Kezdőoldal » Otthon » Rezsi » Egy 24 m2-es könnyűszerkezetes...

Egy 24 m2-es könnyűszerkezetes, egy légterű garzon fűtését inverteres klímával szeretnénk megoldani. Befűti-e -15 fokban a lakást, nem lesz-e zajos vagy kell-e rásegítő fűtést alkalmazni? Melyik tipusú lenne a megfelelő?

Figyelt kérdés
2019. júl. 9. 19:09
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
-15 fokban semelyik inverteres klima nem fut megfeleloen. Ez a megoldas csak kiegeszito futesnek jo, nem allandora.
2019. júl. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Az egyes rosszul tudja, már vannak fűtésre tervezett klímák, amik -30 fokban is képesek fűteni. Az áruk nyilván borsosabb.
2019. júl. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
Befűteni befűti, általánosságba zajos és huzatos lesz -15-ben. Igaz ennek mértéke nagyban készülék függő, egy -20/-25 fokig fűteni tudó készülék nyilván csendesebb lesz azonos hőmérségleten mint egy olyan ami -15-ig tud fűteni. Kiegészitő, rásegítő fűtés nem kell, de célszerű. Évente csak pár nap van amikor -15 fok van, jobban jársz a rásegítő fűtéssel mint egy sokkal drágább klímával. Daikin vagy fujitsu fűtésre optimalizált klímái a legjobbak kizárólagos fűtésre.
2019. júl. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Üdv.

Furcsállottam itt a hozzászólásokat, nem tudom kinek milyen tapasztalata van itt a klímákkal, meg hogy egyáltalán van e hozzászólóknak otthon légkondijuk és rendelkeznek e saját tapasztalattal a fűtő klímák területén.


Mi több mint 15 éve fűtjük klímával a 200m2-es családi házunkat, nekem semmi problémám sincs, csak jó tapasztalataim vannak. Aki bírja a légáramlatot amit a beltéri generál, csak annak javaslom. Minimálisan keveri a port a lakásban, de ez csak beállítás kérdése, mert vissza lehet szabályozni, persze nem árt a lakást azért takarítani, hogy ne lepje el a por, mert akkor lesz mit kavarjon a beltériben a ventilátor. Azt, hogy csak a Daikin meg a Fujitsu jó fűtésre, azt a saját példámból cáfolnám, az említett huzatos és hangos jellemzők engem elkerültek, de nálunk kifejezetten fűtésre optimalizált halk modellek kerültek felszerelésre. Nekünk szerencsénk volt, mert az összes klímánkat egy cég szerelte, akik fűtésre tervezett klímák telepítésére szakosodtak a készülékek vásárlása is náluk történt. Így egy kézben van minden, főleg garanciális hiba esetén jó, mert nem kell szaladgálnom szaki után. De, szerencsére soha nem volt hiba egyik klímánál se, pedig a legtöbbnél már rég lejárt a gari.


Nálunk vegyes a felhozatal, több modellt kipróbáltunk és a régi klímákat lecseréltük újabbra, jelenleg van GREE, Daikin, Toshiba, Panasonic és Mitsubishi. Volt LG és Samsung de ezek nem váltak be fűtésre ezért lecseréltük és odaadtam a tesómnak, mondván hűtésre jó, kidobni nem akartuk. A mostaniak nagyon csendesek a beltérik 18, 20 és 22 decibelt tudnak, ami már nagyon csendes, aludni is lehet mellette, amit az LG és Samsung esetében nem tudtam mondani. Sajnos a MADE IN JAPAN szöveg a japán klímákról hiányzik, mert nem ott készültek. Téliesített légkondik így -20, -22, -25, és -30 fokban is működő klímákról van szó típustól függően. A kültérik maximum 55 decibellel mennek, de az a maximum. A régi hagyományos ON/OFF az 60 decibellel ment, ami már elég hangos volt. A GREE Comfort és Crown modellekkel kifejezetten elégedett vagyok, nagyon hatékonyak, gyorsan befűtenek WIFI-sek és nagyon csendesek, -10 -15 foknál is fűtöttek télen mint a barom. A++ és A+++ kategóriáról beszélünk, azt mondjuk megjegyzem, hogy mi rendszeresen karbantartjuk a klímákat. A 24 m2-es könnyűszerkezetes garzonod egy 3,5kW-os fűtésre tervezett klíma simán kifűti én a helyedben -25 fokig működőt vennék. Nem tudom mennyit szánsz rá, de ha nem fél millát, akkor GREE gyártmánnyal jársz jól, ha fontos a garancia és profi szakemberekre bíznád a szerelést, akkor megadhatom a klímás cég elérhetőségét.

2019. júl. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 db Gree inverteres klímával fűtöm a házam évek óta, teljesen jó, -25-öst vettem, 3,5kW. Semmilyen rásegítést nem igényel. Nem zajos, viszont ez téglaház, nem tudom könnyűszerkezetesnél a kültéri mennyire hallatszana be.
2020. aug. 23. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!