Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az ember sorsa társadalmi...

Az ember sorsa társadalmi szempontból (is) gyakorlatilag eldől a születésekor, a jövője teljesen meghatározott?

Figyelt kérdés

Én történész vagyok és egyik haverommal arról vitatkoztunk egyik nap, hogy az ember jövője milyen mértékben dől el már a születésekor.

Én amellett érveltem, hogy gyakorlatilag 100%-ban eldől a sorsunk születésünkkor. Persze lehetnek kivételek, lehet lecsúszni/feltörni társadalmilag, de ez azért ritka. Én ezt arra alapoztam, hogy gyakorlatilag az ősi társadalmak óta jellemző az emberiségre a kasztrendszer szerű társadalmi tagozódás. A család, a vagyon, a társadalmi közeg nagyon meghatározó abból a szempontból, hogy az ember hol nő fel, milyen mintákat lát, milyen oktatásban van lehetősége részt venni, milyen kapcsolatai vannak a családjának stb.

A haverom meg amellett érvelt, hogy manapság kemény munkával bárkiből lehet bármi, nem is számít a születés, nincs is olyan, hogy sors, mert mindenki a saját szerencséjének a kovácsa.

Mik a tapasztalatotok, véleményetek erről a kérdésről?



2020. ápr. 11. 17:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
63%
Nem minden esetben, lásd a szegénységből sikeresen kitörő személyek példáit.
2020. ápr. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
33%

Nem dől el. Mi voltunk nagyon szegények, tényleg egy alagsori szükség lakásban éltünk, amit egyik nyáron elöntött a szennyvíz, de mára az átlagnál mindenki sokkal jobban él a szűk családomban. Évente 10-12 alkalommal utazunk, édesanyám most vesz egy 100 milliós házat, de nekem is van elegendő megtakarításom ahhoz, hogy évekig ne kelljen dolgoznom, ha éppen nem akarok.


És ezt munkával értük el, édesanyám is folyamatosan dolgozott, én is a testvéremmel azóta dolgozunk, amióta arra van lehetőségünk a tanulás mellett. Egyetemet végeztünk, multi cégeknél vagyunk elég jó pozíciókban.

2020. ápr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Nem dől el. Mondom ezt úgy, hogy nagyon rossz anyagi körülmények között nőttem fel, és élek most is. 21 éves vagyok, munka mellett tudok csak levelező tagozaton tanulni, míg a volt osztálytársaim nappalira járnak, nem kell dolgozniuk,nagyjából csak a tanulás a dolguk. Mégis azt gondolom, hogy a munkámnak és a kitartásomnak köszönhetően én is jó életszínvonalon fogok élni. Tulajdonképpen amint végzek az egyetemen és lesz munkám, onnantól kezdve nem nagyon kell a pénzen aggódnom majd. De ismerek olyat is, aki semmit nem hajlandó tenni azért, hogy egy kicsit is jobb legyen neki. Szerintem sokkal inkább az ember személyiségén és az élethez való hozzáállásán múlik.
2020. ápr. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

A 100% erős túlzás, de erős a determinaáció.

Ebben a pénznek van a kisebbik szerepe, az igazán csóróknál az ambíciói hiánya köti meg az embert.

Aki ma születik egy 19 éves cigánylaánytól, az szinte biztosan nem jut el még az érettségiig sem.

Nem is tudja, hogy az mire való.


Aki még a pincelakasból csinált multi-karriert, az tudta, hogy merre felé van az arra.

És szerencsére volt is elég szufla bennük.

Gratulálok.

2020. dec. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!