Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Orbán miért erőlteti a kereszt...

Orbán miért erőlteti a keresztény vallást ennyire?

Figyelt kérdés
Amitől valaki nem vallásos, nem lehet nemzeti érzelmű? [link]

2020. febr. 1. 09:39
1 2 3
 11/21 mindentudó99 ***** válasza:
35%
Idézd már a cikkből azt a részt ahol az ateisták ellenségnek vannak kikiáltva. Vagy hogy aki nem vallásos az nem nemzeti érzelmű. Mert elolvastam de csak a vörösterrorról és a kommunistàkról írnak. Idézd már légyszives kösz.
2020. febr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%
#9: Pl. a hitoktatás és az egyházak állami támogatásával.
2020. febr. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

11:

“a demokrácia eszközrendszerével meg kell tudni őrizni egy olyan cselekvőképes politikai többséget, amely „az istentelenekkel, a hazaárulókkal és a nemzettagadókkal szemben meg tudja védeni önmagát, nemzetét és a hazáját”


Istentelen = ateista

Tehát az ateistákat Kövér kb. hazaárulónak tekinti.:.

2020. febr. 1. 11:54
 14/21 anonim ***** válasza:
0%

#10 Elolvastam a cikket. Most kíváncsian várom hol van benne olyan amit Kövér mondott - hogy hazaáruló lenne az aki nem vallásos?

Nekem nem sikerült ilyet találnom a cikkben.

Nyugodtan bemásolhatnád ide azt a pár sort a cikkből, csak hogy lássam ott van és én nem vettem észre!

2020. febr. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
23%

#9 "Pl. a hitoktatás és az egyházak állami támogatásával."

Hol KÉNYSZERÍTENEK bárkit is hitoktatásra?

LEHETŐSÉGE van rá annak aki szeretné hogy a gyerekek hitoktatásban IS részesüljön. Ennyi. Aki nem akarja annak nem kell.

Az iskolánkban van református, katolikus és protestáns hittan tanítás is hit és erkölcstan óra keretében hetente egyszer. Van olyan évfolyam ahol mindhárom hitoktatónak van órája ÉS mellette van az osztályokból a többieknek Erkölcstan óra hitoktatás NÉLKÜl. Ahogyan van olyan évfolyam ahol a szülők többsége ezt nem igényelte és csak katolikus hit és erkölcstan óra van kis létszámmal, két teljes osztály és a harmadik jó része pedig csak Erkölcstan órát kért.

Pontosan úgy választhattak, mint a nyelvoktatásban vagy a helyi nemzetiségi nyelv, a szakkörök, edzések kiválasztásában. Azokat is az állam támogatásával lehet megtartani a gyerekeknek.

2020. febr. 1. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Utolsó. Ugyanabba a kategóriába sorolja az “istenteleneket” (ateistákat) a nemzetellenesekkel és a hazaárulókkal. Tehát az ateisták is ellenségnek számítanak.

Tényleg nem tudod értelmezni?

2020. febr. 1. 12:03
 17/21 anonim ***** válasza:
24%

#13 Egy felsorolás van itt "az istentelenekkel, a hazaárulókkal és a nemzettagadókkal szemben meg tudja védeni önmagát, nemzetét és a hazáját" Vagyis nem tesz egyenlőségjelet az istentelenek és hazaárulók közé, hanem felsorolja őket egymás után. Ezt csak te magyarázod bele.

Ahogy szépen elfelejted a mondat elejét: "a demokrácia eszközrendszerével meg kell tudni őrizni egy olyan cselekvőképes politikai többséget"

Vagyis csakis akkor ha ez a többség létezik és KÉPES a demokráciának megfelelően többségként az akaratát ki is fejezni.

Ha nincs meg ez a többség, akkor nem tud demokratikus eszközökkel ilyesmit elérni. Ennyi.

2020. febr. 1. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 mindentudó99 ***** válasza:
37%
Én is élnék a ti dumátokkal. Kiragadott szöveg. Az egészet egyben kell nézni. Próbáld te is így. Olvasd újra. Külföldről támogatott ellenzékről beszél nem az emberekről.
2020. febr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
87%

Nem bizony, nem lehet nemzeti.

A klérus és a hatalom összefogása történelmi tény. Így a legeredményesebb a kizsigerelés. A klérus érzelmi és szellemi nyomást gyakorol, ezáltal te jobban tejelsz, és aztán osztoznak. Nem tudtad? Pedig egy időben tanították is. Még úgy 10-15 éve is.

2020. febr. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
86%

Nem tök mindegy, hogy a hajdani KISZ vezér, műkeresztény Kövér mit mond?!

Ahol Semjén Zsóti a főkeresztény, ott csak vicckeresztények lehetnek!

Amióta a fidesz is kereszténykedik, azóta Máriapócson a Szűz Mária kép nem könnyezik - hanem zokog!

2020. febr. 1. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!