Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Aki soha életében nem megy el...

Aki soha életében nem megy el szavazni, tulajdonképpen számára semmit nem jelent ez a különleges jog és hogy demokráciában élhet?

Figyelt kérdés

Szerintem szavazni nagyon fontos. Úgy gondolom, hogy mindenkinek el kellene mondania a véleményét a szavazások alkalmával, hiszen ez a demokrácia lényege! Pont erről kellene hogy szóljon, hogy félelem nélkül bárki elmehet az urnákhoz és leadhatja a voksát. EGYÁLTALÁN NEM magától értetődő dolog a demokrácia, sok ember az életét áldozta azért, hogy mi szabadságban élhessünk. Félre értés ne essék, én nem bántani szeretném azokat az embereket akik sohasem szavaznak, csak nem értem őket. Nem értem, hogy miért nem becsülik meg ezt az ajándékot, amiért mások a vérüket adták.


Mi lehet az oka annak, hogy ennyire nem látják, milyen kiváltságos helyzetben vannak? Számukra semmit nem jelent a demokrácia?


2019. okt. 3. 22:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
0%
A demokrácia az emberiség alkohola ,öl,butít,nyomorbadönt.
2019. okt. 3. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
0%

*1

Akkor egész Nyugat-Európának + az Egyesült Államoknak annyira hülyének kéne lennie, mint a tök.

2019. okt. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
28%

A szavazás a gyengék fegyvere, akik azt hiszik hogy egy papírtól függ a sorsuk. Mire mész a szabadsággal ha nélkülözöl, nyomorogsz, számolgatod a szaros forintokat. Kint Nyugaton ezt meghallja egy azonos pályán lévő szakember, kiröhög. Mi meg zavarjuk elfelé az olyan nincstelen háborús menekülteket, akiknek a nyugalom az igazi ajándék.


Az Ukránok példáját követve kellene elmondani a mi véleményünket, Ők civil emberként 2014ben fegyvert tudtak ragadni, akkor itthon miért nem képes a magyar ember egy ország vezetését széjjel verni? Kétlem hogy olyan jól élünk hogy emiatt erre még nincs szükség... Közben meg heti rendszerességgel hallani öngyilkosságról, sokan belátják az itthoni helyzetet és inkább a könnyebb utat választják maguknak.


Kiváltságos helyzet idehaza sosem volt.

2019. okt. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
A nem szavazás is egyfajta vélemény... Nem mellesleg az emberek mindennapi élete nem a politika körül forog, és aki nem az alapján menne, mert xy is arra akkor én is arra, és egyúttal nincs kedve mindent átnyálazni hogy ki mit akar, vagy mit hazudik és ez alapján dönteni, az igy tesz a legjobban.
2019. okt. 3. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
8%

Az ember mindennapi élete a politika maga. Hogy reggelizel-e és milyen minőséget, azt a környező boltok minősége határozza meg, ez kereskedelem, amelyet politika irányít. Ha a gyereked iskolába megy, hogy mit és milyen minőségben tanul a politika határozza meg. Ha munkahelyre mész, a szabályok a törvény alapján vannak, az adódat a politika tervezi, kezeli és használja el. AHa beteg leszel a politika által meghatározott egészségügy fog gyógyítani.

Az életedet a politika irányítja, akár tudsz róla, akár nem. Ha nem, egy zombi vagy, akit úgy irányítanak, hogy nem is tud róla.

2019. okt. 3. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Vannak olyan országok ahol nem lehet ilyet tenni vagy nem éri meg

Belgiumban kötelező mindenkinek, ha jól tudom Ausztráliában meg pénzbírságot kapsz ha nem mész el.

2019. okt. 4. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
68%

Nagyon sok embert teljesen hidegen hagy a politika. Nincsen képben vele, hogy milyen pártok vannak és melyik mit csinál, hozzá melyik állna közelebb.

Egyszerűen nem érdekli őket.

Ilyen esetben szerintem felesleges is elmenniük szavazni.

A demokrácia lényege szerintem, hogy joguk legyen ezt is megtenni. Amikor kötelező elmenni szavazni, az rég rossz már.

Félre értés ne essék, 18 éves korom óta minden szavazáson ott voltam. De meg tudom érteni azokat, akiket egyszerűen nem érdekel.

2019. okt. 4. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
7-es szerintem pont az lenne a lényeg hogy kötelező, hogy így senkinek nem lenne joga panaszkodni az eredmények miatt.
2019. okt. 4. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
75%

De mi értelme lenne a kötelező szavazásnak? A 70 éves demens nagymamámat is rángassam el szavazni, úgy, hogy azt sem tudja ki a miniszterelnök?

Menjen el a 18 éves is kötelezően, úgy, hogy fogalma sincs az opciókról és inkább fortineozna szavazás helyett?

Menjen el kötelezően az is szavazni, aki külföldön dolgozik évek óta, nincs képben az itthoni dolgokkal, de van lakcime itthon?


Pont erről szól a demokrácia, hogy jogunk van dönteni. Akár arról, hogy nem szeretnénk dönteni.

2019. okt. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
76%

"Aki soha életében nem megy el szavazni"


Az az értelmes. Soha semmilyen politikai vita nem fogja kiborítani.

2019. okt. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!