Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért kedvez a külföldön...

Miért kedvez a külföldön levő, magukat magyarnak mondóknak a O. V., miért nem a saját állampolgárainak a kedvében jár, itt is volna elég probléma megoldandó?

Figyelt kérdés
Miért engedik a magyarok, hogy abból a pénzből amit adóznak ezer idegeneket segítsenek, akik nem itt laknak még állampolgárságot is add, orvosi kezelést stb. miért van ez a káosz
2020. máj. 26. 10:15
A kérdező szavazást indított:
külfödiek
kedvezmények
7 szavazat
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
30%
Ez azért van mert már magyarországon nemtud több szavazót megvásárolni ezért a határon túliakat fizeti le a szavazataikért.
2020. máj. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
40%

Te miért számítasz magyarnak? Amikor megszülettél vagy azóta is, te döntöttél arról, hogy hol vannak az ország határai?

Akik a határon túl élnek és magukat magyarnak vallják, azok pontosan olyan magyarok mint te vagy más. Nem ő döntött arról, hogy kik lesznek a szülei és hogy az anyanyelve mi lehet. Ahogyan nem ők döntöttek arról, hanem idegen nagyhatalmak, hogy hol fognak meghúzódni a magyar határok manapság.

Ha kimész élni Londonba vagy bárhová a világon, akkor megszűnsz magyar lenni? El kellene venni tőled a szavazati jogodat, állampolgárságodat? Akkor már ne számítson az a magyar államnak, hogy veled mi van? Ha gyereked születik a magyar állam határain kívül, akkor ő nem lesz magyar? Idegen lesz, csak mert te úgy döntöttél, hogy máshol fog megszületni?

Még azoktól sem lehet elvitatni, hogy magyarok, akik így, a ő vagy felmenőik szabad döntése miatt élnek Magyarországon kívül, hogy tehetné ezt meg bárki azokkal a határon túliakkal, akiknek nem is volt ebbe beleszólása soha?

NEM IDEGENEK!

Tedd túl magad ezen az ostobaságon, szerencsére egyre többen gondolják már úgy, hogy magyarnak lenni nem azt jelenti, hogy a mai magyar határokon belül kell születni, élni - és hogy minél többen vagyunk, annál jobb, ha a máshol élő nemzettársaink is velünk alkotnak közösséget, akkor nekünk is jobb lesz tőle!

2020. máj. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%
Azért azt érzem praktikusnak, hogy a befizetett adókat azokra költse, akiktől kapta. (persze az arányok változhatnak)
2020. máj. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
70%

Az én keserves munkával megkeresett pénzemből levont adót mégis csak szeretném ha az én és a gyermekeim javára fordítaná a magyar minszterelnök, és nem idegen országokban lakó embereknek osztogatná el.

Azt gondolom hogy ez nem egy irreális elvárás lenne egy nyílt lapokkal játszó tisztességes magyar miniszterelnöktől.

2020. máj. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
A kérdező a külföldi nem a gúnyhatáron túli magyarok.
2020. máj. 26. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
35%

Kérdező, milyen orvosi ellátást biztosítanak nekik? Ha ide jönnek vizsgálatra, azt ki kell fizetniük.

Hagyjuk már ezt az én adómat ne költsék másra dolgot. Én meg fizetem az adót, mégis más kapja meg a 10 milliós támogatást, mégse panaszkodom nap mint nap emiatt.

Ha nem támogatnák semmivel a határon túliakat, neked akkor se lenne semmivel sem jobb, nem sokat érzékelnél belőle. Nem ezen múlik egy ember boldogulása.

2020. máj. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem te is tudod, hogy miért. Csak azt nem értem, hogy a határom túli magyarok hogy nem jönnek rá, hogy miért vannak támogatva.
2020. máj. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
41%
Lehet törölgeti a válaszokt te gyúrcsányista,lesarom.
2020. máj. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
10%

Én azt nem értem hogy aki nem itt lakik nem itt dolgozik nem ide adózik nem itt építi a saját és gyermekei jövőjét az milyen jogon akar beleszólni az anyaországban élők életébe????

Nézzetek már magatokba, ti önző módon minden segítséget elvártok tőlük anyaország beli magyaroktól, de ti mit tesztek miértünk??? Mit tesztek magatokért??? mit tesztek azon kívül hogy várjátok a mi segítségünket és veritek a melleteket hogy ti is magyarok vagytok???

Ti nekünk ne dirigáljatok. ne akarjátok megszabni az idegen országból hogy mi itthon hogy éljük az életünket, majd mi eldöntjük hogy nekünk mi a jó, ti meg ott ahol most éltek ott tegyetek rendet és harcoljatok ott a jogaitokért.

2020. máj. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
47%

#9 Mondjuk nem olyan hülyék mint te vagy? Ennyivel máris többet tettek ezért az országért mint te.

Már bocsi, de nem ők döntöttek arról hogy kapjanak-e beleszólást az itteni ügyekbe, hanem mi, akik ezt megszavaztuk nekik.

Annyira ostoba vagy hogy még azt sem veszed észre, hogy a közel 5 milliónyi határon túl élő magyarból alig 300 ezren szavaztak a magyar választásokon, miközben az itt élő 8,5 milliónyi szavazásra jogosultnak majdnem a fele magasról lesz*rja, hogy elmenjen és szavazzon bármikor is.

Hogy nem veszed észre, 2004-óta, amióta uniós tagok vagyunk, minden helyi önkormányzati választáson szavazhatnak az itt élő de nem magyar állampolgárok is, ahogy az EP választáson még az sem kell hogy hosszabb ideje itt éljenek, csupán az 1 szavazatukat pont itt akarják leadni és megtehetik.

2020. máj. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!