Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aki már élt 1989 előtt az...

Aki már élt 1989 előtt az megtudná mondani, hogy az akkori és a mostani diktatúra között mi a különbség?

Figyelt kérdés
Vajon az akkori elnyomó, önkény uralom milyen ehhez, a mostanihoz képest?
2019. júl. 26. 09:03
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
61%

Én 1969-ben születtem és jóval szabadabb volt a légkör a 80-as években. Volt egyfajta bizakodás és lazaság, mert tudtuk, hogy jövünk kifelé a diktatúrából és van jövőnk. Ajánlom az akkori zenéket, hogy átérezd a hangulatot. :)

https://www.youtube.com/watch?v=PGNiXGX2nLU

https://www.youtube.com/watch?v=P-WP6POdTgY

https://www.youtube.com/watch?v=bWcASV2sey0


Most pedig lehet érezni, hogy nem kifelé jövünk belőle, hanem befelé haladunk.

2019. júl. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
54%

Bármennyire is rossz most, jelenleg nincs diktatúra (hogy mi lesz azt nem lehet tudni). Az 1980-as évek már nagyon "puha" évek voltak, már bomlott a rendszer, de még közel se volt szabadság.

Azért érezheti bárki is, hogy jobb volt, mert 30 évvel fiatalabbak voltunk. De össze se lehet hasonlítani a két korszakot, a '80 előtti évekkel meg pláne nem.

Rendre felböffen itt, hogy mennyire "jó" volt akkor.

Igen valóban jó lehetett, ha csak a jó oldalát nézed az akkori rendszernek és visszaveszed az igényeket az akkori szintre.

Viszont a mai igényekkel, lehetőségekkel egyszerűen nem lehet egy lapon említeni.

2019. júl. 26. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
39%
Akkor jóléti diktatúra volt, most meg szarléti.
2019. júl. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 mindentudó99 ***** válasza:
43%
Mi volt a különbség? Hát az hogy akkor diktatúra volt most meg nincs.
2019. júl. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
59%

1988-ban láttam, ahogy a budapesti utcán végigkergetik a rendőrök azokat, akik merészeltek mécsest gyújtani október 23-én az '56-os forradalmárok emlékére.

Ott álltam a Keletivel szemben és mellettem az úton meg a járdán menekültek az emberek.

Láttam az egyik iskolatársamat is futni köztük. Tudtam, hogy ha elkapják, akkor neki nincs az év végén érettségi, mert nem engedik. Akkor nincs egyetem, nincs munkahely és lehet hogy le is csukják. 1988-ban, nem korábban.

AZ diktatúra volt. Most meg szabadság van.

Lehet itt baromkodni, diktatúrázni, orbánozni, fideszeseket ifa platózni meg bármit csinálni, max a kommentet letiltják a modik és ennyi.

Már az, hogy itt feltehetted ezt a kérdést, az bizonyítja, hogy semmi köze nincs a mai helyzetnek a diktatúrához.

Tudod kérdező nem attól lesz diktatúra, mert reggeltől estig hajtogatják a tévében, rádióban, írják le ckkekben és kommentekben vég nélkül. Akkor van diktatúra ha ezt meg sem meri tenni senki. Amikor attól félned kellett ha kimentél megemlékezni valakire, valamire, ami a hatalomnak nem tetszett. Amikor futnod kellett csak mert gyújtottál pár mécsest azon a tiltott napon.

Szívből kívánom hogy mindig ilyen tudatlanságban élhess a diktatúrát illetően és ekkora szabadságban, ahol te magad dönthetsz arról is hogy ki vezesse ezt az országot, meg arról is, hogy itt akarsz-e élni vagy máshol.

2019. júl. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
15%
Akkoriban még szabad országban éltünk.
2019. júl. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
75%

"Akkoriban még szabad országban éltünk."

Mikor is?

2019. júl. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
31%
Ha befogtad a szádat nem volt gond. Kb. mint most.
2019. júl. 26. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
73%
Az a különbség, hogy 1989 előtt valóban diktatúra volt, míg ma nincs. Nem fogom újra leírni, milyen volt akkor az élet a maihoz képest. Próbálj keresgélni a régebbi kérdések között, beszélgess idősebb emberekkel, vagy lapozgass egy 8. osztályos történelemkönyvet!
2019. júl. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
39%
Ez épp fordítva történt. 89-ig volt szabadság.
2019. júl. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!