Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mennyire zavaróak a repülőgépe...

Mennyire zavaróak a repülőgépek hangja esténként Budapesten?

Figyelt kérdés

Mindenhol lehet hallani a panaszkodást, de persze leginkább nyugdijasoktól, hogy nem tudnak aludni a hangzavartól. Tényleg ennyire zavaró lenne?

Én nem tudom, épp ezért kérdezem.

Vagyis külföldön reptér mellett lakunk 20 percnyire, de sosem zavart. Pesten mennyire más a helyzet?


Most szinte felborultak a menetrendek a szabályozások miatt. A gép amivel mindig szoktam jönni-menni, eddig esténként szállt fel mindig a Ferihegyen, ami nekem pont tökéletes volt, mert 250km-re van a reptér, és kell kis idő mire feljutok Pestre.

Most viszont betették a gépet reggel 6:10-re...

Nekem az megoldhatatlan, mert a legutolsó vonat hajnali 2-kor megy, az pont 6-ra ér oda, ha korábbival megyek, akkor meg vagy 5 órát kéne ott várjak.

Most ez miatt halasztanom kell az első hetet a félévből, és egy másik reptérre kellett vegyem a jegyet, csak így volt megoldható...


Miért jobb, hogy nappal nyüzsögni fognak most a repülők Pest felett? A Ferihegynek így is gondjai voltak mindig a tömeggel, de így nagyon jó lesz, hogy mindenkit bezsúfolnak a nappali órákba. Ide jön egy túrista, el is szörnyed és kifordul a tömegtől..


Most miért jobb az, hogy az évi 10 milliós forgalmú repteret zaklatják, és miért fontosabb az a marék ember, akik direkt azért vettek ott telket a reptér mellé, mert sokkal olcsóbb volt?

Vagy az egész herce-hurca a választások miatt van már megint? Tarlós urunk ha meg is nyeri ezt az egészet, van rá esély, hogy vissza fogja állítani a régi rendet? Hisz akkor már nem lesz érdekből ilyen gonviselő.


Valamint hallottam valamit egy új reptérről, Kecskeméten. Arról mit lehet tudni? Vagy az is csak ígérgetés?



2019. aug. 1. 15:49
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

meg kell különböztetni h fel vagy leszálló, inkább csak a felszállók a hangosak, a repteret meg egyszerűen le kell zárni 0 és 5 között


Kecskeméten nem lesz semmi ami polgári lenne, lesz pár teher gép pluszban a merci miatt

2019. aug. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Nem hallottak még a füldugóról.
2019. aug. 1. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező, Te mekkora egy önző vagy...


Hogy a reptér forgalmát zavarják? Hát igen okoz kellemetlenséget az utazóknak. De gondolj bele: a reptér meg az ott lakóknak okoz folyamatos kellemetlenséget. Azért azt figyelembe kell venni, hogy nekik ez az otthonuk. Milyen már, hogy szegények még a végső menedékben az otthonukban sem tudnak zavartalanul pihenni?


Ha választani kell, hogy valaki egy szolgáltatás igénybevétele közben szenvedjen kellemetlenségben vagy folyamatosan az otthonában...akkor azért elég egyértelmű a válasz. Az ember otthona az utolsó mentsvár, ahova visszavonulhat nyugalomba. Legalábbis annak kellene lenni. Most ehhez képest sehol nincs az, hogy valaki egy nem kötelező szolgáltatás igénybevétele közben szenvedjen kényelmetlenséget.


Hogy direkt ott vettek házat, mert olcsóbb...arra nem gondoltál, hogy szegények azért vettek ott, mert máshol már nem futotta nekik? Te "jössz-mész", repülgetsz, nekik meg csak ott futotta, mert nincs több pénzük. Azért ebbe gondolj bele...


Hogy mik a prioritások társadalmi szinten. Meg amúgy is....a nyugalmas pihenéshez való jog megillet mindenkit. A repülés igénybevétele ezzel szemben csak egy szolgáltatás. Egyértelmű melyik részesül előnyben.

2019. aug. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Elég durva, én nem tudok ehhez hozzá szolni, de együtérzek. Szomorú :(
2019. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Költözz oda (olcsó, ha mondod), és még vonatkozni se kell...


80-éve semmiféle repülőtér nem volt ott, és a ,90-es évekig csak egy tucat felszállás volt

2019. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Látom nem jutott el az agyadig, de nekem van olyan erős felfogási képességem, hogy nem költözök rögtön reptér mellé:D

Akkor sem ha olcsóbb az ottlakhatás.

Ha valaki meg volt olyan okos hogy odaktözzön, akkor meg ne fröcsögjön a szája ha hangzavar van...

Én is 20 percnyire lakom másik nemzetközi reptértől, és nem szokott zavarni a hang, de senkit sem a környéken.

Ha zavarna, meg elköltöznék, ennyi.


És azt se mondjátok, hogy odaköltözött valaki, majd a feje főlé húztak egy repteret, mert már 1940-ben elkezdődtek a tervezések, vagyis 80 éve. Aki a reptér beharangozása előtt vett házat, az már valószínűleg nem él, főleg ha mondjuk 20 évesen vett ott házat.

Szóval a legtöbben örökölték, vagy utólag vették. Ezek mind tudhatták, hogy mi vár ott rájuk ha odaköltöznek.

Akkor ne legyenek olyan nyuggerek már, hogy jajj évi 10 milliós forgalmat fagyasszuk be egy kicsit 2019-ben, csak mert hirtelen elkezdte őket zavarni a hang.

2019. aug. 1. 21:16
 7/8 A kérdező kommentje:

Ha meg csak reptér melletti lakásra futotta nekik, akkor meg ezt le kell nyelniük. Ez volt az olcsóság ára, legyenek csendben.

Vagy akkor adják el a házukat, és vegyenek vidéken egy szebb házat..

2019. aug. 1. 21:19
 8/8 anonim ***** válasza:
65%
Te magadtól vagy ilyen hülye vagy ez évek munkája?
2019. aug. 2. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!