Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Milyen politikai megoldás van...

Milyen politikai megoldás van a rasszizmusra?

Figyelt kérdés
Szerencsésnek tartanám, ha nem neveznénk nevén egy konkrét rasszt sem, csak úgy általánosságban beszélgetnénk elméletekről; kerüljük a gyűlöletkeltést,... a játékszabályokat ismeritek.

2019. aug. 11. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Szerintem igazából Magyarországon nincs rasszizmus.


Ne nevezzem nevén konkrétan a rasszt? Oké. Bár röhögni valónak tartom hogy pontosan tudod hogy kikről van szó, de valami álszemérem folytán kerülni akarod a nevesítésüket.


Tehát nekem, mint köztük felnőtt, de a rasszukhoz nem tartozónak az a véleményem, hogy nekik teljesen más az erkölcsi értékrendjük, és még "oldalakon keresztül" sorolhatnám az eltéréseket.


A "fehér" emberek túlnyomó többségének a viselkedésükkel, és hozzáállásukkal van bajuk, nem azzal hogy azok, akik.

(Kicsit hülyén érzem magam ettől a virágnyelvtől, de tiszteletben tartom a kérésed. Legfeljebb neked okoz nehézséget értelmezni.)


Például azoknak a fajilag "rasszhoz" tartozó embereknek, akik nem köztük szocializálódtak, sokkal kevesebb problémája akad a "fehérekkel".


Van néhány idi'ta aki tényleg pusztán a rasszhoz tartozás miatt támadja őket. Nos ezeket szívbaj nélkül, nagyon kemény börtönbüntetésre ítélném!

Tudod hogy miért vannak a rasszhoz tartozók kisebbségben? Mert a többségük a sitten van! :D

2019. aug. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%

Félreérted a rasszizmust. A rasszizmus nem azt jelenti hogy aki nevén nevezi a négert, cigányt, arabot, mexikóit, az nem rasszista önmagában. Azért van mindennek neve, hogy azon nevezzék. Akkor rasszista valaki, ha negatív előítéleteket támaszt emberekkel szemben, gyűlölködik ellenük, netán tettlegességig fajul, csak azért mert a másik ember annak a bizonyos csoportnak a képviselője, amelyet ő valami oknál fogva nem szeret.

Természetesen ha szándékosan pejoratív, sértő jelzőt használ valaki (pl. a "ni66er" és társai), amit az adott rassz képviselői sértőnek tartanak, az már rasszizmus.

Mi a megoldás? Büntetni kell. Más nincs, sajnos az emberek elméje nem alkalmas rá kollektíve, hogy mindenkiből kiöljék a rosszindulatot, előítéletességet.

2019. aug. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#1, #2-nek:


Lenne egy kérdésem hozzád.


A "cigány" pejoratív, vagy sem? Előre szólok mielőtt elkapkodnád a választ, hogy egyes népcsoportjuk kikéri magának hogy romának nevezd őket!

2019. aug. 11. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

2-es vagyok, pont erre írtam hogy a dolgokat nevén nevezni nem rasszizmus. A cigányt cigánynak hívni nem rasszizmus. Ez a csoportjuk neve hivatalosan. Ennyi erővel ha engem magyarnak nevezel akkor rasszista vagy, ha Brad Pittet amerikainak nevezed rasszista vagy, ha a katari emírt arabnak nevezed akkor rasszista vagy... Hülyeség. Akkor vagy rasszista, ha szándékosan sértő, pejoratív kifejezést használsz valakire.

Megjegyzem, cigányozás és cigányozás közt is van különbség. Nyilván lehet olyan hangsúllyal, szövegkörnyezetben, esetleg kollektív általánosítással használni a cigányt mint kifejezést (pl. "nézd már a csóró cigányt megint lopott, mind ezt csinálja"), ami sértő és rasszista. Viszont az hogy "Balog Gábor cigány budapesti lakos" az nem rasszizmus.

2019. aug. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%

1) Az adott csoport megismerése. Szokás mondani, hogy na igen, de még a régi magyar gárdás Jobbikra Borsodban szavaztak leginkább, a legkevésbé meg mondjuk a Rózsadombon, ezért a cigányokkal szembeni rasszizmust pont az okozza, hogy túl jól ismerik őket.

Na most ezt megcáfolandó, hogy amíg nem dolgoztam együtt emberileg és szakmailag is kiváló cigány származású emberekkel, én is általánosítottam. Nem élek továbbra sem rózsaszín hippi felhőben, amiben csak a csúnya rasszista magyarok a hibásak mindenért, de igazságtalannak tartom, amikor azt hallom, hogy "a cigányok".


2) A humor. Amit például a South Park csinál (és saját bevallásuk szerint szándékosan csinálják): A dagadt buta Cartmen gyűlölködik, és marhára vicces is, ahogyan teszi, de neki "szurkolni" olyan, mint ha a Tom és Jerryben Tomnak szurkolnánk.

2019. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Működhet az ötlet, a kommunizmusban is működött valamennyire, ezért is csinálták meg a hátrányos helyzetű legalja emberek (főleg az egyik etnikumból kerültek ki, akiket emberemlékezet óta sokan utálnak).

Valóban nem az a rasszizmus, amit annak neveznek, ti. hogy a fehérek előítéletesek. Hisz pl. az olaszok sötétebbek, mint az askenázik vagy az albínók. Másrészt pont a nem fehérek szoktak sokkal inkább rasszisták lenni. Pl. sok etnikum sohasem asszimilálódik, míg a fehérek szoktak.

2019. aug. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%
Semmilyen, és ez így van jól. A rasszizmus természetes és kívánatos dolog, egy alapvető ösztön a közösség védelmére.
2019. aug. 12. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy sok mindenért lehet gyülölni, mint ahogy szeretni is.

Legtöbbször a célszemély tehet arról, milyen érséseket vált ki másokban. Minnél korábban felismerjük saját hibáinkat, annal kevesebb ellenséget, vagy annál több barátot szerzünk magunknak.

2019. aug. 12. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A szegregáció az egyetlen kiút.

Pl Magyarok eléggé el vannak különülőve a négerektől, kevésbé is utalja egy magyar a négereket mint mondjuk egy amerikai.

2020. júl. 3. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!