Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mikor mentem nyaralni külföldr...

Mikor mentem nyaralni külföldre miért csak a magyar határon nem volt ellenőrzés?

Figyelt kérdés
Ahány országhatáron átment a vonat, be az országba/ ki az országból szállt fel határőr, kivéve a magyar határon, mert itt se kifele se befele. Miért nem? Elég sokat lehet hallani hogy itt védik a határokat meg minden, de itt csak a kalauz szolt a határon hogy vigyázzunk mert zsebelős emberek vannak, de tényleg ide bárki bejöhet amúgy, ez Magyarország?..
2019. júl. 30. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
45%

Hová mentél, milyen határokon?

Magyarország az Európai Unió tagja, azon belül a schengeni övezet tagja. A schengeni övezet lényege, hogy benne nincsenek belső határok, határ ellenőrzések, így azon simán át lehet lépni.

A schengeni övezet szélén, mint amilyen a magyar-román vagy magyar-horvát határ is, már van ellenőrzés, hiszen ott nekünk, mint schengeni határországnak kötelességünk ellenőrizni azt, hogy ki az aki oda belép és jogosult-e rá vagy sem.

Ahogyan a nem EU-s tagállamok határán, mint a magyar-szerb és magyar-ukrán határon még fokozottabb az ellenőrzés, hiszen ott nem feltétlen elég a személyi igazolvány, hanem útlevél is kellhet, vagy távolabbról érkezőknél és korábban az ukránoknál, vízum is kellett.

Ami határt "védenek", amit említesz, az a déli határ, a szerbekkel, horvátokkal határos szakasz és ott is a zöldhatár. Vagyis a vízpart, erdő, szántóföld, ahol egyébként sem lenne szabad átkelni, csak a határátkelő helyeken. Csak most rengetegen megsértették a törvényt és jogtalanul itt akartak belépni az országba tízezerszám. Nem volt más lehetőség, mint kerítéssel elzárni ezt a lehetőséget.

Aki akar, mint ti, az korábban is csak a határátkelő helyeken ment át másik országba és most is mehet ahová akar. Uniós polgárként téged ott ellenőriznek ahol már leírtam.

Egye nyugati tagállam kért ideiglenes lehetőséget a komolyabb határellenőrzésre a schengeni területen belül. Erre fél éves időtartamra van lehetőség - így tesznek az osztrákok is a magyar határon. Ilyenkor nem mindenkit ellenőriznek állandóan, hanem fokozottabb az ellenőrzés, vagyis pl. a vonaton végigmennek és elkérik az igazolványokat, ellenben nem tartanak csomag ellenőrzéseket, mint régen, amikor rendes határellenőrzés volt.

2019. júl. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Szerbia felé sem szoktak a magyarok ellenőrizni pedig az nem Schengen.
2019. júl. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
32%
Mert Magyarország büszke és erős nemzet. Nem hagyjuk, hogy Soros György döntsön!
2019. júl. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
En ket hete voltam es Lokoshazan volt ellenorzes kifele es befele egyarant.
2019. júl. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mindentudó99 ***** válasza:
70%
Még véletlen se írd le merre mentél.
2019. júl. 30. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
62%
Mert a határvédelem az csak propagandaszöveg. Egyébként kiktől kellene megvédeni a határt? Akik ellen kellene, pl szovjet ügynökök, azoknak segít is a kormány. A turtistáknak is. A magyarokat meg nem tudják itt tartani ha el akarják hagyni az országot.
2019. júl. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Szalontán voltam a múltkor. A román elkérte a személyit, megköszönte és viszlát. Hazafelé ugyanúgy. A magyar nem kérte, csak intett hogy mehetek. Szerintem látta hogy magyar rendszámú és hétköznapi családi kocsival mentem.
2019. júl. 31. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Engem múltkor a Bécsbe tartó vonaton ellenőriztek Győr magasságában. 2 magyar és 2 osztrák rendőr.
2019. júl. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
minden más határon ki és befele is, kivéve a magyaron, és mind uniós(schengeni) ország.
2019. júl. 31. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!