Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ez lehet a megoldás a melegház...

Ez lehet a megoldás a melegházasság kérdésére?

Figyelt kérdés
Mi lenne, ha ők is kapnának ugyanolyan jogokat, csak más lenne a neve? Pld. házasság helyett telekesség, és férj/feleség helyett telekesek. Így a házasság szentsége sem sérül, és a melegek is megkapják az azonos jogokat.

2019. aug. 2. 10:07
1 2
 1/19 kovpet ***** válasza:
75%

"csak más lenne a neve"


Miért kellene?


A "házasság szentsége" miért sérülne, ha még többen is házasodhatnának emiatt? A házasság amúgy egy polgárjogi szerződés, annak nincs szentsége. Az egyházi rész jogilag semmit nem számít, azt csak a vallásos házasulandók csinálják, pl nekem sem volt olyan.

2019. aug. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%

"Mi lenne, ha ők is kapnának ugyanolyan jogokat, csak más lenne a neve?"

MEGKAPTÁK!

2009 óta létezik ez a joguk és az a neve, hogy BEJEGYZETT ÉLETTÁRSI KAPCSOLAT!

[link]

Ennek a kiadványnak a 6. oldalán láthatod azt is, hogy mennyien éltek ezzel a lehetőséggel az elmúlt 10 évben - alig pár százan.

[link]

2009 óta éppen olyan jogokat kapnak meg ezzel a hivatalos lehetőséggel a homoszexuális párok, mint a házasok - kivéve amik a gyerekekkel kapcsolatosak. Azt sem tiltja senki és semmi, hogy ezen hivatalos eljárás után ne tarthassanak egy számukra kedvezőbb szertartást.

Ha megnézed milyen egy anyakönyvvezető előtt kötött házasság, ott a nagyon hivatalos törvényszöveget olvassa fel egy kedves anyakönyvvezető és a végén a dokumentumokat kell a párnak és a tanuknak aláírni. Senki nem tiltja azt meg, hogy a bejegyzett élettársi kapcsolatot létrehozva, egy hasonló szertartást csináljanak a hivatalos eljárásból vagy utána, éppen úgy mint egy esküvő.

Egyszerűen alig valakit érdekel - pontosan ezért nem tudtál róla te sem.

Van a homoszexuálisoknak ilyen lehetőségük 10 éve, de azóta is ezért kampányolnak, mintha nem lenne. Nem azért mert nekik ez kell - amit te is javasolnál - hanem mert nekik a kampány kell és az, hogy az emberek előtt szerepelhessenek, mintha nem lennének meg a jogaik hozzá.

2019. aug. 2. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
73%
Férj feleségnek amúgy sem hívhatják őket, ha azonos neműek.
2019. aug. 2. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 tgt ***** válasza:
65%
A melegek azért kampányolnak, mert azt gondolják, ugyanolyan jogok illetik meg őket, mint a heteroszexuális párokat. És igazuk van. Semmi nem indokolja, hogy miért ne házasodhatnának. A „házasság szentsége” pedig nem sérül, mivel itt polgári esküvőről van szó.
2019. aug. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Én se gondolom, hogy a házasság szentsége sérülne, csak szerintem kellene egy kompromisszumos megoldás, amit a konzervatívok is elfogadnak.
2019. aug. 2. 10:45
 6/19 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező

Olvastad amit a válaszomban írtam?

Már van!

2019. aug. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 tgt ***** válasza:
88%
Kérdező: Emberi jogi kérdésekben nincs kompromisszum. Nem lehet azt mondani a társadalom egy csoportjának, hogy azért korlátozzuk a jogaikat, mert a jogegyenlőség sértené a konzervatívokat.
2019. aug. 2. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Olvasta, csak elengedte a füle mellett. Pont erről írtál, nem? Hogy ez így működik...


Kérdező, ez a kompromisszumos megoldás. Ahogy írták ezt ugyanúgy alá lehet írni egy szertartás keretében is, s hogy attól vannak pusztán megfosztva, hogy egy Magyarországon egyébként jellemzően gusztustalan, ízléstelen szocreál épületben (házasságkötő) írják alá ezt, hát én nem tudom... szerintem ott a heteroknak sem kellene ezt megtenni! Hisz ez bárhol lehet! Parkban, udvarban, kertben, szép épületben, várban, kastélyban, bárhol s nincs ennek olyan irtózatos plusz anyagi vonzata!

2019. aug. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként én úgy gondolom a rituálé ami fontos egy házasságkötésben!!! Nem a papír! DE a papír megvan, a jogok megvannak, s a rituálét sem korlátozza senki sem.
2019. aug. 2. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 tgt ***** válasza:
76%
Ez olyan, mint amikor a feketék nem szállhattak fel arra a buszra, amin a fehérek utaztak. Hiába kaptak a feketék külön buszokat, amin nyugodtan tudtak utazni, jogosan sérelmezték, hogy meg vannak fosztva valamitől, ami másoknak jár. Az, hogy a melegek egy házassághoz hasonló dologban részesülhetnek, nem oldja meg azt a problémát, hogy a házasság intézményétől meg vannak fosztva. Vagyis nem illetik meg őket ugyanolyan jogok, mint más embereket.
2019. aug. 2. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!