Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Ha lehetne választani istvánt...

Ha lehetne választani istvánt vagy Koppányt választanátok a magyarok vezérévé?

Figyelt kérdés
Ha most lehetne dönteni hogy a pogány ősmagyar Koppány vagy a keresztény európai istván legyen a vezetője az országnak,akkor kit választanátok?

2020. máj. 28. 13:45
A kérdező szavazást indított:
István
Koppány
30 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
44%
A kereszténység felvételétől vette a lejtmenetet a magyarság. Bár az is tény, hogy két nagy kereszténység közé beszorulva (bizánci, illetve a nyugati), nem lehetett más választásunk. Viszont Koppány is későn került volna hatalomra. Árpád halála után megosztottá váltak a törzsek, két nagy tábor volt, Zolta és fia Taksony, kontra Fajzs, Bulcsú, Súr és Lél. A szövetség porladt és nagyon kiéleződött a belviszály a hatalomért. El kell ismerni, hogy abban a formában, mint törzsek, a magyarság, akárcsak a kunok, besenyők, úzok, stb. felmorzsolódtak volna lassan. Kellett egy egységes király, egy fő, nem széthúzó törzsek, bár azok is már csak helyenként és névileg maradtak fent, szóval a szilárd törzsszövetség is felbomlóban volt.
2020. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Én koppányt tartom a jobb vezérnek,vallásilag is magyarabb volt istvánnál.
2020. máj. 28. 13:57
 3/20 anonim ***** válasza:
22%
Természetesen Koppányt. Első Nemzetgyalázó István egy büdös germánseggnyaló korcs volt, akinek megköszönhetjük Trianont az Eu csatlakozást és még sok más szarságot a történelemben ami a magyarságot érte. Most mondanám, hogy dögölne meg, de szerencsére már megtörtént és mint hazaárulónak a jobb kezét is levágták.
2020. máj. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
69%

Koppány!


2-es!

Hiányzik a nagy "K" az írógépedről?

(Na jó, csak élcelődtem!)

2020. máj. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
56%
Kedves kérdező, ezt talán én sem vitatom. Karizmatikusabb figura volt, ez tény. Azért az téves kijelentés, hogy vallásilag magyarabb volt. István kereszténységet követte, Koppány az ősvallást. Azt nem vonom kétségbe, hogy ha marad a nép az ősvallás és Koppány mellett, sokkal másabképpen alakult volna a történelem.
2020. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
46%
Másképp mer nem szopunk ennyit most meg nem mi lennénk Európa lábtörlője.
2020. máj. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
27%
Azért nem teljesen Istvánra kellene húzni ezt a kereszténységet, már az apja is, Géza, keményen tolta a térítést. Nekem az augsburgi csatát megelőző idők és hit nagyon megragadott, nagyon beleástam magam a témában, és az tény, hogy a kereszténységgel kaptuk a nyámnyilaságot és hogy idáig süllyedhetett a magyarság!
2020. máj. 28. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
71%

#3

Anyám, ennyire elborult agyat...

#7

A Hunyadiak is keresztények voltak, ahogy a végvárakon szolgáló és más neves katonáink, akikről véletlenül sem mondhatjuk azt, nyámnyilák lettek volna.

2020. máj. 28. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Meg ugye a turáni átok,amíg a keresztények uralkodnak rajtunk addig mindíg rossz lesz az országnak.


Eddig igaznak bizonyult az átok..

2020. máj. 28. 14:20
 10/20 anonim ***** válasza:
39%
Badarság a turáni átok legendája: ha így működne, már minket is sújtottak volna polgárháborús időszakok.
2020. máj. 28. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!