Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Magyarországon vagy Romániába...

Magyarországon vagy Romániába jobb az élet?

Figyelt kérdés
1 hetet voltam Romániába és hát ennél putrisabb helyen nem jártam és nem is fogok is fogok járni.Szerintem így Magyarországon.

2020. jún. 21. 16:31
A kérdező szavazást indított:
Magyarországon jobb élni
Romániában jobb élni
60 szavazat
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
22%
Egy átlag magyar Székelyföldre megy, pont az Románia legszegényebb része.
2020. jún. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
27%
Én sohasem gondoltam volna hogy akár csak megfontolás szintjén szóba kerül hogy utóbbiban, de hála drágalátos kormányunk egy évtizedes féktelen ámokfutásának, szerintem nyugodt szívvel kijelenthető hogy Romániában 2020-ban már ha nem is sokkal, de jobb élni. Románia nagyon mélyről indult, de azért folyamatosan fejlődnek, az uniós pénzeket is oda költik ahová kell. Mi jó pozícióból indultunk, és folyamatosan visszafelé fejlődünk, így elértünk oda hogy a szakadék előbb csökkent, majd teljesen eltűnt, és mostanra Románia már kitette az indexet és előz. Talán az egészségügyük az ahol még (hangsúlyozom, MÉG) le vannak maradva hozzánk képest, de szerintem egy évtized sem kell és az a különbség is eltűnik. Az élet többi területén pedig átlagban már jobb az élet a románoknál mint itt. Vásárlóerő, jogállamiság, fejlesztések, oktatás mind mind fejlődik, növekszik, míg nálunk ezek mind zuhannak vagy szándékosan szét vannak verve.
2020. jún. 21. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 A kérdező kommentje:

Nekem volt "szerencsém" Romániában egy hetet eltölteni,egy kollégiumban elszállásolva.Valami borzalom volt,omladozó vakolat,30 éves világítás,nyikorgó nyílászáró stb.

A közvilágítás a béka segge alatt van,az útminőség pedig kritikán aluli,a rendőrautókat pedig már ette rozsda. Mintha belső-Ázsiába lettem volna...

2020. jún. 21. 16:42
 4/50 anonim ***** válasza:
87%
Magyarországon jobb. S ezt Romániából írom.
2020. jún. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, aztán ezek közül mi az ami Magyarországon nincs? Omladozó vakolat? Minden második vidéki házon. 30 éves világítás? De legalább van. Az Orbán veje olyan szépen eltette a pénzt amit a közvilágításra szántak, hogy utána az összes utca sötétben maradt. Nyikorgó nyílászáró... ez most komoly? Ez jelenti a különbséget országok színvonala közt? Szerintem még Svájcban is találnék nyikorgó nyílászárót... Miért hiszed hogy a magyar kollégiumok különbek? Van ahol egy emeletre jut egy budi, én voltam kollégiumban, volt olyan hogy a buli utáni hányás egy hónapig ott volt a folyosón.

Útminőség... jártál te magyar utakon? Kb. mémmé váltak a magyar utak, olyan kátyúink vannak (még Pesten is, nem hogy vidéken), hogy egy kamion eltűnik bennük. Nehezen hiszem hogy a Románok tudnák überelni a mi szar útjainkat. A rendőrautókban igazad van, azok tényleg nagyon flancosak nálunk, valószínű is hogy a traffipaxozás meg a bírságolás csak S Audiból meg vadiúj A Merciből végezhető...

2020. jún. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
9%
Egyértelmű, hogy itt már nem, utolsó előttiek lettünk.
2020. jún. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
74%

Le lehet pontozni, de idi*ta az, aki szerint Romániában jobb élni, mint itt. Csak a gyűlölet és az antimagyarizmus beszél belőlük. Egyébként is a skizofrénia egyik fajtája az, ha másképp cselekszik valaki, mint amit gondol. Ha valaki tényleg biztos benne, hogy ott jobb, akkor oda lehet menni.

Tényeket tekintve nagyjából egy színvonalon van a két ország, nagyon sokat fejlődött Románia.

2020. jún. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

Ti már voltatok Romániában?Ha igen,nem dicsőitenétek!

Ha tényleg azt hiszitek,hogy jobb élni,költözzetek ki egy hónapra és sírva jönnétek vissza.Nekem 1 hét bőven elég volt Romániából.

Hiába vannak szép erdők,medvék,források stb. de az nem kárpótol,annyira rohad az ország. Szóval ne mondjátok azt,hogy egy álom ott élni,mert nem az.

2020. jún. 21. 17:01
 9/50 anonim ***** válasza:
89%
8-as Ezeknek hiába mondod. Ők erről meg vannak győződve.
2020. jún. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nyugat-európai mércével mindkét ország egy putri. Az hogy melyik rosszabb, az attól is függ melyik országrészben jársz, de Románia még rosszabb valamivel.
2020. jún. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!