Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Mi történne, ha lezárnánk a...

Mi történne, ha lezárnánk a pénzcsapot?

Figyelt kérdés
Mi történne, ha az állam többé nem adna több segélyt a gyerekvállalóknak? Ha 3 év után el kéne menni dolgozni, mint régen, mi lenne sok mai magyar nővel? Azt látom, hogy sokan azért szülnek, hogy ne kelljen dolgozni. Lesz valaha olyan hogy elzárják a pénzt és ha valaki nem dolgozik, akkor megbuntetik? Zavar, hogy az én pénzemből és a többi dolgozó pénzéből tartják el a nem dolgozókat, abból kapnak csokot, stb.
2019. szept. 18. 19:41
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
"lezárnánk" KIK??? zárnánk le?
2019. szept. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Felőlem lezárhatjátok.
2019. szept. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem tudom. Engem nem zavar.
2019. szept. 18. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Nem esnék kétségbe, mi nem vettük fel a csokot, nem szorulunk hitelre, sem csedre, mert rendes dolgozó emberek vagyunk akik nem lesik a sült galambot, mert nem ezért vállaltunk gyereket.

-egy leendő anyuka.

2019. szept. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%
??? 3 év után elmentem dolgozni. Mindhárom gyerek után. Havi 25ezerből nem nagyon tudnám élvezni a életet odahaza...
2019. szept. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Mivel egy fizetésből a legtöbb család nem jön ki, baba mellett meg nem lehet dolgozni, ezért vagy nem szülnének a nők vagy éheznének addig, amíg fel nem veszik a gyerekeket a bölcsibe, amit nálunk vidéken 8 hónapos korban lehet lehet leghamarabb. Én most mentem vissza, 2 éves a lányom. Ha nem járt volna CSED és GYED, nem szültem volna ebbe az országba. Babaváró, CSOK témában nem vagyok érintett, nem is leszek, erről nem mondok véleményt.
2019. szept. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
Te észlény, legalább nézz utána a dolgoknak, 3 év után már csak családi, esetleg 3 gyereknél elmehet hivatásos anyának pár évig. Mind a kettő akkora összeg, hogy konkrétan a gyermek havi túrórudi adagját fedezi maximum, nem az anyukák gondtalan otthonélését munka nélkül. A CSOK-nak is feltételei vannak, nem épp a segélyen tengődő nők vehetik igénybe. Gondolom, ha ennyire ostoba vagy, hatalmas összeget fizethetsz be adóba.
2019. szept. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%

Nyugodtan elzárhatnák, rendes embereknek kevés ez a segély.

A gyest az abóból kell levonni, ez már nem motiválná a megélhetési gyerekvállalókat.

2019. szept. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%

[link]


Ezen kívül:

Gyes: 28 ezer, családi 12 ezer, együtt 40.

Egy három fős család költései egy hónapban: minimum 150 ezer, határ a csillagos ég, de legyen mondjuk 300 ezer, az egyszerűbb matek miatt. Ebből csak az ÁFA 81 ezer forint. Minden csomag zsebkendő, minden csepp víz, minden megvett zsemle ára tartalmazta ezt a 27%-ot, amit Állam Bácsi betesz a közösbe.

Magyarul egy kisgyerekes család a dupláját fizeti be csak ÁFA-ból annak, amit nagy kegyesen visszaadnak "segély" néven. És akkor az SZJA, és egyéb járulékok szóba se kerültek, amit levonnak a bruttóból, vagy a munkáltató által.


Szóval ne izgulj, mindenki a saját adóforintjaiból kap vissza.

A tiéd, meg a miénk maradéka, de lassan a Jóisten pénze is valahol máshol landol, és azokat a családokat név szerint is fel lehet sorolni. Örülök, hogy téged ez a része nem zavar, csak az, hogy a Kalányos Dzsennifer nem hal éhen, ha kitol egy pulyát. Tudod, mi a gond? Ő akkor se fog dolgozni, ha elzárod a pénzcsapot, csak másképp jut lóvéhoz. Az is neked fog fájni.

2019. szept. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hollandiában még a meleg fiúk a pelenkát is TB támogatással veszik. Az nekem is sokk - bár semmi közöm nincs hozzá.
2019. szept. 20. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!