Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Miért állítanak be valamit...

Miért állítanak be valamit rasszizmusnak ami nyilvánvalóan nem az?

Figyelt kérdés

[link]


Ugye ha leveszem a pórázt a kutyámról egy olyan helyen ahol elvileg ezt tiltják, és ezért valaki nekem szól, akkor nem vagyok köteles engedelmeskedni neki, kivéve ha a hatóság szól nekem. De még akkor sem kell engedelmeskednem, hanem kérhetem a bírságot is, vagy azt h erőszakkal kényszerítsenek.


Erre a csávó elkezdi videózni a nőt, aki nyilvánvalóan mentálisan sérült valamilyen szinten, ami kb már az elején kiderül, de még sérültnek sem kell lenni, ahhoz, h ideges legyen valaki ha elkezdik videózni az akarata ellenére.


És akkor felteszik ez a videót a netre, amit elképesztően sokan megnéznek, a nőnek ki sincs takarva az arca, még a munkahelyén is vizsgálatot indítottak ellene, és a kutyáját is le kellett adnia, amit nem is fojtogatott, csak próbált visszatartani attól, h elfusson miközben a a csávó provokálta.


Szinte biztos, hogy ha nem fekete lett volna a csávó, hanem vörös hajú, akkor azt mondta voltna a telefonba, h egy vörös hajú, kcsög pedofil bántani akar küldjenek rendőrt.


Egyértelmű, h itt semmiféle rasszizmus nem volt. De még ha lett is volna, akkor sem írnak arról, h nem videózunk le más embereket direktbe a beleegyezése nélkül, és nem tesszük fel a netre, h milliók lássák.


És nincs olyan, h én valakit megkérek valamire, amit ha nem csinál meg akkor levideózom, és felrakom azzal a szöveggel, hogy "nézzétek nem csinálta meg amit mondtam, hogy képzeli!!"



2020. máj. 29. 10:47
 1/9 A kérdező kommentje:
Elképesztően felcseszett ez a cikk. Nem nyitom meg többet a 444-et, mert ez egy hülye aki ezt a cikket írta. Nettó áldozathibáztatás.
2020. máj. 29. 10:53
 2/9 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
56%
Mégsem a haját írta le, hanem a bőrszínét.
2020. máj. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

1. Arcát minek kitakarni, rajta van a maszk, az takarja eléggé.

2. Nem a srác hanem a nővére rakta fel a netre.

3. A bőrszíne alapján várt el a rendőröktől komolyabb fellépést.

4. A kamerázó srác elképesztő higgadt volt és csak kért. Amit megkötötte a kutyát a Karen, egyből megköszönte és ment is tovább.


Ha téged ez feltudott dühíteni akkor kb. egy szinten vagy a videóban lévő Karennel :D

2020. máj. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
89%
Egyébként nem kellett leadnia a kutyáját, hanem leadta. Másrészt meg ha tilos póráz nélkül kutyát sétáltatni én mégis megtehetem a logikád szerint. Akkor még ha tilos is levideózni valakit és felrakni a netre, miért nem teheti meg ezt mégis a másik? Nem igazán értem a logikát, hogy valamit tilos csinálni mégis csinálom, akkor hogyan lesz a másik fél a rohadék.
2020. máj. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát ha én odamennék egy fekete bőrű emberhez, és elkezdeném videózni, akkor lehet, hogy nem éppen kedves dolgokat mondana nekem. Főleg ha még egy kicsit idegbeteg is lenne mellé. Ez nem rasszizmus.
2020. máj. 29. 11:32
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Azért olyan apróságokon átugrottál, hogy azért videózol, mert a másik tilos dolgot csinál, te folyamatosan normális hangnemben kéred, nem lépsz fel fenyegetőleg, ezzel szemben a másik fél egyre közelít feléd a kutyával, ahelyett, hogy elmenne ha nem tetszik neki valami. Aztán az ordibáló fél tényleg kb halálosan megfenyeget, mivel azt hazudja a rendőröknek, hogy te fenyegeted az életét (és ha valakinek fekete a bőrszíne és ezt állítják róla valahogy előfordul, hogy az intézkedés közben elhaláloznak a feketebőrűek, lásd a napokban meghalt embert is). Szóval igen, ettől a néhány aprócska ténytől eltekintve pont ugyanolyan, mintha te videózol egy feketét, ő pedig dühösen beszél veled.
2020. máj. 29. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

"3. A bőrszíne alapján várt el a rendőröktől komolyabb fellépést.


4. A kamerázó srác elképesztő higgadt volt és csak kért. Amit megkötötte a kutyát a Karen, egyből megköszönte és ment is tovább."



De akkor meg a rendőrök a rasszisták, ha emiatt komolyabban lépnek fel.


"Nem igazán értem a logikát, hogy valamit tilos csinálni mégis csinálom, akkor hogyan lesz a másik fél a rohadék."


Nem lehet azt mondani, h csak úgy állt ott higgadtan a csávó, és nem csinált semmit, csak kért, mert ezt addig csinálta amíg nem kezdett el videózni. És még akkor sem hagyta abba a videózást, amikor nyilvánvalóvá vált, hogy a nő nem százas. Csak akkor hagyta abba a videózást, amikor megtörtént az amit akart. Ezt hívják passzív agressziónak. És akkor az meg már csak hab a tortán, h még a netre is felteszi.


Én csak azon csesztem fel magam, h úgy van beállítva ez a sztori mint ha itt egy fél lenne a "hibás" a másik meg a jófej, miközben egyértelműen nem arról van itt szó, h van a jófej, meg a roszzfej. Meg ugye arra is fogadni mernék, h a nő nem rasszista, mégis ezzel lett felhype-olva ez az egész, és ezért posztolnak erről szerte a világban. Ezért nézték meg olyan sokan, amit különben párszázan néztek volna meg alap esetben.

2020. máj. 29. 11:53
 8/9 A kérdező kommentje:

"Aztán az ordibáló fél tényleg kb halálosan megfenyeget, mivel azt hazudja a rendőröknek, hogy te fenyegeted az életét (és ha valakinek fekete a bőrszíne és ezt állítják róla valahogy előfordul, hogy az intézkedés közben elhaláloznak a feketebőrűek, lásd a napokban meghalt embert is)."


De ott van a másik oldal, h a csávó videózza a nőt még azután is, h kiderült róla h nem százas, és nyilvánvalóan durván provokálja őt azzal, h filmezi, és ezután fenyegetőzött a nő a rendőrséggel, amire nem reagált a csávó, hanem tovább videózta. Tehát volt előzménye a dolognak. És nem a nő hibája lett volna ha ezért a rendőrök lelövik a fekete csávót, mert a nő, (mivel nem volt százas ugye) tényleg megélhette úgy a dolgokat, hogy fenyegetve van az élete. Ő nem tudhatja, h kivel áll szemben.


Pl ha valakit megerőszakolnak, az utána egy darabig reflexből megüti azt aki közelebb lép hozzá. Vagy ha valaki skizofrén, és azt hiszi, hogy én UFO vagyok aki ki akarja szívni az agyát, és én elkezdem őt provokálni, amire megöl engem, akkor 50%-ban én is hibás vagyok ezért.

2020. máj. 29. 12:05
 9/9 meszike91 ***** válasza:
100%

Teljesen szokványos hogy valaki a neme és a bőrszíne alapján azonosítanak. A rendőrök is használják, pl középkorú fehér férfi stb...


Ha fehér férfi videózott volna senkit se érdekelne.

2020. máj. 29. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!