Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Egy év közmunka után is jár...

Egy év közmunka után is jár munkanélküli ellátás?

Figyelt kérdés
2017. jan. 24. 08:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Természetesen. Meg sok minden más is, nézz utána pl lakásfenntartási támogatásnak, fűtési támogatásnak, miegymásnak nagyon is sok minden jár amiről sokan nem is tudnak.
2017. jan. 24. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Én mikor közmunkás voltam, 150-180 ezret lekaszáltam egy hónapban. Tudod nekünk járt az ártérről tüzifa is, kaptam lakásfenntartásit, de még az önkormányzat is kiutalt tüzifát rászorultsági alapon, meg miegymás. Itt meg a sok hülye osztotta az észt hogy 47 ezerből nem lehet megélni, én meg röhögtem rajta mikor leírta hogy 90 ezret keres egy gyárban. Még nekem osztotta itt az észt, hogy hülye közmunkás, annyiból nem lehet megélni. xD
2017. jan. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Amúgy a nem vicc az, hogy a kettes nem ír hülyeséget.
2017. jan. 24. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
36%
ért írnék hülyeséget? Nálad jövedelemnek csak az alap közmunkásbért könyvelik el. Ha te még hazaviszel kétszázezerért tüzifát, meg kapsz mondjuk 20 ezer lakásfenntartásit, azt sehol sem jegyzik és továbbra is rászorultság alapján ingyen kapsz mindent, mint kisjövedelmű. Senki nem foglalkozik vele, hogy kétszer annyit kaszálsz mint aki megszakad egy gyárban. neked ez rászorultság alapján jár. Pont.
2017. jan. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ráadásul az a vicc az egészben, hogy nem loptál el semmit. Ezt neked adják. Törvényben meg van határozva ha a jövedelmed X forint alatt van, onnantól kezdve ez neked bizony jár és nincs apelláta.
2017. jan. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Én a szüleimmel élek, az nem befolyásolja, hogy mire vagyok jogosult? 33 éves vagyok és külön háztartásnak számítok azt tudom, jövedelmem nincs - most a közmunka -, gyógyszert is kell szednem.

Így is jár szerintetek?

2017. jan. 24. 09:13
 7/11 anonim ***** válasza:
De. Ilyen esetben összevonják a jövedelmet és az egy főre jutó alapján mérlegelnek. Ha a szüleid is alacsony jövedelműek akkor királyság van, ha nem akkor eleshetsz mindentől. Persze ezt is ki lehet védeni, főleg ha van a családban két lakás, de igazából én túl sokat a ti viszonyaitokról nem tudok, ezért tanácsot sem adhatok, neked kéne utánajárnod mi a stájsz a te esetedben és, hogy mit lehet ott tenni. Abban az egyben biztos lehetsz, hogy mindenképp többszörösét tudod kaszálni egy gyári munkásnak, csak utána kell járnod.
2017. jan. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Arra, hogy rendszeresen gyógyszereket kell szedned, megint csak igényelhetsz külön támogatást, viszont mindenképp meg kell lennie a rászorultságnak. Vagy sikerül a jövedelmed X összeg alá tornásznod és minden jár, vagy nem és akkor semmi. Összeget szándékosan nem írok, mert ez is évente változik és nemtom épp mennyi, utána kéne nézned. Én azt javaslom, addig be se menj semmit igényelni, míg a jövedelmed papíron nem egyenlő majdnem a nullával, mert addig el fognak hajtani. Utána viszont, minden kapu kinyílik előtted és tádámm, beköszönt a jólét, a terülj terülj asztalkám! :)

Mindent ingyen fogsz kapni. Élelmiszer csomagot, tüzelőt, havi többször vehetsz fel készpénzt, ilyen-olyan jogcímeken, mikor mire van szükséged, adják mindig ingyen.


De mondom, addig be nem menj, mert azzal mindent elrontasz. Mikor bemész már legyél rendkívül alacsony jövedelmű! :)

2017. jan. 24. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
A második jól mondja. Sok minden jár csak nem mondják. Én ezen a télen csak gyufát és alágyújtós kockát vettem. Havi ezer forint kábé. Ma is volt fa osztás és én is kaptam fát. Ha rendesen bejár az ember, nem ittas, munkáját elvégzi, az szokott kapni.
2017. jan. 26. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
És mi van azzal a több ezer emberrel,kedves 2es,akik panelban élnek és havi 30-40 ezer a fűtésdíjuk,pl.ketten keresnek közmunkával 100 ezret,a maradék rezsijük meg további 40 ezer minimum és enni és ruházkodni is kellene valamiből,pláne ha egyiküknek lejár a szerződése.Mégsem mindenkinek olyan nagy biznisz ez....
2017. jan. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!