Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért közömbös számomra a...

Miért közömbös számomra a magyar nemzet? Velem van a baj?

Figyelt kérdés

Magyar vagyok, magyarnak születtem, viszont egyszerűn nem tudom szeretni a nemzetem. Teljesen közömbös számomra ez az ország. Távol áll tőlem a magyar "mentalitás", ez a mindennel is elégedetlen vagyok, meg kell védeni a nemzetet, mert Soros meg stb. stb. stb...

Egyszerűen nem tudok a tagja lenni egy olyan nemzetnek, amelynek tagjai a saját, és az idegen embertársaikkal is úgy bánnak mint a kutyával. Nem tudok úgy sétálni az utcán, hogy ne a gyűlölet, a félelem, a harag, a fájdalom látszódjon mások arcán. Az a beszéd.... a saját kortársaim minden második szava f+sz, vagy g+ci....

Mindenki lenéz mindenkit, a gazdag a szegényt, az árja a kisebbségeket, az öregasszony a fiatalokat.... Mindenki utál mindenkit.... Egyszerűen megfulladok ebben a légkörben....


Hogy lássátok a teljes képet, itt egy kis önéletrajz:

1998-ban születtem. Az apám, olyan 6 éves koromban belépett egy bizonyos Csurka pártjába. Ezt követően a betyársereg egyik vezéregyénisége lett. Anyám utálta ezt az egészet, ahogy én is. Soha nem értettem, hogy miért kell, hogy utaljak kollektíven olyan kisebbségeket, akik, lényegében sohasem ártottak nekem. Szerintem hülyeség az egész. Szóval teltek múltak az évek, apám egyre erőszakosabb lett. Ő és a haverjai mindenféle gyűléseket, meg tüntetéseket tartottak. Mindenhova bocskai öltönyben, csizmában, meg kalapban járkált.... Osztálytársaim meg csak nézték, hogy ki ez a nemnormális.... Szóval apám egyre erőszakosabb lett. Több ízben bántotta az anyámat, és engem is. Azt mondta csak akkor leszek igazi magyar, ha megverem egy osztálytársamat, aki egy bizonyos kisebbség tagja volt. Ekkor voltam 12 éves. Én nem akartam őt bántani, révén egy szorgalmas, jófej srác volt, nem ártott nekem soha semmit. Amikor megmondtam az apámnak, hogy nem tudok azonosulni az "eszméivel" (nyilván durvábban fogalmaztam), fejbevágott egy pálinkás üveggel. Amikor az anyám a segítségemre sietett őt is bántotta. Nyilván, hangosak voltunk, mert gondolom az egyik szomszéd kihívta a rendőrséget. Apámat bevitték, engem és anyámat meg kórházba szállítottak, mentővel....Ekkor láttam utoljára az apámat...Anyám, okult az eseményekből, és ezt követően a nagyszülőkhöz költöztünk. Na de egy kicsit elkalandoztam. Nem erről akarok beszélni, ez csak egy kis kitérő volt, hogy miért nem tudok azonosulni a hungarista, magyar nemzeti eszmékkel.


Lényeg a lényeg, hogy egyszerűen elegem van. Elegem van a nemzetből, az eszmékből, a politikából, az országból! Gyűlölöm a politikát, az összes pártot a szélsőjobbtól, a szelsőbalig. Elegem van abból, hogy az emberek csak tűrnek, és nem csinálnak semmit! Elegem van a vezetőkből, az oktatásból, az egészségügyből. Elegem van abból, hogy ebben az országban mindenkinek mindenhez köze van, mindenki mindent jobban tud, mindenki utál mindenkit, egyszerűen besokaltam. Milyen ország lett ez?? Senki nem segít senkinek, ha baj van, mindenki a Facebookot tolja, az öregek becsületét simán meg lehet venni a nyugdíjprémiummal, a pártok idióták. Minden politikai párt egy nagy 0! Az összes. Rendszerváltás.... haha....Eddig kettő kisztitkár is miniszterelnöki pozícióba került.....

Demokrácia... aha...nagyon az van... hűha... Mindenki kussban van... simán az ember képébe hazudik a köztéve...működik az öncenzúra...

Újra az orosz "barátokkal" haverkodunk... Azokkal, akik a nagyapámat, és gondolom még sokak rokonát, elvitték Recskre... Aha...Azokkal haverkodunk, akik simán el akartak tusolni egy atommeghajtású rakéta felrobbanását a napokban... Jobban belegondolva az egész világ egy nagy trágyadomb. Ott van Trump, az az idióta.... Mai napig nem értem, hogyan nyerhetett ez a pancser?

Ki érti....

De térjünk vissza a Magyar valóságba....

Abba a valóságba, ahol mindenki utál mindenkit, ahol mindenki elégedetlen mindennel, és mindenkivel.... Elegem van ebből az egészből. Nem tudom, hogy tulajdonképpen ki a hülye? Én, vagy az a sok "honfitárs" aki mindent elhisz, abból amit a vezetők az arcukba hazudnak, és ellenségesek mindenkivel, még a saját magyar honfitársaikkal is.

A migráns kérdés is már.... Hány menekült akar kicsiny hazánkba jönni? 1000,2000,5000? Mennyi a magyarok létszáma? 4-5millió....Tyűha....

De rendben, nem engedjük be őket, oké, ne engedjük. De miért kell ezt ennyire kihangsúlyozni? Miért van az, hogy a 60 éves szomszéd néni fél a migránsoktól úgy, hogy még egy menekülttel sem találkozott?

