Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Amerikában miért nincsenek...

Amerikában miért nincsenek szigorúbb intézkedések a terrortámadásokkal szemben?

Figyelt kérdés
Én többször jártam Nairobiban. Ott a terrorveszély miatt a nagyobb áruházakba, bevásárló központokba, de gyakran még a szállodákba, kisebb helyekre, átjáróházakba is csak olyan átvilágítás után lehet belépni, mint amilyen a repülőtereken van. Gyakran még a társasházaknak is saját fegyveres őrségük, és hatalmas, masszív kerítésük van van. Ott azt is szokták csinálni, hogy öngyilkos merénylők robbanóanyaggal teli (teher)autóval nekirontank a célpontnak. Ez ellen nem feltétlenül véd az őrség és az átvilágítás, de az olyanok ellen, mint akik mostanában az USA-ban tömeggyilkosságokat követtek el, igen. Vagy ott azért nem lehet ilyen őrségeket állítani, mert mindenkinek lehet fegyvere? Azt is bevihetik ott az emberek az áruházba, meg az étterembe?

2019. aug. 4. 16:37
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Honnan veszed, hogy áruházban és étteremben lövöldöznek?
2019. aug. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Az USA-ban nem terrortámadások vannak, hanem szabadon tarthat fegyvert bárki, így ha valaki bekattan, ami a mai világban sehol nem ritkaság, annak ilyen lövöldözés lehet a vége.
2019. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért ezek nem egyszerű "bekattanaások". Ideológiai alapon gyilkolnak, újabban főleg a fehér felsőbbrendűség hívői. A CNN-t néztem ma, ott is folyamatosan a terror szót használták az el pasoi és a daytoni esetekre.
2019. aug. 4. 17:08
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
Azért mert semmi értelme nem lenne szigorúbb intézkedéseknek. 100%-ban nem tudod kizárni hogy valakinél elgurul a gyógyszer.
2019. aug. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt azért meg lehetne nézni, hogy ha valaki bemegy egy tömegrendezvényre, áruházba stb., van-e nála fegyver vagy robbanószer.
2019. aug. 4. 18:59
 6/9 anonim ***** válasza:
90%

Texasban például mindenkinek lehet fegyvere, annyi a megkötés, hogy aki nem hivatásos, annak látható helyen kell hordania.

Bankba pl engedéllyel sem vihet be külsős.

Texasban voltam pár hónapot. Ott szinte mindenkinek volt fegyvere, akivel beszéltem.

Sot, volt akinek több is. Idézem, "minden ruhához menjen"...

2019. aug. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Persze, ez az engedélyezett fegyvertartás a probléma gyökere. Én mindig mondtam, hogy ez nem növeli, hanem csökkenti a biztonságot. Csak mostanában valahogy nagyon elszabadult a pokol. Trump ugyanúgy uszít a "külföldiek" ellen mint nálunk Orbán a nem létező bevándorlók ellen. Ilyenkor sajnos mindig van, aki komolyan veszi, és "intézkedik" -így.
2019. aug. 6. 08:23
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Van egy mondás angolul, hogy: Ha fekete az elkövető, akkor thug (bűnöző, gengszter, bandatag), ha arab, akkor terrorista, ha pedig egy fehér férfi követi el a cselekményt, akkor mentális betegnek nevezik.
2019. aug. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ezt kerestem, ezt próbáltam idézni (a képen egy 2012-es lövöldöző látható) [link]


Amúgy meg semmit nem érnek az intézkedések, nem is akarják szigorítani a fegyvertartást sem egyelőre.

2019. aug. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!