Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Tényleg olyan nagy probléma...

Tényleg olyan nagy probléma Magyarországon és világban a "menstruációs szegénység"?

Figyelt kérdés
Nem is értem hogy miért nem lehet olcsóbb betétet kirakni az általános és közép iskolák női mosdójában.

2020. márc. 4. 08:19
1 2
 1/11 Molyember ***** válasza:
40%
Mert ellopnák. Meg aztán ki fizetné? Mert az én adómból nehogymár, azt én stadionokra és a tehetséges focistáink fizetésére adom. Egyébként meg szülni kéne, nem lipsi módra telemenstruálni az országot. #csakafidesz
2020. márc. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
19%

Fel van habosítva.

Nagyanyáink ehhez képest sokkal nagyobb m-sz-ben éltek, mégse kürtölték világgá.

Mindazonáltal, tavaly Németországban is elkezdtek óbégatni, hogy milyen magas ÁFA (Mwst) van az ilyen termékeken, és hogy legyen áfa-mentes..

Aztán valaki kiszámolta, hogy ez éves szinten (!) kb. 4,5 EUR megtakarítást jelentene egy átlagnőnek.


LOL

2020. márc. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem igen.

Én simán ki tudom fizetni, nem okoz gondot de havi kétezer körüli összegről van szó. Van olyan jövedelem amihez képest ez nem elhanyagolható. Elég baj hogy nagyon sokak jövedelme ennyi.

2020. márc. 4. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Mármint mennyi??? Havi kétezer???
2020. márc. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
81%

Persze, aztán meg az óvszer, a fogamzásgátló tabletta, meg az esemény utáni tabletta is legyen ingyenes és iskolába kihelyezhető, nem??

Baromság!

2020. márc. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
58%

Persze. Az állam adjon mindent ingyen és ezzel egyszerre még csökkentse az adókat.

Közben fizessen többet az alkalmazottainak, legyen tökéletes az egészségügy, csináljon környezetvédelmi beruházásokat stb.stb.

Tényleg azt hiszitek hogy az államnak pénzfái vannak?

Van olcsó megoldás a menstruációs vérzésre is. Ez a nő költsége. A férfinak meg másra kell költenie. Ha kevés a pénz akkor választani kell mire költi.

Láttam én már kórházban vállalkoziné őnagyságát amint kikopta a nővérszobából a betegeknek kikészített betéteket, mikor a szőrmebundájában csomagolta a cuccát, mert jött már érte a férje az előtte sokat dícsért terepjárójukkal. Nem kell a hülyeség! A normális ember megoldja, az viszont akinek dögivel lenne rá pénze az meg vinné haza, mert ingyen van!

Legyenek automaták, jó de olcsó termékekkel! Ha 50Ft lesz egy darab, az megvehető bárkinek - ha még sokallja, gondoskodjon magának olcsóbbról előre!

2020. márc. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Molyember ***** válasza:
0%

Utolsó, ez hogy jött? :D Milyen logikai kapcsolatban állnak nálad a női higiéniai termékek és a fogamzásgátlás? Szerintem te már nem is fideszes vagy, hanem keményvonalas KDNP-s, ami azért elég ritka fajta, talán okkal.

Nagyanyáink korában ritkaság volt az autó, a telefon, szerintem ezeket se kéne erőltetni, mert ők is megéltek valahogy. Az automata mosógép is csak egy modern baromság, hiszen ott a patak, az ötnapos munkahét meg főleg, és én még olyat is ismerek, aki hallott valakiről, akinek klíma van a lakásában. Röhejes.

2020. márc. 4. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Molyember ***** válasza:
0%
Jó, akkor nem utolsó, hanem ötös. Bár az utolsó felháborodását sem értem. Európa leggyorsabban növekvő gazdaságában, ahol se migráns, se koronavírus, ahova tömegesen akarnak bevándorolni a német orvosok, pont erre ne lenne pénz?
2020. márc. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#6: ennél olcsóbban is lehet kapni, többfélét is..

pl ez 38 ft: [link]

2020. márc. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
14%
#9 Igen, tudom. Veszek eleget ilyesmit. Ez a lényeg hogy nem ingyen kell, hanem legyenek automaták hogy hozzá lehessen jutni egy nyilvános mosdóban ha valakinek éppen ott derül ki hogy kell. A kérdésben pont ez a butaság, hogy ingyen akarna valamit aminek nincs értelme ingyen adni - ellenben arra tényleg költhetnek a kormány helyette hogy egy mosdóban elérhető legyen óvszer, tampon, betét, pelenka és fertőtlenítő is. Vagy bármi más amit ott megvennének.
2020. márc. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!