Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak én látom úgy, vagy...

Csak én látom úgy, vagy tényleg kezd újra feléledni az antiszemitizmus?

Figyelt kérdés

A politikában mostanában gyakran olvasom, hogy a politikusok zsidóznak meg zsidókat zsarolnak stb.

A külföldi tévéműsorokba is egyre többször látni a zsidók felé irányuló rasszizmust és még sorolhatnám.


Szerintetek is kezd újra feléledni a világban az antiszemitizmus?



2020. márc. 9. 23:15
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
61%
Nem hinném hogy csak te látod úgy, előfordulhat hogy másnak is eszébe jutott a dolog.
2020. márc. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
51%

Nyugat_Európából elég sokan telepednek át Izraelben.

Más helyeken nem hallok ilyesmiről.

2020. márc. 10. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 Silurus ***** válasza:
63%
Politikában, médiában jórészt zsidók vannak. Hol itt az antiszemitizmus? Ha valaki egy gyökér, és utálom, és pont zsidó, akkor antiszemita vagyok? Amúgy a zsidókat 3000 éve utálják sokan. Mitől éledne, amikor el sem múlt?
2020. márc. 10. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
75%
Tévképzet.
2020. márc. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
88%

Melyik politikusok "zsidóznak és hogyan? És hol zsarolnak meg, mivel zsidókat?

Szerintem kitalálod.

2020. márc. 10. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
50%
Olyan vagy, mint Móricka: mindenről az jut eszedbe. Nincs antiszemitizmus, de igény lenne rá.
2020. márc. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
40%
Nem,ezt mindenki látja. Gondolom nem véletlen rettegtetnek vele, hogy jáj nácikok jáj nácikok. Mindenk napra jut egy cikk belőle, az hogy kezd unalmas lenni, az még nem ántiszemitá dolog.
2020. márc. 10. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
59%
Nagyon remélem hogy kezd.
2020. márc. 10. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
54%
Ez most a viruszu miatti tőzsdemanipulációról jutott eszedbe? Valaki mondta hogy Rokefeller meg a Rócsild megint sokat fog keresni, azt mindjárt ántiszemitá lett tőle?
2020. márc. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
28%

"Csak én látom úgy, vagy tényleg kezd újra feléledni az antiszemitizmus?"

Nem csak Te látod úgy, tényleg. Legfeljebb nem mondanám, hogy "feléledni", sztem sose szünt meg.

A politikusok sunyin zsidóznak: sorosoznak, bankároznak, stb.

Mivel a nyílt zsidózás a 2.vh. óta nem trendi, már jó ideje helyette "izraeleznek". Aki azt mondja, hogy ez Izrael Állam politikájának szól, az vagy téved, vagy hazudik, ahogy ezt leszögezte Ferenc pápa 2015-ben, egy katolikus püspöki konferencia 2004-ben ("... az antiszemitizmus minden formájának teljes elutasítását, beleértve az anti-cioniszmust, mint az antiszemitizmus újabb megnyilvánulását." - [link] - 8. bekezdés vége), 1968 januárjában a béke Nobel díjas Dr Martin Luther King jr "... Amikor az emberek a cionistákat kritizálják, a zsidókra értik. Az Ön beszéde antiszemita." - [link]

( [link] ?__cf_chl_jschl_tk__=0cf0e5bcc9def4fbe22f9b9b9d35d39017cb89d8-1583848406-0-AVuocf-D6akKKtIs8XiQVbwVHc8ahrMeJ17Vero04z-hw6KtOf2j_lFd6_WUrsuIyf96eltGODfGKNB0pQQ870O6Ux-nEOzs74X3T-3ncXCY_KcXxO0mk6cdmwb79BXnm3nqzikNsX-uqEkvNKpcGmrSSsahLolnoa3aH2MiZmUGzYn1wEsN4_3lFXPY8GjJfqJMmsbOVEM922lMAfFXRS3IpF4WFgPCenpJRO1vWQPNrLhlyvT3QIXEa2626lEbkrewffdBH-2N1uMsidK5Q4xk3abve_5M6x7w2qkFMfHilqkwJqC1nzUwihIzI5HoUg )


"nem véletlen rettegtetnek vele, hogy jáj nácikok jáj nácikok."ettõl természetesen nem lehet rossz szavam azokra, akiknek nem sikerült, közülük is sokan próbálkoztak megoldással, csak nem volt szerencséjük.

Hmmm ... bevallom, nekem a nácikokról nem a rettegés jut az eszenbe, nanem viszketni kezd a tenyerem. Persze, 2020-ban ez könnyû, de ´44.ben azért nem rettegtem, mert 2-3 évesen nem fogtam fel, h mi van és persze sikerrel dugtak el, szüleim meg azért nem rettegtek, mert alkatilag mindig a megoldással foglalkoztak, nem azzal, hogy jaj. Így aztán nem maradtm árva.

"az hogy kezd unalmas lenni, az még nem ántiszemitá dolog."

Természetesen nem, de megjegyzem, ugye, amikor a vízcsapból is Trianon folyik, az nem unalmas. :)

2020. márc. 10. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!