Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Nem tartjátok igazságtalannak,...

Nem tartjátok igazságtalannak, hogy a gyerek nélküliek semmilyen támogatást nem kapnak ahhoz, hogy saját otthonuk legyen?

Figyelt kérdés
2019. aug. 5. 22:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
15%
Nem. Mégis mire fel?
2019. aug. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Mert mindenkinek szüksége van saját otthonra.
2019. aug. 5. 22:22
 3/15 anonim ***** válasza:
87%
Ez a téma veszélyes terep, de szerintem kérdező, jó kérdést tettél fel:).
2019. aug. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
63%

Nem. Egy gyerek felnevelése elképesztő erőfeszítéseket és pénzmennyiséget követel meg, ha üzleti alapon nézed, nem éri meg még a komoly támogatásokkal együtt sem. Cserébe az a gyerek a jelenlegi gyermektelenek nyugdíját is ki fogja termelni jó esetben, az államnak érdemes befektetnie abba, hogy minél többen megszülessenek.


Ehhez tegyük még hozzá, hogy nekem gyerek nélkül bőven elég egy egyszobás lakás. Egy háromgyerekes családnál ez egy cseppet szűkös lenne.

2019. aug. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Az is elképesztő erőfeszítést és pénzmennyiséget igényel, hogy az emberek fenntartsák a méregdrága bérelt lakásokat.


Az pedig vicc, hogy majd ezek kitermelnek bármit is.

A mai fiatal, ha nincs ott anyuci meg apuci, meg a többiek, mire nyugdíjba menne, belerokkan a munkába, és megdögölhet egy nincstelen csövesként, mindamellett, hogy egész életében adózótt.

2019. aug. 5. 23:56
 6/15 anonim ***** válasza:
78%

Amúgy de ezt egy tök igazságtalan rendszernek tartom. Nyilván azért, mert nekem sincs gyerekem, és így 30-hoz közel zéró megtakarításokkal rokoni támogatások nélkül se hitelképes nem vagyok, se állami támogatásra nem vagyok jogosult. Ami azt jelenti, hogy albérletben fogok megpusztulni.

Akinek van gyereke természetesen máshogy gondolkodik, és a törvényalkotók mind gyerekesek. Amit természetesen meg lehet érteni, pont ezért engem már nem érdekel, ez van, én már beletörődtem.

2019. aug. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
85%

"A mai fiatal, ha nincs ott anyuci meg apuci, meg a többiek, mire nyugdíjba menne, belerokkan a munkába, és megdögölhet egy nincstelen csövesként, mindamellett, hogy egész életében adózótt."


Akkor a maji fijatalnak talán pont ideje külföldre mennie.

2019. aug. 6. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
18%

Azt bírom, hogy a kérdezőben fel sem merül, hogy esetleg ne szarjon bele mindenki az életébe, ne elégedjenek meg az emberek iskolában azzal, hogy mindenből kettessel átcsússzanak, ne elegedjenek meg egy szarul fizető robot munkával ahol tényleg csak az agyilag sérült embereknek kéne lenniük, mert az a munka az ő szintjükön van.


Ha ezt megtennék az emberek akiknek nincsenek gyerekeik akkor támogatások nélkül is teljesen jól meg lehet élni. Ehelyett mi van itt. Minden kisebb gondolkozást meg igyekezetet igénylő szakma hiányszakma mert az emberek egy része beéri azokkal amiket fent felsoroltam aztan csodálkoznak, hogy legalja igyekezetért és legalja teljesítményért, legalja életmódot is kell élniük. Ilyenkor persze egyből nem az megy, hogy b**sza meg az összes politikus, hanem megy a kunyerálás.


Te csak magadat tartod el, egy család ahol 3 gyerek van, ők pedig jobb esetbe magukat + 3 gyereket ami 5 ember. Szerinted kinek van szüksége jobban a támogatásra? Egy embernek aki saját hibából él szar életet, vagy egy 5 tagú családnak ahol mondjuk az anya pár évig otthon marad a gyerekekkel, azaz nem dolgozik, és egy ember tart el 4 másikat. Gondolkozz már egy kicsit. Ha ez a szintű józan paraszt ész nincs meg akkor rajtad amúgy se sokat segítene egy kis támogatás.

2019. aug. 6. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van a családvédelmezőknek, kapjanak támogatást, de arra gondoltatok, hogy a gyerektelenek lehet épp azért nem alapítanak családot, nincs gyerekük, mert nincs saját otthonuk? Meglátják, hogy gömbölyödik az asszony már ki is tesznek az albérletből, mert utána már nehéz.
2019. aug. 6. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, de ez ellen kéne tenni valamit. Jelenleg a törvények a nem fizető családot védik, nem a tulajt.

Más országokban nincs ebből gond, halál nyugodtan kiadják albérletbe a tulajok gyerekeseknek is.. Mert ha nem fizetnek, akkor mehetnek, nem élősködnek évekig a tulajon, mint itthon szokás.

Illetve bérlakások kellenének..


A mostani támogatással az a gond, hogy óriási hátrányba kerül, akinek nincs gyereke és nem is szeretne pár éven belül..

Ráadásul hitelbe hajszolják a fiatalokat, ez nem valós segítség.

A lakástakarèkot kibővíteni több értelme lett volna.. Az elgondolás teljesen jó volt, csak a maximum 20 ezer havonta maradt el az áraktól.. De legalább megtakarításra ösztönzött.. Most gyakorlatilag önerő nélkül 25 milliós házakat vásárolnak.. Ezért szálltak úgy el az árak.

Hitelből könnyű kifizetni, hosszú távon lesz gond.

2019. aug. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!