Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » A paródia és szatíraoldalak...

A paródia és szatíraoldalak munkája bizonyos szempontból káros? Van, aki komolynak hiszi a cikkeiket

Figyelt kérdés

Alapvetően semmi baj nem lenne velük, ha mindenki értené, hogy ezek paródiaoldalak, csak sokan főleg hiszékeny könnyen becsapható emberek igaznak hiszik a híreiket.


Más oldalak szándékosan elhallgatják a forrást, vagy annak jellegét.

Jól ismert sztori például az állítólagos orosz szuper Hibini rendszer, ami lekapcsolta az amerikai rombolót, ami egy ilyen oldalról jött, és sok amcsiutáló tényleg elhiszik, hogy a ruszkik egy gombnyomással le tudják kapcsolni az amerikai rombolókat.


Másik kering egy videófelvétel, amin anarchisták skandálják, hogy George Soros where is my money?

Ezt később már úgy adta le egy paródiaoldal, hogy nem fizették ki az anarchistákat, akik Soros fölbérelt emberei, és most kérik a pénzük. De a baj, hogy ezt van, aki igaznak hiszi!


Ma is itt egy kérdés, hogy David Rockefelleren miért végeztek hétszer szívátültetést, miközben a valóságban az egészet egy szatirikus oldal írta meg, csak a ilyen új világrendes, konteós oldalak már forrásmegjelölés nélkül adják tovább, mint igaz hírt.


De jó hazai példa, mikor az Index konteó napot tartott, és leközöltek pár álhírt, a chemtrailes cikküket később átvették mint igaz forrást a chemtrail hívők, sőt Pataky Attila már arról beszélt, hogy ismeri a pilótát! Akit az Index talált ki nem is létező személy.


Vagy lehet ismeritek azt a videót, ami állítólag "bizonyíték" arra, hogy stúdióban vették föl a Holdraszállást, mert leszakad a reflektor, az is egy áldokumentumfilmből van, ami épp a holkonteósokat parodizálja ki, de a Facebookon már bizonyítékként láttam viszont, hogy íme kamu a Holdraszállás.


Tudom, hogy szinte lehetetlen, de nem kellene valahogy ezeket a paródia meg álhíreket kiszűrni?


2017. okt. 29. 12:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyan igaz amit írsz, nekem személyes kedvencem, mikor a kormány helyreigazításra kérte a Hírcsárdát pár éve.

Szabályozzuk, de Kérdésem hogyan? Minden sorba írják oda, hogy Ez nem igaz, Ez nem igaz?

2017. okt. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem. A hülyéket kellene kiszűrni.

Én jól szórakozok az ilyen paródiákon. Ha ezeket betiltjuk, attól a hülyék még hülyék maradnak, és máshonnan "informálódnak".

2017. okt. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"... de nem kellene valahogy ezeket a paródia meg álhíreket kiszűrni?"

A hülyeség és a humor még szabad. Szerintem maradjon is így. Arról nem a paródiaoldalak szerkesztői tehetnek, hogy ennyi rettenetesen bamba ember jár-kel köztünk: inkább ezeket az egységsugarú usereket kellene legalább felvilágosítani róla, hogy hülyék, ha már eszet nem lehet lapátolni a fejükbe.

Ha a "tíccsukbe!" mentén megszűnnének a paródiaoldalak, akkor a kicsit értelmesebbek rengeteg szórakozástól esnének el. Például nem röhöghettünk volna idén tavasszal azon, ahogy Meszes Boglárka teljesen komoly arccal felolvasta a súgógépről, milyen csodálatos repülőgép-hordozót tervez építtetni Csehország.

2017. okt. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!