Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan térképet...

Tudnátok olyan térképet mutatni, amin országosan, településekre lebontva látható az idei önkormányzati választás eredménye?

Figyelt kérdés

Ilyen térképet én csak korábbi önkormányzati választásokról találtam, de az idei érdekelne.

2014-es például:

[link]



2019. okt. 21. 10:20
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Hülyének nézed Orbánt?


Az ellenzék és a függetlenek LETAROLTÁK az országot.


Én már nézelődtem.

2019. okt. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%

#1 vagyok:


Ne lepődj meg ha keresgélnél, hogy a választás.hu nagyon sok települést "elfelejtett" felvezetni az adatbázisba!


Ott a település honlapjára keress rá!

2019. okt. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Dékás, semmit nem taroltazok ti le. Büdöspest a tiétek, nekem nem hiányzik.
2019. okt. 21. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

DK-s #3-nak:


Nem hazudtoltad meg a fideszes fajtádat.

Még a tényekkel szemben is hazudni próbálsz, utána pedig majd azt hazudod hogy nem hazudtál?


Látom tanulsz O1G-től. :D

2019. okt. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

┌─ Tisztelt kérdező!

Választási szerv nem készít ilyen térképet. Az esetleges, hogy civil- vagy politikai szervezet, vagy vállalkozás készít-e ilyet; ha igen, általánosan elérhetővé teszi-e; és ha ez is igen, akkor mikor?

Amit linkeltél, az egy üzleti vállalkozás, egy térinformatikai kft által készített térkép. A honlapjukon megadják az elérhetőségüket; megérdeklődheted, hogy lesz-e ilyen, és mikor. Rendelni is lehet; árakat is közölnek. Természetesen, nem tudhatom, de lehet, hogy a korábbi ingyenes bemutató figyelemfelkeltés volt, és mostmár csak fizetős megrendelésre készítenek ilyet.

Az általad linkelt térképnél olvasható, hogy a választás másnapján már közzétették, a Nemzeti Választási Iroda által közölt eredmények alapján; az adatokat térképre ültették. Elég szűk körű, csak a polgármesterek szerepelnek rajta. Ettől azért több választás volt, egyszerre.

De, ahhoz képest elég bonyolult a mostani választás. Fő jellegzetessége az ellenzéki összefogás. Az ellenzéki pártok által támogatott jelölteteknél nagy a változatosság, jócskán vannak eltérések, hogy kit éppen mennyi és mely ellenzéki pártok jelöltek. Összeadni nem lehet az egyes ellenzéki pártjelöléseket, mert sok az együttes jelölés, csakhogy más-más kombinációkban. Pl. a MOMENTUM-nak voltak jelöltjei, ahol csak egyedüli jelölőszervezet volt, de további 52(!) olyan különböző formáció volt, ahol pártszövetség tagjaként volt jelölőszervezet, különböző számú különböző posztokra jelöltnél. Nem egyszerű ezt megjeleníteni.

Viszont, ha nem is térképszerűen, de a Nemzeti Választási Iroda honlapjáról bárki letölthet különböző listákat, xls fájlban. Így, például mandátum áttekintő táblázatot; egyben a nemzetiségi választáson szerzett mandátumokkal („Mandátumot nyert jelölt neve”, „Nemzetiség”, „Mandátum típusa”, „Jelölő szervezet(ek)”, „Megye/főváros”, „Település/kerület”, „Egyéni választókerület (EVK)” oszlopcímekkel). A letöltött fájl a „Mandátumot nyert jelölt neve” szerinti sorrendű, de nagyon egyszerű bármilyen, akár többes feltétel szerint rendezni, pl. megyék szerint, és akár azon belül mandátum típusa szerint stb. És a megfelelő oszlopban olvasható a jelölő szervezet, ha van. Szűrő használatával akár elérhető, hogy egyszerre csak egy megye legyen látható, és akár azon belül is akárcsak egyféle mandátum típus, pl. polgármester.

