiküldött számlában 44 m3-el többet számláztak. Ki kell-e fizetni vagy hagyni arra, aki örökli?
2019. jún. 28. 10:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem te öröklöd akkor miért érdekel?
2019. jún. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Elnézést, nem írtam bele, hogy édesanyám volt a "be nem jelentett" élettársa és hozzánk kerülnek a számlák, mert senki más olyan hozzátartozó nincs. Eddig még nem is jelentkezett rokon, stb..
2019. jún. 28. 10:51
 3/13 anonim ***** válasza:
80%

Ha senkije nem volt, akkor nyilván édesanyád fog örökölni, ha megfelelő módon tudjátok bizonyítani, hogy élettársak voltak. (tanuk, szomszédok, esetleg közös bankszámla, akár tartózkodási hellyel lakcím, stb.)

Nekem egyszer egy bíró azt mondta, hogy azok az élettársak, akik annak vallják magukat.

Évekkel ezelőtt megszűnt a "bejelentett élettárs" intézménye a heterók számára, ez már csak az azonos neműek esetében létezik.

2019. jún. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

3.

Már, hogy örökölne az édesanyja, milyen címen? Szerintem ti már ne fizessetek semmit.

2019. jún. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

#4

Leírtam. Mit nem sikerült megértened?

2019. jún. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
72%

Sőt, 4-es, hogy tanulj egy kicsit:

Az élettársat még özvegyi nyugdíj is megilleti!


"Az élettársi együttélés tényét hatósági bizonyítvány kiállítása keretében az illetékes jegyző jogosult megállapítani. Ennek alapján az élettársat megilletheti az elhunyt élettárs után járó nyugdíjfolyósítás is.


Ha a jegyzőnek hivatalos tudomása nincs az élettársi kapcsolat fennálltáról, lehetőség van egyéb más, pl. tanúbizonyítás útján történő bizonyítási eljárás lefolytatására."

dr. Szász István

ügyvéd

2019. jún. 28. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
48%

Kérdező!

Keressétek fel a helyi jegyzőt a hatósági bizonyítvány kiállításáért és sürgősen indítsátok el a hagyatékit.

Majd amikor ez lezárult, akkor ráértek fizetni, vagy nem fizetni.

2019. jún. 28. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Özvegyi nyugdíjat kaphat, de örökölni nem örökölhet, nézz utána jobban.
2019. jún. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
47%

#8

Te nézz utána!

Akkor nem örökölhet, ha az elhunytnak van egyéb, vér szerinti hozzátartozója, akár csak egy unokatestvér is, mert akkor az örököl.

Ha van élettárs, de senki más nincs akkor az örököl, nem az állam.

2019. jún. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
56%

Ja és még annyit:

Nekem édesmindegy, hogy a Kérdező édesanyja örököl vagy sem, de egy próbát mindenképpen megér egy séta a jegyzőhöz egy igazolásért ami egy ingatlant jelenthet.

Ha viszont hagyja elszállni az ingatlant, akkor ne fizessenek már semmit!

2019. jún. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!