Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Vannak rajtam kívül még olyan...

Vannak rajtam kívül még olyan liberálisok akik etikai szempontból elitélik az abortuszt?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, hogy beitltanám, csak vannak erkölcsi aggályaim.
2020. jún. 20. 19:07
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
41%
Akkor te nem liberális vagy, hanem önálló gondolatokkal rendelkező ember.
2020. jún. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
5%
Mindenki elítéli aki nem állatnak született.
2020. jún. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
38%

Az abortuszt nem, a jelenlegi szabályozását igen.

De mondok jobbat, én a gyerekvállalást sokkal kevésbé tartom etikusnak.

2020. jún. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%

Gondolkozz el a helyes fontossági sorrenden!


Erkölcsi aggályok miatti betiltással tönkre tenni több 10.000 nő életét??


Ha egy nő felelősen gondolkodva úgy dönt hogy elveteti a gyereket, akkor aki ezt törvényileg megtiltja, az NEVELJE IS FEL!!!!!

2020. jún. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Nem írtam, hogy be kellene tiltani... Annyit írtam, hogy erkölcsi aggályaim vannak. Belegondolni, hogy egy anya megöli a saját gyerekét, ez számomra szörnyű. És ne gyertek azzal hogy csak egy magzat meg embrió.



A felelősen gondolkodó nő felelősen védekezhetne is, de ez már más téma...


Többiek: bocsi de én most kifejezetten a liberálisok véleményére vagyok kíváncsi.

2020. jún. 20. 20:31
 6/25 LazyJones ***** válasza:
69%

#7 Miért ne jöjjünk azzal, hogy csak egy magzat meg egy embrio, ha egyszer így van? Minden felelősségteljesen gondolkodó nő védekezhetne, valaki védekezik is, mégis becsúszik a gyerek.


Miért szeretik ilyenkor az emberek elfelejteni azt, hogy nincs 100%-os fogamzásgátlási módszer, hogy mindig történhetnek hibák, és igen, a magzat az magzat és embrió, és nem egy ember. A pasik sem szoktak sajnálkozni, miután rárántottak, hogy hány, meg hány gyermekük életét kenték bele egy zsepibe...

2020. jún. 20. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
29%
Na látod, pont emiatt nem vagy liberális, mert megjelenik a liberális törzs, és nem a kérdésre válaszol, hanem egyből belemennek az abortuszkérdésbe és győszködnek, hogy te valójában nem jól gondolod.
2020. jún. 20. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:

Én liberálisnak vallom magam. Talán inkább azok a nem liberálisok, akik győzködnek, hogy nem jól gondolom.


Megosztottam a saját erkölcsi aggályaimat, nem lehetnek? Számomra a magzat is ember mert egyszer az lesz. Nem gondolatom így? Már rég dobog a szíve, amikor abortoszra sikerül a sor. Számomra fura, hogy egy anyának van lelkiismerete megtenni ezt. Én d+se akarok gyereket, de nem tudnám megtenni. Nem érezhetek így?

2020. jún. 20. 20:54
 9/25 anonim ***** válasza:

#5, #6-nak, azaz kérdezőnek:


"Nem írtam, hogy be kellene tiltani..."


Ezért is fogalmaztam úgy, hogy gondolkozz el a helyes fontossági sorrenden.

Ha úgy érthetőbb akkor hozzáteszem, hogy: mielőtt állást foglalnál.

2020. jún. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

"Ezért is fogalmaztam úgy, hogy gondolkozz el a helyes fontossági sorrenden.

Ha úgy érthetőbb akkor hozzáteszem, hogy: mielőtt állást foglalnál."


A fontossági sorrend nálam: 1. emberi élet.


A tönkretenni az életüket pedig azért talán túlzás.

2020. jún. 20. 21:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!