Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha mindenkitől azt kérik:...

Ha mindenkitől azt kérik: maradjanak otthon! , akkor dolgozni mégis miért "szabad" elmenni?

Figyelt kérdés

Akkor már megette a fene, akkor is tudunk fertőzni illetve fertőződni.

Mi a véleményetek, lesz valaha teljes vesztegzár?

Kínában is így állt le a vírus. Itt meg "lassítani" akarják. Majdnem olyan, mintha megállítani nem igazán szeretnék.

Javítsátok ki, ha nincs igazam, úgyis felpontozok mindenkit!

Csak bennem már kérdések merülnek fel....


2020. márc. 22. 12:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert ha senki nem dolgozna, akkor szerinted mondjuk ki látna el élelmiszerrel, gázzal, villannyal?
2020. márc. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%
Nálunk konkrétan meg lett mindenki fenyegetve hogy aki nem jön dolgozni a vírus miatt azt kirúgják.
2020. márc. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Kegyetlen helyzet...
2020. márc. 22. 12:43
 4/9 anonim ***** válasza:
A rémhír terjesztő média a kegyetlen. Anyámnak (54 éves) ma azt adta be egy orvos ismerőse, hogy éjféltől kijárási tilalom meg ilyen hülyeségek, amikor nyilván ez nem igaz, mert hétfőig O.V. bejelentés sem várható.
2020. márc. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Mmint nem a karantent jelentene be, hanem további gazdasagvedo intézkedéseket, plusz a kínai ellátmány érkezését
2020. márc. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Nem mindenkitől kérik, csak azoktól, akiknek nincsen teljesen halaszthatatlan dolguk. És lehetőleg ők is minél kevesebb emberi kontakttal jussanak el A-ból B-be.

Kínában kicsit más volt a helyzet két okból: egyik, hogy elve volt egy egy hetes leállás a Holdújév miatt. Így viszonylag könnyű volt azt mondani, hogy húzzanak rá mégegy hetet, amivel kb meg is van a két hét karantén. A másik az, hogy ha Kínában azt mondják, hogy a seggeden maradsz, akkor a kínai a seggén marad. Lehet itt túrázni (diktatúrázni), de az igazi diktatúra az, amikor kb feltétel nélkül teljesíted a parancsot.


"Majdnem olyan, mintha megállítani nem igazán szeretnék."


Valószínűleg nem lehet megállítani. Lassítani lehet - és kell. A kontrollálatlan terjedésben nagyon sokan és nagyon gyorsan betegednének meg mire kialakul az ún nyájimmunitás - ha egyáltalán ki tud (akkor tud, ha rövid időn belül egy gyógyult nem tud újra megfertőződni). A nyájimmunitásra 60-70%-ot számoltak ki, ami pár hónap alatt meg is lehetne. Ez 6 millió fertőzött, kb 20% szorul kórházi kezelésre, ami legalább 1 millió ember. Az ő kb 10%-uknál alakul ki súlyos körülmény. Ez is még legalább 100 ezer ember. Mennyi lélegeztetőgépről is volt szó? 800db-ról? Most jön még 200 állítólag, az "már" 1000. 100 ezer emberre. Mondjuk 10 hét alatt, kb 1 hétre kell egy embernek, azaz heti 10 000 emberre juti heti 1000 készülék. Ez 9000 halott. Hetente. 10 hét alatt egy (magyar léptékkel) nagyobb város. És valószinűleg optimista számítás.

Lassítani viszont lehet. Igaz, így jobban elhúzódik, tényleg akár év végéig is. Kisebb-nagyobb hullámokban. De sosem lesz egyszerre 10 000 beteg. Sokkal kevesebb lesz így a halott is. De nyilván ez pedig a gazdaságnak tesz rosszat. Nagyon rosszat. És persze felmerül a kérdés: hány forintot ér egy emberi élet? Hajlandó bárki is felelősen megválaszolni ezt a kérdést? Első sorban azok, akik szerint fölöslegesek a jelenlegi korlátozások?

2020. márc. 22. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A vesztegzár fogalma nem az, aminek képzeled. Ha az lenne, közönségesen éhen halnál, mielőtt a vírus rád lelne.

Ezen felül értelmetlen is. Az egy más kérdés, hogy itthon dilettáns módon csinálják, de hát mit várjon az ember egy végtelenül beképzelt pökhendi, ám annál butább társaságtól.

Továbbá Kínában a vesztegzár teljesen más volt. Röviden szólva, értelmes.


Ami a lassítást illeti: megállítani nem lehet. Ahhoz a társadalomnak robotoknak kellene lennie, amelyet egetlen mozdulattal kikapcsolunk, és e nyugalomban lehetne vizsgálódni, elkülöníteni stb. A járvány egy sok szakértő által vizsgált folyamat, jól ismerik a lefutását, tudják mi hogyan befolyásolja. Az egy más kérdés, hogy a kormány nem veszi tudomásul ezt.

A járvány egy haranggörbe szerin változik. a megbetegedések száma az alatta lévő terület. A görbe lehet magasan hegyes és szűkebb (rövidebb idejű). Ez azt jelenti, hogy rövid ideig nagyon sok beteg lesz, azonban a kórházi és egyéb kapacitás véges, a többségnek semmi nem jutna, ezért nagyon nagyon sokan meghalnak. A másik véglet, ha a görbét jó laposnak képzeljük, ekkor sokkal hosszabb. Azonban ekkor a legsúlyosabb időszakban is képes a kapacitás ellátni mindenkit, a halálozás tehát meglehetősen alacsony (főleg az egyébként is nagyon betegek lesznek menthetetlenek).

A választás tehát lényegében a következő: rövidebb ideig tartó esemény nagyon sok halottal. Soká tartó esemény kicsit kevesebb beteggel és nagyon sokkal kevesebb halottal. Épeszű vezetés az utóbbit választja. Az előbbi esetben járulékos bizonytalanság, hogy a lakosság felismeri a probléma nagyságát, kezelhetetlen pánik tör ki, és már nemcsak vírusos halálesetek is lesznek.

2020. márc. 22. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Aki fizikai dolgozó az nyugodtan mehet dolgozni. A vírus a kétkezi gyári munka légkörétől fél csak. Minden kikapcsolódási forma tilos.

Az protokoll droidok (irodások) csak otthon meresztik a feneküket.

2021. márc. 23. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
#8, nyugi, magam is irodán vagyok és kihajtják a belünket. Még több a munka, mint azelőtt.
2021. márc. 24. 07:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!