Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Akik szerint még a mostani...

Akik szerint még a mostani lazítások is elkapkodottak, azok tisztában vannak vele hogy mennyi ember kerülne még reménytelenebb helyzetbe, ha továbbra sem nyitna a gazdaság?

Figyelt kérdés

És akkor ott van az államháztartás problémája is. Óriásit zuhantak az ÁFA és jövedéki adó bevételek, de persze közben az állam bácsinak és az EU-nak mindenkit meg kellene menteni.

Ezzel szemben van egy járványnak nevezett valami, amely egy nagyon pontosan körülhatárolható réteget veszélyeztet csak, de őket se túlságosan ha elővigyázatosak, viszont a kedvükért zárkozzon be mindenki a 8. emeleti panellakásába.



2020. máj. 2. 10:05
1 2 3 4 5
 31/42 anonim ***** válasza:
0%
#27: Azt sem tudom, hogy kik azok a Mao, és Pol Pot. Én csak egy normális világot, és életszemléletet szeretnék, amivel végre megfékezhetnénk egy rohadt vírust és utána rendezettebben is élhetnénk. Bebizonyosodott, hogy erre a mostani kapitalista nézet teljesen alkalmatlan.
2020. máj. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:
100%

Ha azt se tudod, hogy ki Mao meg Pol Pot, akkor hogy mondhatsz olyat, hogy más rendszer jobb lenne?? Ha alap történelmi dolgokkal nem vagy tisztába, akkor előbb tanulj és ne beszélj "kapitalista nézetről". Tizenévesen nem tudni ki Mao és Pol Pot nem szégyen, de akkor ne gondold magad olyan okosnak, hogy osztod az észt (ha meg idősebb vagy, akkor sürgősen vegyél elő egy történelemkönyvet).

És ezt nem azért mondom, mert nem értek egyet a véleményeddel. Azzal nem értek egyet, hogy "társadalmi átalakulásról" meg "kapitalista nézetről" beszélsz alapszintű történelmi tudás nélkül.

2020. máj. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
83%
31: Szóval szerinted az a rendezettebb élet, hogy az embert megfosztják a szórakozási, kikapcsolódási lehetőségektől?
2020. máj. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
10%
Miért kéne nekem az ázsiai történelem professzorának lennem ahhoz, hogy legyen véleményem a dolgokról, és egy kialakult nézőpontom az itthoni helyzetekről?
2020. máj. 3. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
100%

Hol írtam én, hogy nem lehet véleményed arról, hogy mi van az országban? Te a kapitalizmust emlegetted meg társadalmi változást.

Aki elvégezte a középiskolát az még nem lesz ázsiai történelem professzor, mégis tudja, hogy a fent említettek kik. Ha ezt sem tudod, akkor 100%, hogy nagyon sokminden más is kimaradt a történelem tanulmányaidból, amiről tudnod kellene ha egy rendszert kritizálsz és társadalmi változásról beszélsz.

Enélkül is lehet véleményed bizonyos társadalmi rendszerekről, történelemről, csak nem fognak komolyan venni.

2020. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
100%
34: Mao Ce Tung és Pol Pot ismerete az általános műveltséghez tartozik, legalábbis 20 éven felül, ahogy a másik kommentelő írja. Én mondjuk már általános iskolában tanultam Maóról, de ez most mellékes.
2020. máj. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
75%
Szerencsére egyszer volt Budán kutyavásár, nem lesz több #maradjotthon ! Mindenki vigyázzon magára és ne más légycsapójával verje a csalánt...
2020. júl. 10. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:
100%
Sosem vágtam mér kellett kb 500 beteg miatt leállítani a gazdaságot és kiüríteni a kórházakat. Már bocsánat, de azért mert naponta belehal egy 90 éves bácsi/néni, attól mér kell százezreknek munkanélkülivé válniuk? Nem vagyok libsi, de szeretem a kfc-t és a marvel filmeket moziban nézni. Am pont nem a kfc meg a cinema city fog tönkre menni, hanem mondjuk a magyar kisvállalkozások.
2020. júl. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
35%
38: Az 500 valami bűvös szám lehet. Hamarosan ismét annyi beteg lesz (csak most felfele irányból közelítjük meg), így újra le kell záratni mindent. :O
2020. júl. 11. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

#39

A "mindent lezáratni" következményeibe sokkal többen haltak/halnának bele. De a lényeg az hogy míg márciusban a világ felkészületlensége és az információhiány miatt talán a pániklezárás volt az egyetlen azonnali módszer, most több hónap elteltével már azért másként is lehet kezelni a járványt, az eszközök megvannak hozzá minden országban.

2020. júl. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!