Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Munkanélküli segélyt lehet...

Munkanélküli segélyt lehet igényelni kormányablaknál?

Figyelt kérdés

3 hete munkanélküli vagyok és nem találtam állást.

Szeretnék munkanélküli segélyt kapni elötte 7 évig multinál dolgoztam.

kormanyablaknál meg lehet ezt oldani?



2019. szept. 23. 09:46
 1/4 Molyember ***** válasza:
Munkaügyi központ.
2019. szept. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem, Munkaügyi központba kell menni, ahová helyileg tartozol.
2019. szept. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat területileg illetékes Foglalkoztatási Osztályára kell menned.


A kikeresése:

1.) Kattints erre: [link]

2.) A „Szűrés” előtti téglalapba írd be a településnevét, ahol élsz (akár város, vagy akármilyen kis falu is az).

3.) Kattints a „Szűrés”-re.

4.) A beírás alatt megjelenik a településnév, amit beírtál. (Ha több település nevének részlete a településnév, akkor mind megjelenik, ha Budapest a beírás, akkor megjelennek a kerületek.)

5.) Kattints a településnévre, vagy Budapest esetén a kerültre.

6.) Megjelenik, térképpel az illetékes Foglakoztatási Osztály; címmel, telefonszámmal, e-mail címmel, ügyfélfogadás címével és az ügyfélfogadási időkkel.


Például, Abda beírása és kiválasztása után ez jelenik meg: [link]

2019. szept. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Munkaügyi központnál kell regisztrálni ha jól tudom 3 hónapig kapsz , utána ha továbbra is kell már közmunkára küldenek amire első körben ott veszel át egy papírt és azzal a helyi önkormányzathoz kell menned ahol megmondják hogy hol van rád szükség ha addig nem találsz semmi állást. Egyébként munkaügyi központban kérhetsz segélyt de nyilván ha van számodra megfelelő munka amiről van végzettséged akkor úgy is kifognak közvetíteni helyekre amire kötelezően el kell menned hogy kapj is érte valami pénzt hogy legalább próbáld meg. Nagy a munkaerőhiány bár nem tudom merre laksz mert vannak helyek ahol gáz a helyzet munkaterén, de a munkaügyi központban egyébként lehetnek olyan állásajánlatok amikről csak ők tudnak és kitudnak közvetíteni. Még ebből a szempontból is érdemes beregisztrálni.
2019. szept. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!