Miért jó az, ha nő a rasszizmus az egész országban? Miért jó az, ha egy szélsőséges tekintély uralmi rendszer van kiépülőben? Ki nyer ezzel? A gyűlölet csak gyűlöletet szül, haragot, és félelmet. Csak az agressziót növeli, és ez nem válna hasznára egyetlen egy nemzetnek sem. Elképesztő, hogy egy eszme mit hoz ki, egy amúgy normális lelkületű emberből. A rasszizmus, mások lenézése nem gyerekjáték....

Ne értsétek félre, nem utálom magát a házamat, és a honfitársaimat sem, csak egyszerűen közömbösek számomra. Közömbös számomra a magyar nemzet. Lehet ezért utálni, de egyszerűen így érzek.

Fogalmam sincs, hogy valaha egyáltalán szeretni fogom-e ezt az országot....


2019. aug. 17. 21:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nos, tényleg sajnálom, hogy ilyen dolgokat kellett átélned gyermekkorodban. Azt megkérdezhetem miért zavar az hogy nem érzed magad magyarnak? Elvégre rajtad kívül éreznek páran így az országban. Legyél világpolgár, kozmopolita, mondj le az állampolgarsagodrol, költözz külföldre stb.Én pl 15 éve élek külföldön és azt mondhatom, itt kezdtem el igazán érdeklődni a származásom, eredetem iránt. Most vagyok 44. Te még rettentő fiatal vagy, ne agyalj ilyen dolgokon, inkább elvezd az életet, csajozz, bulizz. Egy dologtól viszont ha lehet, tartózkodj: ne gunyold, ne nevesd ki azokat, akik komolyabban veszik a magyarságukat és tesznek is azért hogy ez a nemzet újból felemelkedjen. Apád nagyon gáz lehetett, először az ő negatív hatásaitól kell majd megszabadulnod szerintem.
2019. aug. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, nem olvastam végig, mert nagyon hosszú, csak bele-belepillantottam.


Én abban hiszek, hogy másokat kell szeretni, nem a nemzetet. Mert a nemzet megfoghatatlan, nem lehet jól körülhatárolni az egyszerű ember számára. Ellenben a szeretettel segíted a többi magyart.

2019. aug. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
26%

Habzó szájjal sorosozó fidderek:

3

2

1

2019. aug. 17. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mindentudó99 ***** válasza:
77%
Egyébként teljesen igazad van. Tényleg gusztustalan hogy magyar magyar ellen hogy tud útálkozni. Itt is mi megy sokszor ha pl feljönnek szóra a hatarontúli magyarok. Kevés más hoz ki ekkora gyűlöletet mint ez a téma. De politikától független is ez megy útálkozás irigykedés és rosszindulat. De volt aki azt mondta ez természetes emberi viselkedés és más néoeknél is így van. Bár ezt én nem tudom
2019. aug. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
12%
Pesszimista, megkeseredett, savanyú alak vagy. Nem kell “nagymagyarkodnia”senkinek. A felsoroltakra majd mindre tudnék ellenpéldát kapásból. A szemléleteden kell változtatni, nem pedig nyavalyogni. U. I. Baxameg Orbán
2019. aug. 18. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Veled van a baj. Nem tehetünk róla, hogy apád moleszterált. Szabad a határ, nyugodtan leléphetsz. Az apád egy köcsög, függetlenül a politikai nézetétől, az ilyeneket állatkertbe kellene zárni és nem adni nekik enni, hogy egyék meg egymást.
2019. aug. 18. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Apám nem molesztált, csak vert. A kettő között eléggé nagy a különbség. Hogy miért vert? Miért lett olyan nemkívánatos személy, akivel már majdnem 10 éve nem beszéltem?? A rossz társaság, a rasszizmus, az elborult eszmék miatt, amiket sohasem értettem. Miért utál valaki kollektíven egy bizonyos népcsoportot?

Sok az idióta a mai világban. Ez természetesen nem csak a magyar népre igaz, hanem minden népcsoportra, a "rejtett erőforrásokra" is. De ezért kollektíven elítélni mindenkit, szerintem cinkes. Tőlem távol áll, a mostani, már-már revíziós, és nyilas korszakot megidéző hangulat, mely jelenleg az országban burjánzik. Inkább Márai Sándor nézeteivel tudnék azonosulni, aki lényegében európai polgárnak tartotta magát, egy nagy nemzetek felett álló csoport tagjának.

Miért van az, hogy a magyar nép fogékony a semmire sem jó, ordas eszmékre,mely még a legjámborabb emberekből is egy agresszív idiótát csinál, a "magasabb cél" érdekében? Miért van az, hogy folyamatosan csak a gyűlöletet kell szítni??

Kifejezetten optimista a világéletem, és 21 évesen, őszintén szólva megkeseredettnek sem érzem magam. Már több mint egymillióan hagyták el az országot. Kíváncsi lennék, közülük a magasabb fizetéseken kívül hányan döntöttek az ország elhagyása mellett azért, mert nem bírja elviselni azt, ami az országban megy, és most nem a politikára gondolok, bár az is megérdemelne pár nem túl kedves sort, hanem arra, hogy a magyar mentálitás, a magyar értékek inkább nyomasztóak számomra, mintsem valódi kincsek lennének.

2019. aug. 18. 09:06
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Amit leírtál több helyen sántít. De hát, valahogyan meg kellett magyaráznod a magyarellenességed!

Az egész egy bújtatott fideszpropagandára hasonlít.

De az is lehet, hogy alapból vagy ilyen. Ez, legyen a te bajod!

2019. aug. 20. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mi a nemzeti identitás? Ez a kérdés merül fel bennem.
2019. aug. 23. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!