Például, 5 kattintással (Adatok, Szűrő, Autó szűrő, Polgármester, Bács-Kiskun) csak a megválasztott polgármesterek látszanak, csak Bács-Kiskun megyében; természetesen látható a jelölő szervezet is. Képen a lista egy része: [link]

Sorba rendezéssel elérhető, hogy például a jelölő szervezetek névsora szerint legyen látható a lista.

Mélyebb elemzéshez használható a szintén letölthető táblázat, a lakosságszámról. Onnan, új oszlopba átvett adatok esetén az is látszik, hogy hány lakosú település az, ahol adott jelölésű polgármestert választottak. ─┘


┌─ Tisztelt # 1, # 2; # 4 válasz írója! (Egyelőre. Gondolom, az írásom után lesz több válaszod is.)


• Nem tartom jogosnak a megválasztott független jelölteket az ellenzékhez sorolni. Ha csak független polgármester, helyi önkormányzati képviselő jelöltek voltak (csak rájuk lehetett szavazni), akkor honnan tudod, milyen pártpreferenciájú szavazók szavaztak rájuk? Csak ellenzéket támogatók? Ez, hihetetlen.

Csak egy véletlen példa; a névsorban első Bács-Kiskun megye névsor szerinti első települése Akasztó. 2 független polgármester-jelölt és 16 független egyéni listás képviselő-jelölt indult; más nem. Mi volt a lehetőség? 1 független polgármestert és 6 független önkormányzati képviselőt választani. Minden szavazó ellenzéki volt? Nagyon nem. A két szavazókörben, a megyei közgyűlési tagok listáira leadott szavazatok száma:

FIDESZ-KDNP: 431+408=839

JOBBIK: 117+69=186

MOMENTUM: 80+43=123

DK: 52+42=94

Mi Hazánk: 49+39=88

MSZP: 17+16=33

Összesítve: a FIDESZ-KDNP jelöltlistája 839 szavazatot kapott, a listát állító 5 ellenzéki párt együtt 524-et.

Nem lehet azt állítani, hogy ellenzéki párti többség volt a függetleneket megszavazóknál.


• A tényszerű adatok:

A mandátumot nyert jelöltek közül kormánypártinak jelöltem azt, akit akár a FIDESZ, akár a KDNP jelölt; akár külön, akár együtt.

A mandátumot nyert jelöltek közül ellenzékinek jelöltem azt, akit a DEMOKRATA PÁRT, DK, FÜGGETLEN CENTRUM PÁRT (FCP), JOBBIK, LMP, MAGYAR LIBERÁLIS PÁRT, MAGYAR SZOCIÁLIS PÁRT, Mi Hazánk, MIÉP, MINDENKI MAGYARORSZÁGA, MOMENTUM, MSZDP, MSZP, MUNKÁSPÁRT, PÁRBESZÉD, SZDP, SZEM, SZÍNES MAGYARORSZÁG PÁRT, TPM, ÚK, VP, ZÖLDEK bármelyike jelölt; akár egyedül, akár bármely mással, másokkal szövetségben. (Ezek a Nemzeti Választási Iroda megnézhető oldalain, letölthető táblázataiban használt párt-, illetve mozgalomnevek. Pl. TPM: Tea Párt Magyarország; vagy ÚK: Új Kezdet Párt.)

Így, a megválasztott tisztségviselők száma (k = kormánypárti jelölésű, e = ellenzéki jelölésű):

Főpolgármester: k 0, e 1.

Polgármester: k 601, e 42.

Egyéni választókerületi képviselő: k 812, e 399.

Egyéni listás képviselő: k 1111, e 64.

Kompenzációs listás képviselő: k 273, e 206.

Megyei közgyűlési képviselő: k 245, e 132.

Ö s s z e s e n : k 3042, e 844.


