Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Szerintetek milyen lenne az...

Szerintetek milyen lenne az élet, ha 20-30 éves belül összeomlana a modern civilizáció? Örülnétek neki vagy nem?

Figyelt kérdés

Nekem tetszene, mert a kedvenc történelmi koraim a vaskori Gallia a római hódítás előtt, illetve a Kora Középkor, tehát a Nyugatrómai Birodalom bukása és a Nagy Károly trónra lépése közötti időszak, meg alapból nem tetszik nekem a modern nyugati kultúra és az, hogy a mai civilizáció ennyire megfigyelő és korlátozó (kamerák mindenhol, emberi jogokat túlzásba viszik.)



Szóval én valami ilyesmi jövőt képzelek el az összeomlás után:


2040, Nyírbátor


Hosszú disznóbőr kabátomban lépdelek végig a földutas főutcán hátamra keresztbe erősítve két harci balta, hogy könnyen elő tudjam kapni őket, arcomon törzsi tetoválás, fülbevalóm egy biztosító tű.


A helyi hadúr, a Báthory Pista kegyeltje vagyok, aki egy nagyjából Nyírmihályditól Porcsalmáig tartó területet ural. Katonai szolgálatot biztosítok neki és valamennyi terményt szolgáltatok be a családom terméséből, cserébe a pandúrjai grasszálnak a tanyám körül tolvajokat fogni.


Van feleségem és 3 gyerekem, egy valamennyire rendben tartott "Kádárkockában" élünk, de ami régen a kert volt és mögötte a mező egy része, az mára szántóföld, tyúkól, disznóól, kovácsműhely.


Berontok a kocsmába, és rendelek egy korsó méhsört. Egyből ott terem haragosom, a Józsi, aki nem hozta el a házamhoz a beígért récéket, amiket vadászott. Közelharccal rendezzük le az ügyet, és nyerek. Szerencsére Báthoryval is hadilábon állt már, így a jutalmam Józsi összes vagyona, a nagylánya ágyasnak, és a semmirekellő fia csicskának, akit majd berakok szántani meg disznót ganézni.


Központi kormány, hatalom nem létezik. Ez itt a Báthory Pista uradalma, 50 kilométerrel arrébb már más hadúr uralkodik stb.


A brüsszelita libsi ombudsmanok meg emberi jogvédők kora lejárt, újra férfiként rendezzük le az ügyeket, persze a női fortélyt is értékelik pl. ha egy magát prostinak álcázó lány megmérgezi az ellenséges hadurat a hálószobában.


Az élet laza és stresszmentes, nem kell adóktól, bankoktól, hiteltől tartani. Nincsenek rémisztgető tudósok meg közgazdászok, simán lehetne a kor 2040 helyett 500 vagy akár időszámításunk előtt 30, a longobárdok, gótok, gepidák, meg a gallok kora. Ha jő a veszély, odacsapsz a baltáddal.


Mit gondoltok egy ilyen jövőről? Élnétek benne vagy nem?



2020. máj. 22. 21:20
A kérdező szavazást indított:
Igen, én is erre vágyom!
Nem, én a modern kort szeretem
Kicsit máshogy, de jó lenne
16 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
38%
mindegy nekem csak orbán takaroggyon
2020. máj. 22. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Nekem tetszene, az internet se Kell(ez nem vicc, sokkal jobb net nélkül).


Lenne vár, ahol a király lakik, lenne várudvar igazi királyi rendszer, pékkel, szabóval várfallal,(mondjuk én lennék az egyik tanácsadója, persze, csak ha konzervatív nacionalista lenne a király.

2020. máj. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
abban a világban csak az erős agresszív kutya baszik ti azok vagytok
2020. máj. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 LazyJones ***** válasza:
92%

Fantáziának nem rossz, de a realitás ez lenne: Nyírbátor, az összeomlás utáni második hónapban. Miután három hete fosol, mint a vízfolyás a szennyezett víztől és a félig nyers ételtől, megpróbálsz keresni egy patakot, amiből tudsz inni. Lábad kisebesedik, mióta lefoszlott az utolsó cipő is a lábadról. A patak felé félúton lesántulsz egy alattomos tövistől, de szerencsére be tudsz húzódni egy meredélyesbe. Ott kényelmesen átpihenheted azt a három napot, amíg elvisz a szepszis és a gyengeség.


Kalandod itt véget ért!

2020. máj. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
Látom kicsit betett neked a guggolós kannásfröccs kérdező. Ideje lenne alukálni.
2020. máj. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
Tetoválás nem kell, se piercing, a tavakból innánk a vízet, az állatokkal barátságban lennénk...
2020. máj. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Már Wartburg sincs? mert akkor nagy szar az egész.
2020. máj. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
A valóságban ez minden lenne, csak laza és stresszmentes nem. Az általad felvázolt alaphelyzetben pl rendszeresen gyilkolnák egymást (vagy akár a civil lakosságot) a különböző hadurak talpnyalói, a munka a legtöbb embernek folyamatos, egész napos dolog lenne, szünnap, szabadság, tb, stb nélkül, a fiatalkori halálozás az egekbe szökne nem csak a folyamatos harcok, de a betegségek, a szennyezettség miatt is, stb. Neked is jó eséllyel game overt jelenthetne akár egy darab szuvas fog is, ami modern fogorvosi kezelés híján elfertőződik...
2020. máj. 23. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
72%
Remélem Józsi gyerekei felkoncolnak, amikor elalszol a nagylány mellett az ágyban. Én biztos ezt csinálnám veled, miután megölted az apámat. Utána pedig bemennék a gyerekeid szobájába és utánad küldeném őket.
2020. máj. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
80%

'csak ha konzervatív nacionalista lenne a király.'


Na, mert egy uralkodó tisztában lenne olyan fogalmakkal, mint konzervatív nacionalizmus :D

2020. máj. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!