Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A jarokelo.hu weboldalon...

A jarokelo.hu weboldalon miért nem lehet nevén nevezni a problémákat? Így mi az értelme?

Figyelt kérdés

Tettem egy bejelentést a fent említett oldalon. Alapjába véve nagyon jónak tartom.


De.


Az én bejelentésemben hajléktalanokról is szó esett. Egyszerűen leírtam, hogy az adott téren sok hajléktalan van és a helyzettel kezdni kéne valamit, nem pedig félrenézni, mert az a legrosszabb.


Erre ezt a választ kaptam:

"Szia!

Köszönjük, hogy használtad oldalunkat. Bejelentésedet 1 nap múlva töröljük, mert abban hajléktalanokkal kapcsolatban is említést teszel. Arra kérnénk, hogy a bejelentésed szövegében ne szerepeljen utalás közterületen tartózkodó hajléktalan emberekre, és az átfogalmazott észrevételed töltsd fel új bejelentésként.

Vagy ha ebben a formában szeretnéd eljuttatni az illetékesnek az üzeneted, akkor tedd meg azt közvetlenül ezen a címen:

Miért kérjük ezt?

2018. október 15-étől szabálysértési eljárás alá vonhatják az életvitelszerűen közterületen tartózkodókat (

[link]

). Ezt az intézkedést mi nem támogatjuk, mert azokkal a civil szervezetekkel értünk egyet, akik a hajléktalan emberek ellátórendszerének javítását és a hajléktalanságból való kijutást segítenék a büntetés helyett.

A hajléktalan emberek feljelentéséhez nem tudunk támogatást nyújtani, mert nem szeretnénk hozzájárulni a társadalmi feszültségek elmélyítéséhez Magyarországon.

Amennyiben hajléktalan emberekkel kapcsolatban szeretnél lépéseket kezdeményezni, tájékozódj A Város Mindenkié hajléktalanokat segítő csoport kisokosából ezen a linken:

[link]

, illetve fordulj közvetlenül az önkormányzathoz.

Köszönjük megértésed!"


Ez nem struccpolitika? Nem lehet ilyet írni akkor kész, meg van oldva? Akkor most ha törlik a kérdésemet akkor idén télen a -10 ben nem fog ott senki megfagyni, vagy mi?



2019. nov. 25. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
Ezek a nagy jogvédők is csak osztják az észt, hogy "meg kellene csinálni"... :/
2019. nov. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Molyember ***** válasza:
17%
Mit nem értesz? Nem segítesz rajtuk, csak bíróság elé állítják őket. Ha segíteni szeretnél, leírták, mit tehetsz. Ha csak addig jutsz el agyilag, hogy vigyék el őket a rendőrök, akkor emberségesebb, ha nem teszel semmit. Tudod, empátia. Ha nem tetszik a szegényszag, akkor segíts, vagy legalább ne árts. De nyilván kényelmesebb felsőbbrendűnek gondolni magad, és szemétként eltakaríttatni a legnyomorultabbakat. Egy társadalomról sokat elárul, miként viselkedik az elesettjeivel. Rólad is.
2019. nov. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hol írtam, hogy azt akarom, hogy vigyék el a rendőrök? Én azt nem akarom. Azt se akarom, hogy ott fagyjanak meg. Márpedig így ha senki nem tesz semmit, csak törlik a kérdést akkor az lesz...
2019. nov. 25. 18:08
 4/10 A kérdező kommentje:
Vegyél vissza magadból Molyember. Vegyél vissza!
2019. nov. 25. 18:09
 5/10 A kérdező kommentje:
Semmit nem tudsz rólam, de ítélkezel. Rossz szokás, nagyon rossz.
2019. nov. 25. 18:09
 6/10 anonim ***** válasza:
25%

Felháborító, ez botrány.


Mit írnának ha beküldenéd hogy a Hős utca környékén sok a cigány? Küldd be aztán másold be ide.

2019. nov. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Jaj olyat nem szabad mondani. Az felháborító, uszító. Te rasszista fasiszta trapista! Csúnya, rossz!
2019. nov. 25. 20:29
 8/10 Alex Fly ***** válasza:
19%

@kérdező: sajnos nem ilyen egyszerű. Ha bejelented a Járókelőn és azok továbbítják az illetékeseknek, akkor a hajléktalanokkal szemben fognak eljárni egy olyan rendelkezés alapján, ami minden jóérzésű ember szerint embertelen.

Tehát a Járókelőhöz írt bejelentéssel nem segítesz rajtuk, hanem hozzájárulsz a büntetésükhöz. Az említett oldal ezért törölte a bejelentésedet -a lelkiismeretük nem engedi, hogy segítséget nyújtsanak ebben.

Ha valóban segíteni akarsz ezeken az embereken, akkor a válaszban szerelő szervezeteket keresd meg!

2019. nov. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja, a rendőrség biztosan a jarokelo-ről tudja, hol vannak hajléktalanok!
2019. nov. 26. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A járókelőknek nem a kötelező a rendőrségnek szólni.

Jelezzék a problémát a kerületi hajléktalan ellátásért felelős szervezetnek, szociális segítőknek. Valakinek aki segíteni tud.


Érted, én nem azt akarom, hogy rendőrök vigyék el őket. Hanem, hogy megoldódjon a helyzet, mert így nem jó. Az nem megoldás, hogy a kezebe nyomsz egy százast borra és kész el van intézve. Attól még ott fog megfagyni. De ez az érzékeny járókelőket nem izgatja, a hajléktalan szó leírása tilos, problem solved...

2019. nov. 26. 06:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!