Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha budapest karantén alá...

Ha budapest karantén alá helyezik akkor mit esznek majd az emberek akik be lesznek zárva?

Figyelt kérdés

Jó,akinek van esze az már betárazott konzerveket meg ilyesmit,de sokan azt sem tudják mi van.


A hadsereg vagy az önkéntesek vinnék az étel az embereknek vagy mindenki vadásszon galambra meg patkányra?



2020. márc. 4. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
52%
Fényt.
2020. márc. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Semmit, pont emiatt megy a pánik. A jegyek már mind elkeltek vidékre, vasúttal már nem jutsz ki.
2020. márc. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Hálisten alföldi vagyok,csak kérdem hogy a magasztos fővarosiakal mi lessz.
2020. márc. 4. 22:06
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is alföldön vagyok. Rengeteg olasz és külföldi kamionos forgalom megy át és bizony meg szoktak állni a kisboltba vásárolni. Szóval bármi lehet még.

Lisztet, cukrot és néhány tucat fólia májkrémkonzervet tettem eddig félre. De ugye az az igazság hogy nagyon lóvé sincs ilyen vészhelyzetekre.

2020. márc. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Persze itt is lesz "buli„ha ideér,de nekünk több lehetőségünk van mint a betonban élő pestieknek.
2020. márc. 4. 22:59
 6/14 Molyember ***** válasza:
97%

Nem lesz semmi baj, ez egy kétmilliós főváros, itt van a Parlament, az ország közigazgatási központja, továbbá van néhány kórház is, amiket el kell látni. Egy karantén nem azt jelenti, hogy lezérnak mindent, és mindenki megdölik. Nem is értem, hogy azok az emberek (akiknek szerinted "volt eszük"), mi a francot akarnak a felhalmozott liszttel és májkrémmel. Májkrémes lisztet csinálnak? Tudom, mindenki kenyeret fog sütni, nyilván. Vagy ha ez lenne a jó megoldás, egy három-, vagy négytagú családnak mennyi élelmiszert kéne felhalmoznia egy hetekig tartó karantén esetére? Esetleg mennyi gyógyszert? Ugyan már, ezt a pánikot már megint a butaság okozza.

A gúnyos hangnemet mire véljem? Ha úgy adódna, a vidékieknek nem kéne segíteniük a fővárosiakat? Ilyenkor nincs "magyar testvérem", meg zokogva összeborulás a Nélküledre? Köpedelem hozzáállás. Most mondjam azt, hogy jöhet akármilyen karantén, Budapesten akkor is nagyobb élet lesz, mint egy alföldi kisvárosban akármikor? "Magasztos fővárosiak", mondod. Mi bajod? Csak nem egy kis komplexus van a háttérben, csak nem kevesebbre tartod magad, mint egy fővárosit?

2020. márc. 5. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

#6 ”három-, vagy négytagú családnak mennyi élelmiszert kéne felhalmoznia egy hetekig tartó karantén esetére?"


Mi hatan vagyunk, és alapból annyit szoktam bevásárolni, hogy 1 hónapra elég legyen, hogy ne kelljen állandóan a boltba járkálni. Zöldségért, gyümölcsért szoktam sűrűbben menni. Most egy kicsit hosszabb időre készültünk, egy karantén nem 2-3 hétig szokott tartani.

2020. márc. 5. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Molyember ***** válasza:
100%
Nagyon ügyesek vagytok, de sokan élnek panelban, nekik nincs helyük egy havi élelmiszert tárolni, arról nem is beszélve, hogy ha nem mostanában volt fizetésük, akkor megvenni se nagyon tudják. Mire mennek az emberek liszttel, cukorral, májkrémmel, száraztésztával? Főleg, ha beteg lesz valaki a családban.
2020. márc. 5. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

"de sokan élnek panelban, nekik nincs helyük egy havi élelmiszert tárolni"


Ha nagyon akarja az ember, meg tudja oldani a tárolást. Anyósomék is panelban laknak, szó szerint alig lehet hova lépni náluk, annyi lomot felhalmoztak. Ha ez mind élelmiszer lenne, évekig ellennének vele.


"Mire mennek az emberek liszttel, cukorral, májkrémmel, száraztésztával? Főleg, ha beteg lesz valaki a családban."


Ha van otthon liszt, olaj, instant élesztő, só, akkor például már tud kenyeret sütni. Ha van krumpli, hagyma, száraz tészta meg még pár apróság, tud egy krumplis tésztát főzni, stb. Lehet venni uborka, cékla, vegyes savanyúság, stb. konzervet. Ezek sokáig elállnak és egészségesek.


Az már nehezebb kérdés, hogy mi van a szegényebb emberekkel, akik egyik hónapról a másikra élnek. De náluk az is probléma, ha tönkre megy mondjuk egy drágább háztartási gép. Akinek ennyi tartaléka sincs, az alapból nagyon kiszolgáltatott helyzetben van. De ennek semmi köze a mostani járványhoz, ez egy alapvető társadalmi probléma.

2020. márc. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
52%
Miért, amúgy van aki megeszi azt a galambot? Erről még sose hallottam.
2020. márc. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!