Szóval, ennyi. Nyilván, a függetlenek, vagy akár a nem szavazók indokolatlan ellenzékhez számítása nélkül: csak a pártok, pártszövetségek megválasztott jelöltjeit figyelembe véve. Képen a kiegészített letöltött táblázat részlete: [link]

Természetesen, pillanatok alatt megjeleníthetők a számok pl. megyékre, vagy Budapestre; csak eggyel több feltételt kell írni a SZUMHATÖBB függvénybe: [link] (A „kis táblázatok” másolhatók, beléjük kerülnek a képletek is; csak alulra be kell írni Budapestet, vagy a megyét, és azonnal megjelenik az eredmény.) „Kövéríthető” is, újabb oszlopok beszúrásával %-arány is megjeleníthető. Vagy, ha található járás-településbesorolás, ami konvertálható excelbe, akkor a megye nevén kívül a járás neve is odatehető a településnevekhez, és akkor nem csak megyékre lehet gyűjteni, hanem, hasonlóan: a megye neve helyett a járás nevét beírva a járásra vonatkozóan jelenik meg gyűjtés. Ha a lakosságadatot tartalmazó letöltött fájlból a településekhez vesszük a lakosságszámot, akkor az is kimutatható, hogy hány lakoshoz tartozik az adott megválasztás. ─┘


Szóval, lehet jócskán adatokat csoportosítani, tetszés szerinti formában kimutatni, másra hagyatkozás, illetve térképre várás nélkül.

Akár olyat is, hogy s-betűt tartalmazó nevű megyékben hány Katalin utónevű független képviselő lett megválasztva?

Vagy, a letöltött jelölti listával összevetve, hányból hány olyan polgármester került megválasztásra, aki társadalmi megbízatásként vállalta a feladatot?

2019. okt. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%

#1,2,4, #5-nek:


Jól sejtetted, ha nem is több, de egy válaszom mindenképpen lesz! Mivel lényegesen több intelligenciát "sugárzol" mint #3, ezért én is megpróbálok normális lenni.


Azzal kezdted, idézem:" Nem tartom jogosnak a megválasztott független jelölteket az ellenzékhez sorolni. "


Tehát ebben a kérdésben kívánsz vitát nyitni velem? Ahhoz először is tisztázni kellene hogy melyikünk, milyen szempontok szerint csoportosít!

Én azt állítottam, hogy az ellenzék és a függetlenek letarolták az országot. !ÉS!


Cáfolni kívánod? Hallgatlak.


(Az csak egy dolog, hogy tudod hogy konkrétan DK-s vagyok!)

2019. okt. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

# 1, 2, 4, 6 válasz írója!

Én sem értem, mi az értelme annak, hogy „Az ellenzék és a függetlenek LETAROLTÁK az országot.” ?

Látom, hogy megerősítetted, hogy „Én azt állítottam, hogy az ellenzék és a függetlenek letarolták az országot. !ÉS!”. De éppen annak az „és”-nek mi az értelme?

Jó. Akkor én azt írom, hogy A FIDESZ-KDNP és a függetlenek MÉG JOBBAN LETAROLTÁK az országot.”

Ha mennyiségileg az utóbbi együttemlítés több is; egyiknek sincs semmi értelme.

Például, a községünk polgármester-jelöltje függetlenként indult, egyedüli jelölt volt, meg is lett választva, a nyilvántartás szerint független polgármester. A FIDESZ-KDNP jelöltjeként eléggé elől szerepelt a megyei közgyűlési képviselő-jelölt listán; a listáról bekerült a megyei közgyűlésbe, mint FIDESZ-KDNP-s jelölt. Őt hogyan hozod „és” kapcsolatba az ellenzékiekkel?

2019. okt. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Dékásproli barátunk nincs tisztában azzal, hogy a főleg kis településeken, függetlenként indult győztes jelöltek túlnyomó része fidesz-támogatással indult, ő örömmel számolja őket is a Degenerált Koalíció táborához.
2019. okt. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!