Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Az "Itt a világvége, mind...

Az "Itt a világvége, mind meghalunk! "-hisztit szép lassan felváltja az új, orwelli világrendtől való rettegés?

Figyelt kérdés
A vírus miatti karanténhelyzetet mintha már megszokták volna az emberek. Már nem fosztják le úgy a boltokat, meg nem vízionálnak annyian apokalipszishelyzetet meg antikrisztuseljövetelt. Ellenben egyre ikább olvasni és látni olyan fejtegetéseket, hogy majd a járvány lecsengése után egy olyan rendszer épül ki, ahol az embert totálisan megfigyelés alatt tartják, és majd a most behozott korlátozások zöme fel sem lesz oldva, hanem így marad. Majd ezen fog most menni a para?
2020. ápr. 22. 11:15
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
70%
Az orwelli világrend már most itt van. Legfeljebb még inkább erősödni fog a diktatúra.
2020. ápr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Aki megmagyarázza az új világrendet, és megjósolja ( [link] az számíthat az üldöztetésre. A hatalom a világon bárhol legyen, nem szereti, ha valaki belelát a lapjaikba, és még ezt ki is beszéli. Itt a forgatókönyvet a nagyhatalmak írják, a "kicsiknek" meg be kell állni a sorba...
2020. ápr. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:

A helyzet legjobb ismerője Drábik János a könyveiben már régen megírta ezt a trendet, csak idő kérdése, hogy mikor valósul meg. Részletesen lehet tájékozódni: [link]

Aki röviden akar a helyzetről információt, az nézze meg a VN TV ezzel foglalkozó beszélgetéseit. Nem rózsás a jövőkép.

2020. ápr. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
48%

Sajnos egészen biztos. Nem csak Orwell által kap az ember betekintést ebbe, mert jó pár próféciában is írva van néhány ezzel kapcsolatos könyv/oldal mellett.

És igen, tény hogy sokan kezdetben még nem támasztották ezt alá, viszont már megnövekedett azok száma, akik a vallásoktól is távol állva látják be, hogy ezek alapján valami baromi nagy mozgolódás van a háttérben.


Egyszóval az egész el van baszva ott ahol van. Mindannyiunk jövőjét kábé úgy dobálják egymás között, mint egy labdát..Csak ez a labda szépen lassan leesik a sárga föld alá.

17 éves fejjel is bánom, hogy egyáltalán ebbe az időszakba születtem bele. -Egyáltalán érdemes "itt maradni?"

2020. máj. 1. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
76%
Lassan a normális ember is "vírustagadóvá" válik. Napról napra nagyobb számokat közölnek, jönnek a vészjóslatok, de közben az ember még mindig csak a hírekben találkozik a dologgal. Sehol egy beteg ember. Se az utcán, se a családban, se a munkahelyen, se az ismerősök között, sehol. Állítólag rengeteg ember van karanténban, de ha végigmész bármelyik város bármelyik utcáján, sehol se látni piros címkét. Mégis hol tartják azt a sok beteget, valami koncentrációs táborban? És azt úgy, hogy senkinek nem tűnik fel, senkinek nem hiányzik senkije? Mindenképpen furcsa ez az egész.
2020. okt. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
15: Nekem is a való életbeli találkozásom a dologgal nagyjából kimerül a maszkos idegbetegekben, akiktől ha öt méterre állok, már beszólnak, hogy tartsam már a másfél métert.
2020. okt. 31. 08:39
 17/25 anonim ***** válasza:

15-16, irigylésre méltó helyzetben vagytok. Sajnos nekem pest megyei szülőfalumban többen is meghaltak,akiket ismertem (idősebbek). Közeli rokonom pedig Spanyolországban él,most pl.egy harmincas madridi barátja (kisportolt,egészséges,az egészet baromságnak hitte)

szenved a kórházban, leginkább attól,ahogy mellette sorra halnak meg fiatalok is... Azt kell felfognunk,hogy amíg számunkra nem látványos,addig bírja az egészségügy ellátni a súlyos eseteket.

A kérdésre válaszolva meg a Social Dilemma c. dokfilmet ajánlom.

2020. okt. 31. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
17: Hogy nekem valakim rosszul lesz, és meghal, az számomra nem bizonyít semmit. Akármit megnevezhetnek a halál okaként. No, de alapjában véve nem erről szól a kérdésem.
2020. okt. 31. 10:12
 19/25 anonim ***** válasza:

18,arra is válaszoltam,hidd el, elgondolkodtató film :)


A vírusról azt akartam szemléltetni,hogy ha minden második ajtón piros címkét látsz, akkor már annyi a beteg hogy a kórházakba nem fér be az, aki rászorul.

Ha olyasvalaki hal meg,aki a civilizációs betegségeivel,gyógyszerekkel elélt volna még 10-20 évet,jellegzetes covid tünetei voltak és a szervezetében ott a vírus, nekem egyértelmű, hogy az illető a vírus miatt halt meg. De ennél jobban nem is megyek bele, ezt a témát meghagyom a szakértőknek.

2020. okt. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Kérdés, hogy akkor miért úgy festi le a média a dolgot, mintha a The Walking Dead máris valóság lenne. Nem lehetne értelmesen, a valóság szintjén tájékoztatni az embereket? Csak rettegjünk, mert akkor nem kell gondolkodni, és majd az ösztönök megoldják? A mai napig nem tudjuk, mit takar az "idős, krónikus beteg" kifejezés? Meghalok, ha lábgombám van? Az is krónikus betegség.
2020. okt. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!