Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A magyar kultúrából miért...

A magyar kultúrából miért hiányzik az idősek, öregek tisztelete, megbecsülése?

Figyelt kérdés
2019. dec. 8. 12:46
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
43%
Mai nyugdíjasok többsége, nem érdemlik meg tiszteletet.
2019. dec. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
31%
A magyar kultúrából egy dolog hiányzása említést se érdemelne, a döntő többség észre se venné. A helyes megállapítás, Ma nincs magyar kultúra. Meg más se. Például az első válaszolónak van? Akkor miért úgy válaszolt?
2019. dec. 8. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
35%
Talán azért, mert többszáz évre visszamenőleg olyanok voltak a társadalmi-gazdasági viszonyok, hogy a szülők még kemény munkával sem tudták megfelelően ellátni a megszületett kevés gyereket sem. Így a fiatalok előtt sosem volt olyan pozitív példa, hogy tisztességes munkából meg lehet élni és családot lehet fenntartani. Ennek megfelelően nem volt mit becsülni az idős szülőben, akit aztán a gyereknek kellett eltartania (már ha volt a gyerekben annyi lelkiismeret).
2019. dec. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
47%

Az idősek,nyugdíjasok többsége szolgalelű,egy zsák krumpliért megvehető.

Ezért is élnek sokan olyan nyomorban,amiben,és ezért is mennek sokan vissza dolgozni,mert nem tudnak megélni.

2019. dec. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
50%
Az embereket azért kell tisztelni, amit tett és nem a kora miatt.
2019. dec. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
53%
Én mindenkit tiszteltek kortól függetlenül és ezt visszafelé is elvárom. Nekem gyakran rosszul esik, ha például átadom a helyem a buszon, akkor sokszor tapasztalom, hogy míg a várandós megköszöni, addig idős ezt természetesnek veszi. Ugyanaz a gesztus. És egy köszönöm semmibe se kerül.
2019. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
29%
Magyar kultúra????? Hol van olyan?? Más részt meg családok zöme szét van verve. Már csak az "ÉN" van. Ebbe az irányba haladunk. Akik most nem tisztelnek senkit, 1-2 emberöltő múlva ők is ezt kapják.
2019. dec. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
23%
Mert bele nem gondolnak sokan, hogy ők sem maradnak sajnos fiatalok, egyre öregebbek lesznek, és rosszul fog esni nekik is, ha ugyanazt kapják majd az akkori fiataloktól. Én mindig tiszteltem az öregeket, kivéve azokat, akik rossz emberek, de az nem korfüggő.
2019. dec. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
32%
Egyébként honnan veszed, hogy csak a magyarból hiànyzik? Németországban nincs ilyen vagy Hollandiában? Dàniában? Amerikában? Oroszországban?
2019. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
11%
A hagyományos kultúrát nálunk a kommunisták, nyugaton a liberálisnak nevezettek felforgatták, politizálták. És még nem telt el elég idő a helyreállításhoz, már ahol tesznek érte. Mert nyugaton nem nagyon, nálunk meg a helyreállítás ellen kampányolnak az ellenzékiek.
2019. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!