Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Kinek mi a politikai világképe...

Kinek mi a politikai világképe ? Miért ? Egy 1-5-ig terjedő skálán, ha 5 a nagyon liberális, 1 pedig a nagyon konzervatív, akkor ki melyiket választaná ?

Figyelt kérdés
Fejtsétek ki bővebben, mi a politikai világnézetetek, és szavazzatok.

2020. máj. 26. 21:35
A kérdező szavazást indított:
1
2
3
4
5
38 szavazat
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi szavazatokat :) Aki szeretné, bővebben kifejtheti, milyen politikai hitvilága, hitvallása, társadalmi rendszerképe van.
2020. máj. 26. 21:48
 2/18 anonim ***** válasza:
22%

A köztársaság pártiak abban az illúzióban élnek, hogy a liberális, demokratikus köztársaságok a tökéletes államformák. Szerintem nem véletlen az, hogy Rómában köztársaságból vált császársággá. Több okom is van azt feltételezni, hogy minden néphez "illik" egy adott államforma. Keleti népként (Oroszországhoz, Törökországhoz hasonlóan) számunkra a feudális királyság a tökéletes államforma. A liberalizmust nem szeretjük, a demokráciában csak a versenyzést szeretjük (az emberek nagy része a hatalmon lévő kormányt támogatja (vagy el se megy szavazni)), a köztársaság csak egy lózung, amit csak azért viselünk, mivel jelenleg ez a divat, ez a trendi.


Magyarországon helyre kell állítani a királyságot (akár a Habsburg dinasztia vezetésével), de igazi feudális királyságot, nem olyan vicc monarchiákat mint Dánia, Nagy Britannia, Spanyolország, Norvégia, stb...

2020. máj. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Definiálnád, hogy mit jelent szerinted nagyon liberálisnak vagy nagyon konzervatívnak lenni és milyen az az ember aki középen van? Nem biztos, hogy ugyanazt jelentik mindenkinek ezek a kifejezések, így torzíthat a szavazás. Pl szerintem itthon sokak szemében azonnal nagyon liberálissá válik valaki, ha elfogadja, támogatja a szexuális kisebbségeket, míg mit tudom én Hollandiában ez egy nemzeti minimum minden politikai oldalon, így a konzervatívok körében is. Szóval tudnál adni valami keretrendszert a szavazáshoz?
2020. máj. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Bocsánat, hogy nem fogalmaztam pontosan. Ugye mint írtam, az 5 a leginkább liberális, az 1 meg leginkább konzervatív, de szerintem nem teljesen fekete-fehéren kell nézni, van azért átmenet a 2 között és ezt próbáltam érzékeltetni. Aki középen van, az köztes, tehát nagyjából a 2 nézet között áll félúton. A 2 az inkább konzervatív, a 4 pedig inkább liberális.
2020. máj. 26. 23:12
 5/18 A kérdező kommentje:
De 3-as igazad van, hogy minden nézőpont kérdése.
2020. máj. 26. 23:13
 6/18 A kérdező kommentje:
Egyébként 3-as válaszoló, most megfogtál, mert erre az eshetőségre nem számítottam :D Viszont a célom ezzel a kérdéssel, az eredmények megnézése mellett, a kulturált vita és párbeszéd, ahol mindenfajta oldal képviseltetheti magát, bármely világnézet, ahol mindenkinek megvan a maga igazsága. Ahol, ha más elveket is vallunk, tisztelnünk kell egymást. Nekem ez a hitvallásom.
2020. máj. 26. 23:25
 7/18 A kérdező kommentje:
3-as válaszolóra visszatérve, tény hogy különböző országokban más az értelmezése ezeknek a nézeteknek, a magyar modellel szemben írtad a holland modellt és őszintén nem látom ennek a feloldását, hogy akkor melyik modell szerint kellene értelmezni, de köszi, hogy rávilágítottál. Talán úgy tudnám ezt eldönteni, hogy mindenki értelmezze és értékelje a saját keretrendszere szerint ezen eszméket, melyikbe mi fér bele és mi nem, ezt súlyozza, számítson átlagot belőle, majd vonja le a végkonklúziót, hogy ez alapján hogy szeretne szavazni.
2020. máj. 26. 23:53
 8/18 A kérdező kommentje:
Persze elmondhatnám konkrétan, hogy szerintem mi számít pl nagyon liberálisnak, inkább konzervatívnak stb, de nem akarom ezzel befolyásolni a szavazást egyrészt, másrészt pedig nem biztos, hogy mindenki ugyanúgy gondolkodik és ugyanaz a véleménye, mint nekem, és senkire sem akarom ráerőltetni a személyes véleményem.
2020. máj. 27. 00:30
 9/18 anonim ***** válasza:
Én 3-ast jelöltem, de a Mi Hazánk kivételével az összes magyarországi párt minimum 6-os ezen a skálán.
2020. máj. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Bővebben is kifejthetitek.
2020. máj. 27. 09:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!