Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ezekben az időkben mekkora...

Ezekben az időkben mekkora probléma a klímaváltozás, nem lenne helyesebb egy erősebb zöld államot kialakítani, ahol megbüntetik az ilyen klímatagadó szervezeteket?

Figyelt kérdés
Mind a klímaváltozás, mind az ilyen klímatagadó emberek egyaránt veszélyt jelentenek. Nem is olyan rég hallottam egy olyan hírt, hogy klímatagadó youtube videóknál nagyvállalatok reklámozzák magukat. Az ilyen embereket, szervezeteket vagy pénzbírsággal vagy börtönnel kéne büntetni. Ezekben az időkben szerintem erősíteni kéne az állami szabályozást, sokkal jobban meg kell adóztatni a nagyvállalatokat, a progresszív adót alappá kéne tenni és bevezetni a vagyon adót, visszább kell venni a fogyasztást, autókat korlátozni, munkaidőt radikálisan csökkenteni, sokkal kevesebb repülőt engedni, hogy inkább a belföldi utazást válasszák. Szerintem ezek az állami szabályozások elkerülhetetlenek és a klímatagadókkal keményen el kell bánni!
2020. jan. 28. 08:01
 1/6 Molyember ***** válasza:
78%
Az egész egy nagy baromság. Már nem olyan értelemben, hogy a klímaváltozás nem létezik, hanem hogy bármit is tehetünk ellene. Egy civilizáció sem adja önként a kényelmét, és senki sem fog keveset költeni, ha egyszer sok pénze van. Éppen telefonról írok, és bár tudom, hogy legalább részben gyermekmunkából származik, amit elítélek, de használom, használni is fogom, és még újat is fogok venni, ha úgy alakul. Érted? Gyógyszert is fogok venni, autót is tankolni fogok, télen fűtök, nyáron klímát használok, az élelmiszereket műanyagba csomagolom, pedig ezeket az élelmiszereket sem isteni csoda varázsolja az asztalomra, hanem nehézgépek és rosszul fizetett emberek. Nem adjuk fel a kényelmünket, még akkor sem, ha ez a végünket okozza. Ez van.
2020. jan. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
20%
1: azaz tehetnénk ellene, de Te pl személy szerint nem vagy erre hajlandó.
2020. jan. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nyáron én is használok klímát, mert elég meleg a lakásom és használok telefont, de olyan dolgokról lelehetne mondani, hogy kevesebb telefont gyártsanak és szüntessék be a gyerek munkát. Emiatt a telefon lehessen drágább, de ne csak a kiváltságosok tudják megvenni, ugyanezt mondanám a repülésre is. Kilehessen tiltani mindenhonnan a dízeles autókat, sokkal kevesebb legyen a munkaidő és egy cég se kötelezze a munkavállalokat arra, hogy legyen jogsija és kocsija, mert ez nagy szemétség ezért büntetni kéne a cégeket. Mondanom se kell, hogy a fosszilis tűzelést, már maholnap bekéne szüntetni. Ha emiatt csökken a gazdaság, akkor a gazdagoknak legyen kötelességük szétosztani a pénzüket a legrászorulóbbak között. Változás kell! Kezdetnek az is elég lenne, ha teljes erővel nekimennének a klímatagadógnak és a "klímahiszti" szó is kerüljön tilólistára. Ha holokauszttagadásért jár börtön a klímatagadásért is legyen!
2020. jan. 28. 08:50
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

#3 Akkor összefoglalom.

TE eldöntöd hogy MÁSOK miről kellene hogy lemondjanak, mert az SZERINTED és NEKED nem fontos dolog és ŐK biztosan ellennének nélküle is.

A kérdés itt az hogy TE miről vagy hajlandó lemondani? Mert először magaddal kell kezdeni! Ha TE hajlandó vagy csökkenteni az energiafogyasztásodat és legalább nem külföldről kilométerek tízreiről ide szállított termékeket megvenni azok helyett amiket itt a közeledben állítottak elő, már hatalmas változást lehetne elérni.

Amíg a nagy klímaharcosok tiltani akarják az állattartásban a moslékkal való etetést, vagyis hogy az éttermekben, közétkeztetésben keletkezett élelmiszer hulladékot megegyék azok az állatok amiket etetnünk kell - addig már csak ezzel iszonyatos kárt okoznak. Vagy amíg a minél nagyobb kereskedelmi szabadságért küzdenek, a globalizációt hirdetik - addig egy szót sem lehet elfogadni a bírálataikból. A környezeti ártalmak nagyobb részét pontosan a globális kereskedelem okozza, hogy el lehet vinni az ipari termelést más országokba, ahol nincsenek megfelelő környezetvédelmi előírások, mert még így is megéri nekik hogy utána onnan kell ide szállítani.

Majd ha nem azt akarják hogy itt bármikor lehessen argentin marhahúst venni vagy éppen hogy az élelmiszernek is hasznos kukoricából legyen üzemanyag előállítva, ha nem fogják támogatni a génmanipulált növények termesztését vagy hogy a legújabb divat szerint vegán módon pálmaolaj legyen mindenben, ami miatt hatalmas területeken irtják ki az őshonos növényeket - addig inkább jobb ha a nagy klímaharcosok csendben maradnak.

Az ilyen haragoszöldek okozzák azokat a károkat amik miatt mindenkinek baja származik.

2020. jan. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Érdekes, börtönöznél, miközben ugyanúgy használod a számítógépedet, klímát nyáron, ergó magad semmit nem teszel a klímaváltozás ellen! A képmutatás felsőfoka vagy! Kb. egyetértek az elsővel, senki nem akarná lerakni a járműveit, lekapcsolni a villanyt és visszatérni a petrólámpához, satöbbi. De az még nagyobb gond, hogy sok ember van a földön, és itt nem az elöregedő európaiakat értem ezalatt, hanem a lepukkant putri országok szaporodási rátáját.
2020. jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
37%

Én is a klímatagadók közé tartozom. Nemet mondtam az üzleti ajánlata, hogy klímát szereljenek a házamba. Inkább meglocsoltam az ablak előtti fát. (:P)

- TOLLOLÓ!

2020. jan. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!