Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek meddig fog tartani...

Hátastugrok kérdése:

Szerintetek meddig fog tartani a meghosszabbított kijárási korlátozás?

Figyelt kérdés

Várható, hogy májusban már nem lesz? Áprilisban már le kellene csillapodnia ennek szerintem.

(tudom, hogy határozatlan időre hozták, aki csak ezt írná, az inkább ne írja, véleményekre vagyok kíváncsi)


2020. ápr. 11. 15:34
1 2
 1/17 árokpart ***** válasza:
62%
Májusban sanszos, hogy még lesz. Júniusban már szerintem nem, legalábbis június közepére talán biztosan nem.
2020. ápr. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Molyember ***** válasza:
34%
Ha nálunk is hasonlóan alakul a vírus terjedése, mint az olaszoknál, spanyoloknál, franciáknál, akkor április végére, májusra lesz itt igazán szar a helyzet. Minél többen tojnak a korlátozásokra, annál tovább fog tartani, és annál többen halnak bele, márpedig sokan nálunk is úgy gondolják, hogy ők nem kaphatják el, vagy ha el is kapják, semmi bajuk nem lesz, mert ez csak az idősekre, betegekre veszélyes. Ez természetesen nem igaz, de ezt képtelenek felfogni. Úgyhogy nyugodtan felejtsd el az idei nyaralást, nálunk még el sem kezdődött igazán az egész.
2020. ápr. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 árokpart ***** válasza:
100%
Párhuzamosan kezdődött a járvány Európában. Nálunk is nagyjából akkor jelent meg az első beteg mint Olaszországban. Nálunk a tetőzés nem fog annyi betegszámot jelenteni mint Olaszországban, mert nem élünk annyian és a szokásaink is mások. Csak Milánóban élnek annyian mint Magyarországon.
2020. ápr. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
92%

[link]


itt van pár szimuláció, hogy különböző terjedési sebesség és jelenlegi betegszám mellett mikor fog tetőzni a vírus.


Lelövöm a poént 40-140 napon belül. Most erre még 60 napot rá lehet tenni és addigra szerintem már rendben leszünk.

2020. ápr. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 árokpart ***** válasza:
Az igaz, de nálunk eddig ez nem igazolódott be.
2020. ápr. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

#3 ha a nagyjából alatt azt érted, hogy 1 hónappal később jelent meg a vírus és a vírusmegjelenéshez képest sokkal hamarabb vezettünk be korlátozó intézkedéseket akkor igazad van.


Olaszországban január 31.-én volt az első két pozitív teszt, Magyarországon március 4.-én (de még ha a két Iráni srác országba jövetelét vennénk kezdési időnek akkor is február 26 lenne a kezdődátum)

2020. ápr. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Estádio de Felchút ***** válasza:
89%

sokáig nem lehet elhúzni, mert a lakosság egyik fele bekattan, a másik fele éhenhal, és sok értelme sincsen szobafogságra ítélni felnőtt embereket

járványügyi helyzetet NEM így kell kezelni

2020. ápr. 11. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Addig, amíg nem lesz akkora válság, amekkorát a hatalom szeretne. Szerintem még a május 1. és a pünkösd bele fog esni, nehogy a hosszú hétvégéken kirándulni, wellnesselni, stb. menjenek az emberek. A "járványnak" addigra természetesen rég vége lesz, már ha egyáltalán elkezdődik.
2020. ápr. 11. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
22%
Egyesek nem tudnak szöveget értelmezni, vagy mi a fene ez a meseszerű optimizmus? Legyünk már realisták emberek. Júniusban lesz a tetőzés, értitek a tetőzés. Tudjátok mit jelent ez? Tisztában vagytok ezzel a fogalommal, hogy tetőzés? Akkor fogja igazán letarolni az országot a járvány, és mivel az egészségügyünk egy nulla, az olasz, és a spanyol helyzet többszöröse fog nálunk lecsapódni. Mire őszre meg nagyjából elkezdene lecsökkenni a halálos áldozatok száma, jön a második hullám és kezdődik az egész előlről. De addigra már nem lesz egy működő iparág ami ne menne tönkre. Úgyhogy az elkövetkező pár év a kijárási korlátozás jegyében fog telni. Már akinek egyáltalán lesz fedél a feje felett.
2020. ápr. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

4/9:

"Lelövöm a poént 40-140 napon belül. Most erre még 60 napot rá lehet tenni és addigra szerintem már rendben leszünk."


Ezzel az erővel úgy is előadhattad volna a hülyeségeidet, ha azt mondod, hogy: 3 év!

2020. ápr. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!