Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A Nök 40-be milyen évek...

A Nök 40-be milyen évek számitanak bele?

Figyelt kérdés

Ugy tudom hogy két gyermek esetén + 2 évet kap az a személyely aki igénybe szeretné venni.

Jól tudom?


2019. júl. 30. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ledógozott évek.
2019. júl. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
2019. júl. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a cikket...

Ugy tudom..hogy ezzen kivül jár még gyermekenként 1-1 év...erre lennék kiváncsi még.

2019. júl. 30. 14:26
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Annyi a különbség a normál nyugdíjhoz képest, hogy az egyetemen töltött idő nem számít bele a munkaviszonyba ilyenkor, csak a ténylegesen ledolgozott idő, amit a gyerekek otthoni ellátásáért számítanak be, meg a szakmunkásoknak a középiskolából az az idő, amikor munkát is végeztek közben.

Vagyis én diplomásként azzal az 5 évvel később mehet el nyugdíjba a nők 40 kedvezménnyel, amíg egyetemre jártam, mint aki nem járt egyetemre addig hanem dolgozott vagy munka mellett tanult.

2019. júl. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nem plusz év jár, hanem az otthon, gyes, gyed vagy anyasági alatt eltöltött éveket így veszik figyelembe. Hogy az első pár gyerek után több idő számít "munkaviszonynak" vagy is veszik bele a számított évekbe, X gyerek után azonban már csak 1-1 évet számolnak. Ha tehát 3 gyerekkel volt otthon 3-3 évet gyerekenként, akkor az még beleszámít, a negyedik gyereknél azt hiszem már csak 2 év, utána meg csak 1-1 év. Ebben nem vagyok biztos, csak azt tudom, hogy a beszámítás ugyanaz, mint a rendes nyugdíj esetén.

2019. júl. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!